MájaM. MájaM. komentáře u knih

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Nebudu lhát, myslela jsem, že kniha bude napsaná trošičku jinak. Možná jsem čekala příběh, který půjde chronologicky za sebou. V knize to je malinko jinak, různě se skáče od případu k případu a né všechny případy jsou popsány nějak detailněji. Ale i přesto mě kniha bavila a určitě mi něco dala. Pokud vás bavily filmy, určitě tuhle knihu doporučuji jako menší doplnění o životě Warrenových.

29.10.2020 5 z 5

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

Knížku jsem si musela přečíst,protože mě takové případy zajímají. Už jen to,že tuto knihu psal člověk,který byl okolo,když se všechno dělo je velmi kladné +. Protože to může vyprávět tak,jak to opravdu bylo a jak si to pamatuje. Za mne velmi poutavá kniha,kterou doporučuji přečíst! Film jsem ještě neviděla,ale taktéž se ho chystám zhlédnout:)

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Na knihu jsem narazila v knihovně a zaujal mě název knihy,tak jsem si ji půjčila s tím,že to třeba bude dobré. Ale musím říct,že mě tato kniha opravdu překvapila. Strašně lehce se mi četla a 450 stránek jsem přelétla snad za 2 dny. Velmi strhující,hororový a napínavý příběh. Určitě mám v plánu si přečíst něco dalšího od tohoto autora:) Chystám se zhlédnout i film,tak snad bude dobrý jako knížka!

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Taktéž mi přišlo,že i tento díl se občas trošku vlekl. Ale konec mě velmi překvapil a nejen tato knížka,ale i celá trilogie se mi velmi líbila. Takže určitě doporučuji přečíst!:)

16.06.2018 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tak i přesto že má tento díl lepší hodnocení,u mě má o 1 hvězdičku horší. Sice kniha byla taktéž velmi napínavá a dobře se četla,ale některé části se podle mě hodně vlekly.

16.06.2018 4 z 5

První díl mě strašně zaujal a snadno se mi četl. Protože jsem na tuhle knížku čekala velmi dlouho(než se uvolní v knihovně),tak jsem měla vysoké očekávání a přesně tohle jsem od knihy dostala. Po přečtení jsem zhlédla i film a musím říct,že se mi líbil,ale nacpat trilogii do 1 filmu? To mě trošku zamrzelo, i proto že změnili příběh.
Každopádně knížku doporučuji přečíst!:)

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Tenhle díl není až tak dobrý jako předchozí,ale málo které pokračování překoná první díl:) Za mě moc dobrá knížka/celá série.
Určitě doporučuji.

21.03.2018 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Sice na začátku hned vyzrazen vrah,ale i přesto moc dobrá detektivka!:)
Zajímavý příběh,kniha má spád.
Určitě doporučuji.

21.03.2018 4 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Od knížky jsem nečekala mnoho,ale příjemně mě překvapila. Četla se mi vcelku dobře a musím říct,že mě i bavila:)

01.02.2018 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kniha od Stephen Kinga,kterou jsem četla. Musím říct,že styl psaní mi vyhovoval. Příběh byl zajímavý. V plánu mám i shlédnutí filmu,ale knize se to určitě nevyrovná:)

19.11.2017 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Kniha nebyla špatná,ale člověk by čekal nějaký zvrat po prvním díle. Jako oddechovka dobré:)

01.09.2017 3 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Knihu jsem si chtěla už delší dobu přečíst a možná proto jsem čekala něco víc. Kniha byla dobrá,čtivá,zajimavý příběh. Ale ze začítku jsem byla celkem zmatená. Kniha vyprávěla x příběhů od x lidí a trvalo mi než jsem si uvědomila,co ke komu patří. Přesto zajimavý příběh. Bohužel konec skončil celkem nevysvětleně a mám ještě více otázek než při čtení knížky. Knížka mě nezklamala,ale ani nenadchla.

01.09.2017 3 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Toto byla moje první detektivka a musím říct,že mě nezklamala. Napínavý příběh,mnoho postav,styl psaní,který se mi moc dobře a rychle četl. Nějaké malé chybky kniha měla,ale nic velkého podle mě. Přesto hodně lidí má zde na ni negativní názor,možná to je tím,že detektivky čtou často a postrádali tam tedy něco,co v jiných detektivkách je. Mě ale přesto všechno kniha nadchla a proto sama za sebe dooručuji:)

01.09.2017 5 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Četla jsem pouze Lakomce na maturitu. A i přesto že to byla povinná četba,tak mě celkem příběh bavil. Pokud také vybíráte knížky na maturitu,tak Lakomec je určitě dobrá volba:) Lehká a rychlá četba.

31.07.2017 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Žádné složité čtení,taková oddechovka. Bohužel jsem od knihy čekala víc a možná proto mě ani tak nevzala. Taktéž filmu něco chybělo. Ale druhý díl si určitě přečtu:)

14.07.2017 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Když tady čtu komentáře,tak málo komu se kniha opravdu líbila. Já mám docela jiný názor:) První 3 díly byly sice o Americe a Maxonovi a bavily mě více,ale i tento díl s Eadlyn má něco do sebe.
Ano,Eadlyn je strašně rozmazlený fracek a její povaha mě neskutečně štvala při čtení,ale i přesto mě selekce z pohledu ženy bavila. Myslím,že v téhle knize je větší napětí,protože u předchozích prvních třech dílů jsme přesně věděli koho si Maxon vybere,ale u Eadlyn to nevíme na 100%. Taktéž mi tak chybělo více romantických scén jaké byly v předchozích dílech. Opravdu jedna věc,co se mi líbila,bylo pohled na to,jak se Eadlyn mění. Na konci knihu už nemyslela jen na sebe,což zlepšilo můj pocit z její povahy na začátku.
Přesto všechno jsem knihu přečetla za den a bavila mě,takže hodnotím kladně:)

14.07.2017 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Nejlepší kniha z celé série:)
SPOILERY ↓
Nenapadá mě nic,co bych vytkla. Jen jsem byla zklamaná z toho,že Gabriela a Van autorka nechal zemřít a Nesbitt byl jen v polovině knihy. Myslím,že každého snad dostala Gabrielova smrt... Každopádně i přesto to dopadlo dobře a celá triologie má uspokojivé zakončení. Předpokládám že v budoucnu se k sérii vrátím:)

14.07.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Myslím,že pokud si tuto knihu přečtete,tak neuděláte chybu. Sice hodně věcí asi víte,pokud jste četli sérii Divergenci,ale vidět Tobiasův život před volbou jsme možnost neměli:)
Kniha mě bavila a někdy mi přišel Tobiasův pohled na svět lepší než od Tris:)

03.07.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pokračování úžasné série...
Můj názor je pořád stejný a to takový,že první díl je prostě ze série nejlepší,ale každý má něco do sebe.
Nejvíc mě asi dostalo,když autorka nechala podstatnou postavu zemřít... Nevím,čeho chtěla docílit. Mě tím zaskočila a zanechala ve mě prázdnotu. Přesto knihu doporučuji,pokud jste začali číst sérii:)

Film je o něčem jiném. Na jednu stranu chápu,proč to neudělali identické podle knížky,hodně lidí by to asi zklamalo. No každopádně se těším na další díl filmu a to na druhou část Aliance!:)

03.07.2017 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Na tuto knihu opravdu nemám slov...
Narazila jsem na ní náhodou v knihovně a vůbec nelituji,že jsem si ji půjčila. Naprosto úchvatná knížka. Vypráví příběh,který vás vtáhne do děje a nepustí. Těch 520 stánek opravdu nestačí. Moc se mrzí,že druhý díl asi nepřeloží,ale doufejme,že nakonec se rozhodnout další díl přeložit,protože si to kniha opravdu zaslouží.
Už velmi dlouhou dobu jsem nečetla,tak moc podařenou knížku. Darhower je spisovatelka s velkým S.

12.06.2017 5 z 5