Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Stalo sa vám niekedy, že ste dočítali knihu a povedali ste si: ´Prečo?´
Prečo to skončilo? Prečo tá kniha nemá viac strán? Ach, toto bol úžasný príbeh. Od začiatku do konca knihy som si to užívala. Autorku mám veľmi rada, jej predošlú sériu som priam zhltla.
A táto kniha, ktorá spája dvoch ľudí hokejistu a istým spôsobom umelkyňu, je úžasná.
On je hviezda NHL, ona obyčajné dievča, ktoré vyrába strašidelné bábiky.
A čo majú spoločné? Obaja milujú horory. Ani jeden z nich netúži po láske, chcú len chvíľkové rozptýlenie.
Čo majú odlišné? Ona nemá rada športy. On je proste iný ako ostatní hokejisti.
Ako dopadne ich príbeh, v ktorom to bude iskriť hnevom, láskou, klamstvom, sklamaním a na konci jedným obrovským prekvapením?
Prečítajte si, čo všetko dokáže láska, čo všetko dokáže odhodlanie. A až kam je človek schopný zájsť len preto, aby získal to, čo takmer stratil.

27.08.2023 5 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Úprimne som čakala oveľa viac od knihy. Doteraz som prečítala od autorky všetky, no pri tejto som sa trápila, aby som ju dočítala. Možno je to tým, že je pre mladších. Všetko je možné. Nezatracujem autorku, možno len toto bola kniha, ktorá nebola pre mňa. Ostatné boli super.

22.08.2023 2 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Kniha Chladný král nie je len o kráľovi, ale aj o jeho synovi a jednom statočnom dievčati. Práve toto dievča som si veľmi obľúbila.
Kráľ bol diabol, bol to neskutočný tyran a k tomu viedol aj svojho syna. A keďže panoval celému kráľovstvu, pretože týmto ľuďom nič nezostalo ako s tým súhlasiť, aby prežili, tak sa aj správal ako ten, ktorému patrí všetko a nikto nemal právo ho odmietnuť.
Splodil syna a jeho matku po pôrode zniesol zo sveta. Zo syna vychoval kópiu seba samého. Diabla, ktorý mal v sebe aj niečo nadprirodzené, niečo, o čom málokto vedel. A jeho otec to vedel a v tom zle ho podporoval.
Nakoniec tu je dievča, bezbranné, ale statočné. Nemá strach, je statočná a hoci riskuje, tak sa nebojí. A práve ona sa stane terčom princa. Dokáže jej cit prebudiť aj niečo v Diablovi? Ak áno, tak určite to nebude len také jednoduché. Princ-diabol ju učí všetkej rozkoši, ktorú nikdy nezažila. A ona hoci sa bráni, tak vie, že sa nedokáže ubrániť a možno sa ani nechce tomu ubrániť.
Ako princ toto všetko ustojí? Je medzi ním a ňou len to telesno a moc alebo je tam niečo viac? A čo ak sa pokúsi utiecť a odísť práve tam, odkiaľ niekedy s otcom odišli?
Ako sa pomstí jeho otec? Čo proti nemu a tejto mladej dievčine použije? Ako veľmi siaha moc človeka? Môže prinútiť priateľa zradiť?
Výborný príbeh, ale má to jedno veľké ALE...
Treba pokračovanie, pretože takto to skončiť nemôže.
A autorka aj na konci knihy spomína, že bude ďalšia časť. Tak budem dúfať, že to bude už čoskoro.

18.08.2023 5 z 5

Skrinka času Skrinka času Nikki Erlick

Kniha Skrinka času bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Príbehy ľudí, ktorým sa jedného dňa pred dverami objaví skrinka. Nie jednému ,nie desiatkam, či stovkám ľudí, ale ľuďom na celej planéte. Všetkým ľuďom, ktorí dovŕšili 22 rokov svojho života. A v skrinke je povrázok, ktorý udáva dĺžku života.
Každý povrázok má inú dĺžku, každý život má inú dĺžku.
Ako sa s týmito skrinkami a informáciami v nich vysporiadajú ľudia?
Je tu osem ľudí, z ktorých každý svoj osud berie do vlastných rúk, ale iným spôsobom.
Možno niekto sa rozhodne skrinku neotvoriť a nedozvedieť sa to? A ako veľmi tieto skrinky zmenia život, postoje, hodnoty ľudí?
To všetko je v tejto úžasnej knihe. Určite odporúčam, pre mňa to bol zážitok niečo takéto si prečítať.

17.08.2023 5 z 5

Taká veľmi anglická vražda Taká veľmi anglická vražda Verity Bright

(SPOILER) Po dlhšej dobe som trošku zmenila štýl a rozhodla som sa prečítať si kriminálku. A vôbec neľutujem, že som urobila takú menšiu zmenu.
Eleanor zdedí sídlo po svojom strýkovi. Ako tam príde, tak sa rozhodne ísť na prechádzku po okolí so psom. Netuší, že sa stane očitým svedkom vraždy.
Ale ako sa dá vyšetriť vražda, v ktorej zmizne telo? Všetci ju považujú za blázna a za ženskú, ktorá si to všetko jednoducho vymyslela a marí čas polície.
Ona sa nevzdáva a s pomocou svojho majordóma Clifforda sa snaží prísť na to, ako to bolo. Je to veľmi ťažké, ale časom sa zoznamuje s obyvateľmi a tak sa aj pýta na nejaké veci.
No nepohne sa ďaleko.
Ako je možné, že vražda sa stala a telo nie je? Ako to, že o deň na to sa stane samovražda a o pár dní neskôr sa samovražda zmení na vraždu, keď sa zabije človek, ktorý nechá list na rozlúčku a k tej vražde sa prizná?
Ale veľa vecí tu nesedí. Ako môže napísať list na rozlúčku človek, ktorý nevedel písať? Ako môže ľavák držať niečo, čo robil v pravej ruke?
Bol ten vrah naozaj taký babrák alebo si len zahrával s Eleanor? Alebo je v tom niečo viac? Ako veľmi ju vystraší to, že sa ju všetkými možnými prostriedkami snaží v pátraní zastaviť?
Naozaj úžasný príbeh a čítala som dlho do noci, lebo som veľmi chcela vedieť, kto bol vrahom a úprimne povedané ma to prekvapilo.
Odporúčam určite prečítať tomu, kto má takéto knihy rád

31.07.2023 5 z 5

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Hneď ako som siahla po tejto knihe, po pár stranách mi bolo jasné, že je to presne to, čo som očakávala.
Príbeh je písaný v dvoch časových líniách. Prežíva niečo dnes a spomína na niečo z minulosti. A niekto prežíva tiež to, čo ona, teda možno niečo podobné. A snaží sa jej pomôcť. Ale hlavne sa snaží prísť na to, čo všetko sa stalo jedného dňa v minulosti, kedy zradila svoju priateľku. Odvtedy prešlo veľmi veľa rokov, ale vie, že je jej priateľka stále nažive. A akým veľkým prekvapením pre ňu je, keď z novín zisťuje, že napísala knihu. Pri najbližšej príležitosti si ju kúpi. Venovanie je jasné, je venovaná jej. A keď začne čítať, spomienky ožívajú... A možno sa tam dočíta aj to, ako jej život pokračoval po zrade priateľky...

30.07.2023 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Tento príbeh je niečím výnimočný, pre mňa určite. Je pravda, že som knihu čítala dlhšie. No nie preto žeby nebola dobrá, ale hlavný dôvodom bol čas. No dnes som ju dočítala a musím povedať, že je to jedna z tých kníh, ktorá si získala moje srdce. Je v nej niečo, čo ma oslovilo a určite si ju ešte minimálne raz prečítam.
Nejde o žiadnu romantiku, v ktorej je všetko zaliate slnkom a možno je to dobre.
Ide o príbeh ženy, zo začiatku dievčaťa, ktoré sa pretĺka životom so svojou matkou. Vždy túžila byť baletkou, no vďaka praktikám jednej neľudskej osoby sa jej sen nemohol splniť. A možno práve táto osoba jej dopomohla k tomu, aby sa z nej stala slávna herečka. Ale ani tam nemala na ružiach ustlané. Hoci hrala úžasne, tak v súkromnom živote si toho zažila viac než dosť neúspech v láske, neustále sťahovanie sa, výchova detí.
A či nakoniec dokázala svoj život dostať tam, kde chcela, to už sa dočítate v jej príbehu, v príbehu Audrey Hepburnovej.
Ak ste nečítali, tak odporúčam všetkými desiatimi.

26.07.2023 5 z 5

Pod provensálskym nebom Pod provensálskym nebom Tatiana Brezinská Čuperková

Túto autorku mám veľmi rada. Vždy viem, čo od nej čakať a moje očakávania sú vždy naplnené.
Jedna pokazená svadba, jedna rozlúčka so slobodou.
A náhodné stretnutie dvoch mladých ľudí, ktorí sú každý na dovolenke za iným účelom. Ako ich táto dovolenka dokáže spojiť a ako tie ich spoločné zážitky znamenajú možno viac ako sa na začiatku len zdajú.
Určite nádherný letný príbeh a za mňa také pekné knižné osvieženie.
Môžem určite len a len odporúčať.

19.06.2023 5 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Môžem povedať, že ma kniha milo prekvapila, tento štýl zvyknem čítať a tak poviem rovno, že klobúk dole pred slovenskou autorkou, že sa do tohto pustila.
A som naozaj veľmi rada, že som si ju mala možnosť prečítať.
Je to prepojenie fantasy s romantikou a to mi veľmi sedí. Takže ak ste váhali, tak nemusíte. Myslím, že každý, kto má tento štýl rád, kľudne môže dať knihe šancu

02.06.2023 4 z 5

Emily v Paříži Emily v Paříži Catherine Kalengula

(SPOILER) Rovno poviem, že seriál som nevidela, ale nevadí mi to. Ja som skôr radšej, keď si môžem prečítať knihu. Nemala som vysoké očakávania, ale som rada, že som si knihu prečítala. A nechýbalo mi nič, bolo to také ako som si predstavovala. Som rada, že som po knihe siahla a určite si prečítam aj pokračovanie.
Určite to stálo za to, mám rada raz za čas nenáročné príbehy a tento mi tak prišiel. Bol to príbeh, ktorý ma chytil hneď od začiatku.
Emily sníva o Paríži, príde tam a automaticky si myslí, že sa jej splnil sen. Ale až potom keď začne pracovať, zistí, že si veľa vecí idealizovala. Presadiť sa a dokázať, že nie je len blbá Američanka bude naozaj fuška. Ale nevzdáva to. Hoci aj jej vzťah s priateľom z Chicaga ukončí, zamiluje sa práve tu. Ale aká je to láska, keď zistí, že on má inú? A tá iná je jej kamarátka, ktorú si tu našla a veľmi obľúbila? Ako naschvál sa ich cesty čím ďalej tým viac stretávajú.
Emily je jedno statočné dievča, na jej mieste by z Paríža už dávno každý odišiel. Ona nie, je tam a tak rýchlo sa nemieni vzdať :)

01.06.2023 5 z 5

Sára kráča do paláca Sára kráča do paláca Jana Benková

Od autorky som čítala doteraz všetky jej knihy. Ale táto bola z nich tá najlepšia. Od začiatku som ju čítala s napätím, čo sa udeje.
Mladá šéfredaktorka Sára sa dostane k tomu, že robí rozhovor s talianskym prezidentom.
Ona slobodná, on ženatý.
Už pri prvom stretnutí cíti niečo, čo by nemala. Ale on je diplomat a tak sa k nej aj tak správa. Dlhšiu dobu sa nekontaktujú. Len jej pošle ročenku, ale nič viac.
Pri opätovnom zvolení za prezidenta mu Sára okrem blahoželania pošle aj niečo špeciálne. A tak začne ich kontakt, cez mobil, cez PC, no nakoniec aj osobne.
A keď sa do seba naozaj zamilujú, je čo riešiť. Ona je predsa slobodná a má svoj voľný život. On je ženatý a má svoje postavenie.
Dokáže láska prekonať aj také prekážky, ktoré sa navonok zdajú byť neprekonateľné?
Alebo sa príde na to, že to všetko je úplne inak.
Odporúčam prečítať si tento čarovný príbeh. Ja som ho prečítala za jeden večer a musela som ho stoj čo stoj dočítať :)
Prajem príjemné čítanie :)

28.05.2023 5 z 5

Dohoda 2 Dohoda 2 Danielle Hartová

Presne ako som čakala, kniha ma vôbec nesklamala a pekne pokračovala, tak ako to má správne byť.
Určite ma v nej veľa vecí prekvapilo. Nuda v nej nehrozila a som veľmi rada, že som si túto duológiu mohla prečítať. Kto nečítal, môžem len odporúčať.
Za mňa je to na viac ako 5 hviezdiečiek, ale viac sa tu bohužiaľ dať nedá :)

28.05.2023 5 z 5

Útek do Ríma Útek do Ríma Sarah Adams

Keď už človek nevie ako sa od všetkého na chvíľu odstaviť, najlepšia voľba je útek. Až potom zistí, čo je v živote viac.
Amelia je slávna hudobná diva. Jej život je len o tom, aby poslúchala Susan. Susan je jej manažérka a ona jej organizuje život. Organizuje všetko, bez nej Amelia nesmie nič urobiť.
A tak jedného dňa Amelia má všetkého po krk a utečie. Odíde niekam, kde dokonca nie je mobilná sieť a tak ju Susan nevie zastihnúť. Až tam si uvedomí, čo pre ňu znamená sloboda a že nie je niekedy na škodu uniknúť a vykašľať sa na to, čo od nej iní ľudia očakávajú.
Ako dopadne jej návrat do reality po tomto, podľa Susan, fiasku? Dokáže ešte fungovať ako predtým? Alebo sa jej hodnoty zmenia vďaka milým ľuďom z istej dediny a hlavne vďaka jednému mužovi, ktorého tam stretáva?
Odporúčam prečítať si, kniha bola nádherná. Príbeh sa čítal sám. A niekedy si aj pri týchto knihách človek uvedomí, čo je v živote dôležité
Prajem vám príjemné čítanie

25.05.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Trvalo mi trošku dlhšie, kým som knihu prečítala, ale musím povedať, že bola úžasná.
Autorka nesklamala, jej príbehy sú skvelé, jeden lepší ako druhý.
Ella sa utiahne na vidiek, aby mala od všetkého pokoj. Netuší však, že dedina, kde sa túži zavrieť a nevyliezť, je až príliš akčná a Ella sa nechá zatiahnuť do takmer každej akcie.
Ľudia si ju obľúbia a aj ona ich.
Zistenia, ktoré ju čakajú, nie sú potešujúce. Ale s novými priateľmi nemá strach.
Vidiek je jednoducho kúzelné miesto.

Kniha nemala chybu. Ak ste váhali, či sa oplatí alebo nie, ja hovorím, že určite ÁNO

19.05.2023 5 z 5

Zberateľka príbehov Zberateľka príbehov Sally Page

Nemá svoj vlastný hviezdny príbeh, sleduje tie iné. Ako bežná upratovačka sa dostáva na miesta, kam by sa niekto iný nedostal. A tak niekedy je svedkom niečoho, čo by inak nevidela.
Príbehy ľudí, ktoré vidí, sleduje a možno aj tak trochu závidí, sú pre ňu úžasným zážitkom.
A čo ten jej príbeh? Naozaj v jej živote nie je nič? Nič, čo by stálo za zmienku?
Je to len klam. Aj jej život píše svoj vlastný príbeh a ten nie je vôbec nudný.
Prečítajte si tento príbeh, ktorý je naozaj zvláštny, ale číta sa úžasne. U mňa za jeden večer prečítaný. :)

13.05.2023 4 z 5

Srdce neoklameš Srdce neoklameš Martina Jakubová

Pre mňa bola kniha obrovským prekvapením. Príbeh ženy, ktorá akonáhle zruší svadbu, rozhodne sa odísť na nejakú dobu preč. Tak sa avšak stretáva nielen so svojím najlepším priateľom, ale aj s najväčším sklamaním z minulosti.
Keď vidí, že toto stretnutie dopadne tak ako dopadne, odchádza na dovolenku. Tam je spočiatku všetko úžasné. Až na jednu maličkosť. Verí ľuďom a následne zisťuje pravdu, ktorá ju stojí takmer život.
Príbeh, ktorý naberá na intenzite ešte ani vonkoncom nie je na konci. Hoci niekoho stál tento výlet život, iný život prichádza.
Určite odporúčam prečítať. Kniha v sebe skrýva úžasný príbeh, veľmi veľa prekvapivých momentov. Najlepšia Kniha od autorky, akú som čítala.

12.05.2023 5 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Musím povedať, že kniha sa mi veľmi páčila.
Zo začiatku som bola trošku šokovaná, keď sa vbehlo rovno do príbehu, ale potom sa začínalo všetko postupne odkrývať.
Určite kniha stála za prečítanie. A koniec ma veľmi prekvapil. Nečakala som také odhalenie, ale bolo to skvelé. Určite si prečítam aj ďalšie knihy od autorky.
Každému môžem len a len odporúčať :)

09.05.2023 5 z 5

Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Maria Montessoriová: Učitelka nové doby Laura Baldini (p)

Tento príbeh ma chytil za srdce. Mária, mladá žena, ako jediná žena študuje na škole, aby sa stala lekárkou. Jej štúdium nie je jednoduché. Nikto neverí, že raz doštuduje.
Keď predsa len školu dokončí, okamžite má ponuku na miesto. A to bez rozmýšľania príjme.
Jej práca a súkromie naberajú na obrátkach.
Keď však príde na voľbu medzi rodinným šťastím a prácou, vtedy stojí pred veľkou dilemou.
Naozaj nádherný a silný príbeh. Určite vrelo môžem len a len odporúčať.

01.05.2023 5 z 5

Floristka Floristka Petra Hederová

Čítala som od autorky už niečo, ale musím priznať, že táto kniha mi prišla asi najslabšia. Priam som sa musela nútiť do čítania. Nehovorím, že štýl je zlý, ale skôr ten príbeh je taký kostrbatý a prišlo mi tam veľmi veľa zbytočných scén. Samozrejme niekomu sa to môže páčiť.
Jednoducho mi to nesadlo.
Ale určite autorku nezavrhujem a jej ďalšiu knihu si kúpim. Človeku nemusí všetko sadnúť.

26.04.2023 2 z 5

Všetky moje spriaznené duše Všetky moje spriaznené duše Marika Budayová

Príbeh Evy, Tomyho a ich syna Jakuba. Ich život nie je ideálny. Tomy veľa pije a tak Eva a Jakub zažívajú dni plné kriku a nadávok. Keď si konečne Eva nájde prácu doručovateľky na pošte, myslí si, že problém zmizne. No Tomy je ako vždy, kritický a zahľadený do seba. A keď pohár trpezlivosti pretečie, Eva sa musí postaviť na vlastné nohy a zabojovať. Ale dokáže sa nakoniec rozhodnúť tak, aby pre seba a Jakuba zaistila kľud a šťastie? Nechýbajú tu ani zážitky z pošty, určite veľmi zaujímavé. Niektoré na pobavenie.
Určite stála kniha za prečítanie, môžem len odporúčať.

22.04.2023 4 z 5