Srdce neoklameš

Srdce neoklameš https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512198/bmid_srdce-neoklames-8If-512198.jpg 4 12 5

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš... Ale platí to aj v láske? Kto vyhrá, keď proti sebe bojujú hlava a srdce? Simonin už aj tak komplikovaný život sa prevráti naruby, keď sa po zrušenej svadbe pred ňou nečakane zjaví muž, ktorý jej v minulosti zlomil srdce. Zistí, že city medzi nimi ani po rokoch neochladli a že hranica medzi láskou a nenávisťou je naozaj príliš tenká. Lenže keď sa jej srdce znovu rozpadne na milión kúskov, nastane okamih, ktorý spustí lavínu neočakávaných udalostí. Život ani jedného z nich už nebude rovnaký. Aká bude cena za ich nerozvážnosť a najmä, dokáže sa zaceliť srdce, ktoré bolo niekoľkokrát zlomené tým istým človekom? Bolesť však dokáže vyliečiť len jediná vec na svete – láska. Začítajte sa do príbehu Simony, Tobiáša a Adriána, v ktorom miznú hranice medzi priateľstvom, láskou a nenávisťou a v ktorom osud poriadne zamieša karty.... celý text

Sixtínka
06.12.2023 1 z 5

(SPOILER) Nechápem to vysoké hodnotenie, lebo podľa mňa to bol úplne bezduchý príbeh, bez poriadneho deja, bez akejkoľvek hĺbky.

Zrušená svadba a strata zamestnania v anotácii ma navnadili, ibaže ani jednému, ani druhému autorka nevenovala najmenšiu pozornosť. Strata zamestnania sa spomenie len tak medzi rečou, vôbec nevieme, čo Simona robila a prečo o prácu prišla. To isté platí aj o zrušení svadby - o Simoninom snúbencovi vieme len toľko, že sa volal Kamil. Aký mali vzťah a prečo Simona o svadbe pochybovala, hoci s manželstvom spočiatku evidentne súhlasila, sa žiaľ nikde nedozvieme.

Mama jej jednoducho povie: "Dcéra moja, nemusíš sa vydávať, ak si tým zväzkom nie si istá."
A dcéra okamžite zruší svadbu - a my čitatelia pri tom nie sme. Takže očividne to mal byť len odrazový mostík, aby anotácia vyznela aspoň trochu zaujímavo.

Simona vzápätí odchádza k najlepšiemu kamošovi, aj keď nechápem, načo sa k nemu trepala, lebo žila s mamou, nie v spoločnej domácnosti s Kamilom. Ale asi to bude tým, že k nemu ísť musela, aby sa hneď v prvú noc mohla vyspať s mužom, s ktorým zažila krátku prázdninovú romancu a ktorý jej hneď po návrate domov zlomil srdce. A tak si s ním užije, lebo chúďa jedno má to ťažké, keďže zrušila svadbu. Ibaže aj tentoraz jej Tobiáš akosi zabudne spomenúť, že je zadaný, a tak sa história opakuje a Simonino srdce sa opäť láme, lebo má sakra šťastie a hneď nasledujúci deň má možnosť spoznať jeho manželku.

O nejakých dvadsaťštyri hodín neskôr od sexu s Tobiášom si, celkom zničená, zatrtká so svojím najlepším kamošom, so svojou spriaznenou dušou, o čom sa dá pochybovať, lebo síce vieme, ako sa zoznámili, ale celé tie roky, keď sa akože kamošia, sú len v hlave autorky. Ale, našťastie, obaja to vezmú športovo.

Nato Simona odchádza na dovolenku do Talianska, kde slintá nad namakaným Marcom - fakt bola veľmi "zlomená". A tu konečne nastane menší zvrat, ktorý ma aspoň trochu zaujal (jedna hviezda).
Žiaľ, veľmi rýchlo sa táto epizóda skončí, pretože Simona má z pekla šťastie.

A potom prišli správy z Talianska a mňa to nebavilo už vôbec.

Kukicka
30.08.2023 4 z 5

Tato slovenská autorka je pro me v danem zanru autorkou vysoke svetove kvality. Toto neni prvni kniha a urcite ani posledni, kterou jsem od ni cetla. Velice neotrepany a rozmanity pribeh a od pulky knihy neskutecna emocni smrst

majka6541
28.05.2023 5 z 5

Úžasná kniha , príbeh bol nádherný , knihy od tejto autorky milujem a vždy sa teším na jej novú knihu a viem že ma nesklame

adelka_books
26.05.2023 5 z 5

Neustále ma prekvapuje ako my ženy dokážeme byť dôverčivé a nepoučiteľné zároveň. Aj keď si v živote prejdeme zlými skúsenosťami, či nebodaj zlomenými srdciarmi, vždy sa zocelíme a veríme, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpime. Neviem kde berieme v danom momente takú istotu. Bohužiaľ život s nami hrá veľmi zaujímavé hry a my do tej rieky chtiac-nechtiac vstúpime viackrát. Potom ako opakujeme tie isté chyby, osud sa nám rozhodne uštedriť takú ranu, ktorá obráti náš svet hore nohami a nám neostáva nič iné, ako s tým postupne vyrovnať. Aj keď to je nesmierne ťažké. Hlava sa s tým možno pomaly zmieri, ale srdce nezabúda, hoci by sme si priali opak. Viem o tom svoje. Ani čas nedokáže úplne vyliečiť srdce. Dá sa to iba uzamknúť do tej najvzdialenejšej komnaty v našom srdci.
Nie je dôležité koľko máš v živote priateľov, ani či ich poznáš celý život alebo iba pár rokov. Oveľa dôležitejšie je aký máte medzi sebou vzťah, a či by ste dokázali zaňho v prípade, že by bol v nebezpečenstve, riskovať vlastný život? Ak áno a znamená pre vás veľmi veľa, je to priateľ na celý život. Takéhoto priateľa mať je dar. Verím, že aj v mojom živote, by sa našiel niekto, kto by pre mňa riskoval život. Toto jedno z posolstiev, ktoré si odnášam z príbehu Srdce neoklameš.
Nechala som sa pekne obalamutiť. Očakávala som letnú romantiku s nádychom erotiky, no namiesto toho som dostala niečo oveľa lepšie, emocionálnejšie a nevyspytateľnejšie. Bravó, tlieskam autorke za to, ako mi dokázala rozbúchať srdce láskou a o istý čas mi ho nemilostne zlomiť. Previesť ma zvratmi, na ktoré som pozerala s otvorenými ústami, a ktoré sa mi premietali aj v snoch. Bolo to neskutočné a ja sa z toho budem spamätávať ešte dlho.
Simona má pár dni pred svadbou no nie je si istá, či je to správne a tak nakoniec svadbu zruší. Odíde na pár dní ku kamarátovi Adrianovi, aby sa dala dokopy a popremýšľala čo ďalej. Lenže tam stretne muža, ktorý jej pred rokmi na dovolenke zlomil srdce. Na tej dovolenke spoznala aj Adriana. Aj po rokoch medzi Simonou a Tobiašom pretrváva chémia, kvôli ktorej urobia chybu, ktorá spustí v ich životoch spleť udalostí, ktoré im kompletne zmenia životy. Simona mi zo začiatku prišla veľmi zvláštna a nevedela som si k nej vytvoriť vzťah, no ako sa príbeh rozvíjal a my sme spoznávali udalosti, ktorými si Sima prešla, aj môj vzťah sa k nej postupne menil. Najprv som ju ľutovala, potom som na ňu bola hrozne nahnevaná a vzápätí som mala slzy v očiach, keď si prechádzala tým, čo by žiadna žena nechcela zažiť. Potom nastal obdiv a odľahnutie, no odrazu prišlo niečo, čo ma úplne dostalo a to ešte nebol koniec. Simona sa pre mňa stala silnou hrdinkou, s ktorou sa život nemaznal.
Adrián, skvelý muž a kamarát. Osud sa s ním však nepekne zahral.
Tobiáš bol muž, ktorý vo svojom živote urobil veľa chýb, no uvedomil si ich, až keď zasiahla rana osudu.
Romantická linka: Máme tu milostný trojuholník. Priznám sa, že moje sympatie sa menili, ako sa vyvíjal príbeh, no ale som rada, že pravá láska si nakoniec našla cestu k tým správnym ľuďom a zároveň ma mrzí, že život nehrá vždy fér.
Niečo nové som sa naučila z biológie, dosť ma to prekvapilo. Koniec bol krásny aj smutný zároveň, aj keď som si ho predstavovala trochu inak. Ale čo, takéto príbehy dokáže napísať iba sám život.
Čo dodať na záver. Nechajte sa zlákať romantikou, humorom a prvkami trileru od Slovenskej autorky, ktorá si zaslúži miesto v literárnej brandži.
Mňa to bavilo, prekvapilo, ohúrilo a myslím, že viac slov netreba. Pripravte si aj vreckovky budete ich potrebovať. Mňa už dlho kniha takto nerozcítila.
Ďakujem veľmi pekne samotnej autorke za zaslanie knihy na spoluprácu.

Majka1979
12.05.2023 5 z 5

Pre mňa bola kniha obrovským prekvapením. Príbeh ženy, ktorá akonáhle zruší svadbu, rozhodne sa odísť na nejakú dobu preč. Tak sa avšak stretáva nielen so svojím najlepším priateľom, ale aj s najväčším sklamaním z minulosti.
Keď vidí, že toto stretnutie dopadne tak ako dopadne, odchádza na dovolenku. Tam je spočiatku všetko úžasné. Až na jednu maličkosť. Verí ľuďom a následne zisťuje pravdu, ktorá ju stojí takmer život.
Príbeh, ktorý naberá na intenzite ešte ani vonkoncom nie je na konci. Hoci niekoho stál tento výlet život, iný život prichádza.
Určite odporúčam prečítať. Kniha v sebe skrýva úžasný príbeh, veľmi veľa prekvapivých momentov. Najlepšia Kniha od autorky, akú som čítala.

láska nenávist srdce

Kniha Srdce neoklameš je v