Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Neignoruj pocity Neignoruj pocity Zdenka Wenzlová Švábeková

Novinka od tejto autorky ma ničím neprekvapila. Nemyslím to v zlom, ale čítala som od nej všetky knihy a vždy som mala vysoké očakávania ako aj pri tejto. A naplnili sa. Opäť ide o silný príbeh mladého dievčaťa, neskôr ženy, ktorá sa prediera životom. Nie je chudobná, to nie. Ale stráca jedného blízkeho človeka za druhým. Až keď jej zostane na svete už len jedna jediná osoba, ktorú kedysi nenávidela, zisťuje, že odpustenie oslobodzuje.
Jej život s touto osobou jej dáva všetko to, čo jej nikdy nedala jej vlastná rodina a taktiež jej dáva istotu, že nepríde o majetok. Pretože sa jej stará o všetko, tak sa ona nemusí starať o nič.
Párkrát v živote zakopne, natrafí na podvodníkov. Ale nájde aj lásku. Ale aj tú jej osud berie a keby len tú....
Časom sa ako psychiatrička naviaže na dieťa, ktoré už kedysi mala ako lekárka v starostlivosti. Už nie je dieťaťom, je tínedžerka. A rozhodne sa, že si ju adoptuje.
Keď prichádza aj o tú osobu kvôli starobe ( a nestráca ju tak ako tých ostatných pred ňou ), jej jediným záchytným bodom je jej adoptívna dcéra.
Opäť silný, emotívny príbeh plný zvratov. Niekedy sa mi hrnuli slzy do očí. Ale ak máte takéto silné príbehy radi, určite odporúčam, prečítať si práve tento.

08.10.2023 5 z 5

Rodinné tajomstvá Rodinné tajomstvá Martina Dacková

Príbeh od slovenskej autorky ma veľmi milo prekvapil.
Veľmi silný príbeh jednej rodiny, ktorá zažila veľmi náročné obdobie.
A až po viac než 20 rokoch sa začínajú odkrývať aj tie najväčšie tajomstvá a pravdy.
Čo všetky tieto zistenia urobia s rodinou?
To sa dočítate v tomto príbehu, ktorý môžem vrelo odporučiť :)

01.10.2023 5 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Opäť jedna z kníh, ktorú som si s radosťou prečítala. O úsmevné scény nebola núdza.
Znovu rozprávanie, ktoré sa čítalo samo a za večer som knihu prečítala.
Nad veľa vecami sa človek zamyslí.
Som naozaj veľmi rada, že som mala možnosť si túto knihu prečítať.

26.09.2023

Posledná reštaurácia v Paríži Posledná reštaurácia v Paríži Lily Graham

Kniha z trošku iného súdka. Zaujímavé čítanie, aj zápletka.
Určite to stálo za prečítanie. Hlavne zistiť, prečo predošlá majiteľka otrávila všetkých hostí. Nikomu to nestihla povedať, pretože za svoj čin bola popravená.
Na scénu prichádza jej nájdená vnučka, ktorá ani netuší, že táto žena bola jej starou mamou.
A tu sa začína tá záhada postupne rozplietať.
Ak chcete zistiť viac, neváhajte po knihe siahnuť.

25.09.2023 4 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Opäť jeden nádherný príbeh od tejto autorky.
A opät nesklamal. Autorka vo svojom rozprávaní opisuje veľmi veľa situácii, v ktorých sa objavila a aj ako sa s nimi vysporiadala.
Odvaha je niečo, čoho človek nemá nikdy dosť. Práve o nej sa v tejto knihe píše a porovnáva seba aj s inými.
Naozaj veľmi pekne napísané :)

24.09.2023 4 z 5

Prečo nepožiadali Evansa? Prečo nepožiadali Evansa? Agatha Christie

Tak u mňa táto kniha bola náhoda. A som za túto náhodu skutočne veľmi rada.
Štýl bol úžasný, od začiatku si ma tato kniha jednoducho získala. Nemohla som ju odložiť, musela som čítať ďalej, až kým som nezistila, ako to všetko vlastne bolo.

Počas hry golfu začujú hluk, volanie,..
Neskôr prídu k útesu a dole vidia nehybné telo muža. Je naozaj mŕtvy? Jeden s ním ostáva, druhý ide pre pomoc.
Počas toho ako tam Bobby zostáva, muž sa na okamih preberie a niečo mu povie. A potom je po všetkom.

Počas vyšetrovania sa to klasifikuje ako nešťastná náhoda.
Avšak Bobby a jeho kamarátka Frankie sú iného názoru. Hlavne ona.
A tak začína pátranie na vlastnú päsť.
A ako to všetko bolo? Naozaj je tu vrah? Alebo to je len výplod fantázie mladej lady Frankie?
Všetko to začína do seba zapadať a vyzerá to tak, že sa do nebezpečia dostáva čím ďalej tým viac ľudí.
A ako to skutočne všetko bolo, ukáže tento príbeh naozaj šokujúco.
Pre mňa veľké prekvapenie a knihu môžem len odporúčať :)

24.09.2023 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Opäť som siahla po knihe od tejto autorky a nesklamala. Príbeh, v ktorom sa dozvedáme život hlavnej postavy, ako si ho usporiadala. Spomína na to, čo bolo kedysi a čo ju robí a robilo šťastnou.
Niekedy som sa v nej našla aj ja, čo som niekedy robila zle, alebo čo som inokedy dokázala, hoci som si neverila.
Určite je to príbeh, ktorý si prečíta rada každá žena, aby možno o sebe zistila viac.
Možno takou menšou nevýhodou je to, že to je rozprávanie jednej osoby a nie viacerých, neboli tam dialógy. Osobne mi to nevadilo a opäť sa teším, že som si niečo takéto mohla prečítať

23.09.2023 4 z 5

Odteraz neplačem Odteraz neplačem Simona Rošková

Niekedy sa stáva, že človek plánuje niečo čítať a zrazu mu príde kniha, ktorej jednoducho nejde odolať. A tak odloží plánovanú a pustí sa do tej, ktorá mu niečím učarovala. A tak to je aj v prípade knihy od Simony Roškovej Odteraz neplačem. Kniha mi len včera prišla a už dnes je prečítaná.
Príbeh sa čítal sám, je to nádherný príbeh. Samozrejme, osud dievčaťa, neskôr ženy, ktorý je tak ťažký, že si to jeden nedokáže ani len predstaviť. Po diagnostikovaní choroby jej matky prichádza ďalšia rada, nedostatok peňazí a tak začína brigádovať ako sa dá. Ani to im však nestačí, aby svojej mame dokázala dopriať rehabilitácie, ktoré by si musela zaplatiť. Keď už to vyzerá, že tie peniaze sa jej podarili našetriť, prichádza ďalšia rana, tou je smrť.
A tých rán nie je málo. Keby bol ten život taký jednoduchý. Jedna rana za druhou? Kedy konečne naša Ella začne žiť život, aký si zaslúži? Naozaj tu nie je nič, čo by jej v tomto pomohlo? Ak sa aj zdá, že áno, tak je to klam. A potom príde ďalšia rana. A tam už to vyzerá na posledný klinec do rakvy. Ale vtedy vstupuje do života niečo, čo jej ho zmení. Nie je to len človek, je to možno osud. Možno to tak malo byť, snáď to už bude dobré...
Takto si to zakaždým Ella hovorila. Ale či to tak naozaj bolo a bude, to sa dozviete, ak si tento úžasný a silný príbeh prečítate

22.09.2023 5 z 5

Ostatné sa udeje v srdci Ostatné sa udeje v srdci Kristína Brestenská

Príbeh, ktorý sa odohráva na Slovensku. Hoci nie často vyhľadávam takýto druh kníh, tentokrát som urobila dobre, že som trošku zmenila štýl a prečítala si niečo trošku historické.
Našťastie tam tej histórie nebolo toľko, aby ma to nudilo. Ale práve naopak, celý tento príbeh bol napínavý až do konca. Čakala som naozaj do posledných stránok ako to nakoniec dopadne.
Anna sa po smrti svojho manžela vydá na panstvo k svojej švagrinej, ktorá jej sľúbi strechu nad hlavou, hoci tomu veľmi nerozumie. Časom zisťuje, aký zámer mala jej švagriná, ale je rada, že majú kde so svojou dcérkou skloniť hlavu.
Tam sa stretáva s hradným pánom, avšak jej do oka v prvom momente padne kapitán. Ich naťahovanie sa, robenie napriek, to je to správne iskrenie v príbehu.
A keď ho hradný pán obviní z niečoho, čo on tvrdí, že nespáchal tak ako to tvrdia, Anna si ho zastane a aj ona sa dostane do nemilosti panstva.
Ako budú obaja ďalej žiť? Čo bude s ním, keďže je považovaný za vraha a zlodeja? Skončí na pranieri alebo ho vypočuje sám kráľ, o čo žiada? A kam sa uchýli úbohá Anna s dcérkou, ktoré nemajú vonkoncom nič?
Určite odporúčam prečítať si tento naozaj veľmi pekný, emotívny, ľudský a hlavne pre mňa veľmi zaujímavý príbeh

21.09.2023 5 z 5

Ja sa nebojím Ja sa nebojím Niccolò Ammaniti

Keď som začala knihu čítať, hovorila som si, že to som sa asi pomýlila a nebude to nič pre mňa, dospelého človeka, aby som čítala o 10 ročnom chlapcovi.
Ale našťastie som v čítaní pokračovala a čakalo ma naozaj veľmi milé prekvapenie. Z toho chlapca sa v príbehu stal hrdina, statočný človek, ktorý hoci samozrejme vymýšľal so svojimi rovesníkmi a aj so svojou mladšou sestrou, tak neváhal riskovať, aby pomohol niekomu inému.
Možno je na škodu koniec knihy, kde som zostala viac než zaskočená.
Ale keď si prečítate celý príbeh, pochopíte prečo a čo všetko tento mladík zažil. Ani jeho rodina a okolie nie je nudnou partičkou. Asi najviac ma prekvapilo, do čoho bola zapletená jeho vlastná rodina, ale tak o to to bolo zaujímavejšie. Kľudne by som prijala nejaké pokračovanie, kde by sme sa dozvedeli viac, ale toto asi bol zámer, že to skončilo tak, ako to skončilo.
Určite môžem povedať, že neľutujem, že som po knihe siahla. Určite ju môžem len odporúčať

17.09.2023 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Tak toto bola parádna kniha. Veľmi dobre sa čítala. Hlavná predstaviteľka konečne nie je násťročná, ako to vo viacerých knihách býva.
Tentokrát ide o naozaj dospelú ženu. Jej život je teda plný zmien. A o zábavu je teda určite postarané. Táto kniha nám ukazuje život dospelej ženy trošku inak. Ale teda veľa vecí, ktoré zažíva ona, zažívajú bežné aj iné ženy.

Štýl autorky je skvelý, úplne mi sadol. Ak ste nečítali, určite odporúčam prečítať si, nebudete ľutovať.

Ďakujem, že som si ju mala možnosť prečítať.

15.09.2023 5 z 5

Jako tažní ptáci Jako tažní ptáci Ema Šindelářová

Knihu som dnes dočítala. Životný príbeh ženy, ktorá ten život nemala jednoduchý. Žije ako keby v dvoch svetoch, veľmi veľa vecí zvažuje. Premýšľa o sebe, o svojom partnerovi, o tom, či ona je tá, kto robí chybu. Vždy keď sa zobúdza, rozmýšľa, kde je a kým je.
Je to veľmi zaujímavý príbeh, v ktorom si človek uvedomí zmysel života a aj hodnoty v ňom. Určite neľutujem, že som po knihe siahla a prečítala som si ju

14.09.2023 4 z 5

Čo okom nevidíš Čo okom nevidíš Mariana Leky

Veľmi pekný a silný príbeh dievčaťa a ľudí z jej okolia.

Je to vlastne jedna obyčajná dedina, v ktorej žijú obyčajní ľudia a tí veria jednej staršej dáme a jej snom... Ale nie všetci. Každý, kto jej verí, tak sa v určitý deň správa opatrne.
A ten kto jej neverí? Príde na to, že na jej snoch bude niečo.

Žije so svojou rodinou a zažíva bežné problémy, starosti a radosti.
Stretávame sa tu s rôznymi ľuďmi a ich životnými príbehmi.

Určite môžem len odporúčať. Ešte som takúto knihu nečítala a som rada, že sa mi dostala do rúk.

12.09.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Musím priznať, že na začiatku knihy som vôbec netušila, že sa ten príbeh bude takto vyvíjať.
Aby som veľa neprezradila, poviem len niečo. Mladé dievča, ktoré žije so svojou rodinou, bohužiaľ nie celou ( keďže pár jej najbližších zahynulo ) na statku. Je to skromné dievča, ktoré to nemá v živote vôbec ľahké.
Do života jej náhodne vstupuje mladík. Ich stretnutie sa zdá byť osudovým.
Farmu, svoj domov náhle stráca a jej domovom sú hory.
Až tam zisťuje, aké je to prežiť a spoliehať sa len na samu seba.
Zvládne toto mladé dievča prežiť? Akým smerom sa bude uberať jej život? A čo jej náhodný mladík? Bude hrať tiež nejakú úlohu v jej živote?
Odporúčam prečítať. Pre mňa to bol naozaj jeden nezabudnuteľný príbeh, plný ľudského odhodlania, sily a samozrejme viery v seba a lásky.

10.09.2023 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Príbeh, ktorý som práve dočítala je jedným z tých, na ktoré sa tak ľahko nezabúda. Ide o príbeh dievčaťa, ktorého život je tak ťažký, že si to nevieme ani len predstaviť. Jej rodina? Matka je mamonárka a otec poskok, ktorý skáče ako matka píska. Aby avšak bol aký-taký kľud, tak obaja ona a otec majú dve zamestnania, len aby matke priniesli požadované množstvo peňazí. A jej vďaka za to? Len samé výčitky a po dvoch zamestnaniach ešte aj práca doma.
Ale ona je silná, nevzdáva to a ide si za svojím cieľom. Časom zisťuje, že všetko, v čo verila, bol klam. Odchádza a snaží sa začať nový život. Ale do tohto života sa jej vracia muž, ktorý jej v minulosti ublížil a snaží sa ju dostať bližšie k sebe a tak jedná aj proti nej samej, len vo svojom záujme.
Dokáže to ona odhaliť? Bude mu veriť a zverí mu svoj život? A čo jej pravá rodina? Nájde ju? A ako sa dokáže vysporiadať s tým, že ako jediná žena túži po niečom, čo iné ženy v živote nezažili? Ako jej hudba zmení život?
Určite odporúčam prečítať si tento silný príbeh. Za mňa je to jedna z tých TOP kníh, ktoré človek v živote prečíta a vryjú sa mu na veľmi dlhý čas do pamäti

09.09.2023 5 z 5

Sieň zrkadiel Sieň zrkadiel Barbora Bartošová

Každý má právo na svoje želanie. Čo si želáš ty?
Presne takto znela otázka ženy, ktorá zmenila životy ľudí.
Sk by si niekto myslel, že to robila s lásky, tak je na omyle. Práveže ona je tá, kvôli ktorej ľudia trpia. A že plní želania?
Vždy ich dokáže prekrútiť tak, aby skôr uškodili ako pomohli.
Existuje jediná záchrana - vziať želanie späť a žiť tak ako predtým.
Bude mať niekto takú silu, aby sa vzdal svetla vo svojom živote?
Určite krásny príbeh, raz si ho určite ešte prečítam :)

06.09.2023 5 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Ide o príbeh dievčaťa, ktoré má naozaj nie veľmi ľahký osud.
Je jednou z tých, ktorá má v sebe niečo, čomu nerozumie, silu, ktorú sa musí naučiť ovládať, ak chce prežiť. Ale aj tak patrí medzi dievčatá, ktoré sú nútené správať sa tak, aby boli vhodné pre Elitu.
Počas svojho života stretáva veľa zaujímavých ľudí, každý z nich jej dáva do života niečo nové. A či sa naplní jej osud, to sa uvidí neskôr.
Naozaj veľmi pekný, silný príbeh, pre mňa určite jeden z tých nezabudnuteľných.

05.09.2023 5 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

Túto druhú časť som priam hltala. Neskutočne som si obľúbila túto partiu meňavcov a teda aj autorkin štýl.
V tomto príbehu sa stretáva Nina s Boomom. Boom je meňavec je vlkom.
Ninin príbeh začína záhadne, stane sa tam veľa a ona náhle stráca pamäť, po častiach sa jej vracia a zisťuje, kým je a čo všetko je v hre.
A čo urobí so svojou minulosťou? Ako sa vysporiada so zistením, kým naozaj je? A čo Boom? Ako prijme Nina zistenie, že Boom je vlastne vlkom? Dokáže sa cez to preniesť? Dokáže žiť s vlkom a partiou ďalších meňavcov?
Opäť to bol príbeh, v ktorom sa stretávame s postavami aj z predošlého príbehu. A som naozaj rada, že to je jedna partia skvelých meňavcov, ktorá vždy drží pokope.
Už teraz sa neviem dočkať, kedy si prečítam 3.časť

03.09.2023 5 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

Recenzia foto kvôli pravidlám FB v komentári
Tejto knihe jednoducho nechýbalo vôbec nič. Bola v nej láska, napätie, túžba, strach, odhodlanie. Všetko to, čo k naozaj dobrej knihe treba. Osobne ma autorka prekvapila. Doteraz som od nej nič nečítala a som nadmieru spokojná.
Kai a Tessa, dvaja ľudia, no ľudia...
Nedá sa to tak povedať, hoci sa ako ľudia stretnú, tak Kai je meňavec a Tessa? Ona prichádza, pretože jej chce niekto ublížiť. A jej kamarátka jej poradí, aby cestovala sem a našla túto partiu meňavcov. Nikdy o niečom takom nepočula, nemala s nimi skúsenosti. Dá sa im veriť? Naozaj ich môže nechať, aby jej práve oni pomohli, keď niekto im podobný jej práve chcel ublížiť?
Ako sa postaví Tessa k tomu, čo sa dozvie o sebe, o svojej rodine a o kameni, ktorý dostala a o jeho sile vôbec netušila?
Ako dokáže všetko toto spracovať v sebe? Bude im veriť alebo sa bude spoliehať len na seba a na to, čo jej niečo v jej vnútri nahovára.
Odporúčam prečítať si, za mňa jedna naozaj úžasná kniha

01.09.2023 5 z 5

S ohněm v krvi S ohněm v krvi Kat Delacorte

Tento príbeh mi bude ešte veľmi dlho znieť v hlave. Príbeh Lilly, jej matky a otca a občanov jedného mesta, kde je človek, ktorý má isté schopnosti považovaný za svätca. Ale ak si niekto myslí, že to je predsa dobré, tak v tomto meste to tak nie je.
Mesto bolo pred dávnymi rokmi vypálené a tá, čo to urobila, utiekla. Ten, čo to urobil s ňou bol upálený.
Po rokoch sa mesto zbavilo svätcov, lebo vraj aj tí dvaja boli nimi a tak ľudia ich odsudzovali a nechceli ich medzi sebou.
Avšak nikdy sa nič neporadí na 100% a tak to bolo aj v tomto prípade.
Ako to je vlastne s mocou v meste a silou svätca?
Kto je to Lilly a prečo sa z ničoho nič objaví v meste, o ktorom predtým nikdy nepočula?
Stretáva veľa ľudí, ale všetci jej pripadajú čudní, ich zákony sú čudné, všetko je čudné.
Nakoniec sa avšak všetko toto čudné začne spájať dokopy ako skladačka a vznikne z toho niečo úžasné. Ale čo všetko musí zažiť Lilly a jej okolie, kým sa to všetko vyrieši a aj záhada minulosti?
Určite sa veľmi rada ku knihe ešte vrátim, bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením, čítala sa skvelo a aj štýl mi sedel

28.08.2023 5 z 5