majáček majáček komentáře u knih

Vodavoděnka: Voda není nuda! Vodavoděnka: Voda není nuda! Kristýna Gregorová

Tato kniha mě zlákala již obálkou. Krásná obálka mě nezklamala. Ilustrace jsou jsou v knize na každé stránce. Dle básničky Jiřího Žáčka autorka sestavila knihu po verších ,,nabitou" informacemi o vodě. Dozvíte se nejen o sněhových vločkách, kde je v poušti voda, ale především jak se k nám do našich domovů dostává pitná voda a jak celkově s ní šetřit. Podle mě je to kniha s velkým počinem a pro celé lidstvo. Je to kniha základních informací o vodě.

01.09.2021 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Příjemné a laskavé čtení. ,,britsko-anglický" humor je nezaměnitelný.
Život se zvířaty v rodině, která je v celku zajímavá. Někdo by řekl, že rodina autora je zvláštní. Každý z nás je jedinečný. I u sebe určitě můžeme najít komické, rozverné a nezvyklé chování.

31.08.2021 5 z 5

Jóga na židli pro seniory Jóga na židli pro seniory Lynn Lehmkuhl

Krátké jednoduché cviky s podrobným srozumitelným popisem. Na fotografiích je ukázáno, jak správně postupovat při cvičení. Cviky jsou jednoduché,. Individuálně se mohou používat jako pravidelné procvičování těla,, k rehabilitaci. Cviky nejsou určitě jen pro seniory. Dají se použít i jako prevence pro toho, kdo často sedává na židli ať v práci nebo doma.

27.08.2021 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Seriál Doktor v domě byl v Československu vysílán, když jsem byla dítě. A dodnes vím o čem byl. Jeho knižní předloha mě nezklamala, protože je to skoro shodné. A ten suchý anglický humor miluji. Máme tady ukázku, jak kdysi se studovalo lékařství a můžeme si to porovnat se současností. Mě osobně zaujalo porodnictví. Lékaři jezdili za rodičkami domů a ty podmínky v jakých se rodilo... Pěkné klidné a
úsměvné čtení

26.08.2021

Jsem tu na kus řeči Jsem tu na kus řeči Naďa Dubcová

Úsměvné životní ,,peripetie" v krátkých povídkách
Čtenář se nejen pousměje, ale i zamyslí se. Ilustrace na obálce neladí s obsahem. Možná je to jen jako alegorie na vzpomínky...

26.08.2021 5 z 5

Jak vycházet s problémovými lidmi Jak vycházet s problémovými lidmi Silke Weinig

Kniha je velmi zdařilá. Je to první pomoc, jak se ocitnete s nějakým problémovým člověkem.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Cesta si mě našla na mém životním rozcestí. I když jsem byla v hlubokém žalu, knihu jsem dočetla. Příběh je ponurý, ale plný víry a naděje.
Vybízí nás, abychom se zamysleli nad svým chováním a jednáním nejen k Zemi, ale i k druhým lidem.

Diagnóza Diagnóza Petr Ligocký

Reflexe autora na své těžké životní zkoušky. Dotknou se srdce a mohou být i útěchou v daný moment. Naděje i víra je její součástí.

Týden samá sobota Týden samá sobota Paul Maar

,,Poťouchlosti" malého Sobka vás budou uvádět tzv. do vývrtky.
Neskutečně drzé a až přihlouplé jednání nejen pán Půlpivo ,,zakouší".
Kniha je velmi poučná nejen pro děti, ale i pro dospělé.
Ilustrace jsou jednoduché a příjemně ladí s příběhem.

Prstýnek z kopřivy Prstýnek z kopřivy Pavel Čech

Útlá knížka s krátkými, ale výstižnými básněmi a ilustrovaná samým autorem. Má svou hloubku a jiskru.

Život po ztrátě manžela Život po ztrátě manžela Angelika Daiker

Krátké básně nebo povídání žen, které se touto formou chtěly smířit se smrtí svého milujícího manžela. Je útěchou pro ženy, které právě ovdověly.

25.08.2021 5 z 5

Vládcové našich hor - Nejkrásnější pověsti Vládcové našich hor - Nejkrásnější pověsti Hynek Klimek

Obálka knihy a název knihy mě nesklamal, ba naopak předčil má očekávání. Hodně pověstí jsem neznala.
Líbila se mi: O navždy ukrytém sirotkovi (o Lesní paní -vládkyní Adršpašských skal).
Dále zde najdete příběhy o Pradědovi z Jeseníku, o Radegastovi z Beskyd
o Zeleném rytíři z Rychlebských hor, o Kačence z Orlických hor, o zbojníkovi Ondrášovi pána Lysé hory, o Graslovi z Vysočiny, o Hejmonovi z Novohradských a Slepičích hor, o obrech ze Šumavy, o hraběti z Přimdy z Českého lesa, o knížeti duchů Hansu Heilingovi z Svatošských skal, o důlních mužíčcích z Krušných hor, o Martinu Pumpotovi z Lužických hor, o strážném duchu Muhu z Jizerských hor, o rytířích z Blaníku, o panně Lichnovské z Železných hor, o dracích z Českého středohoří, nechybí ani Krakonoš a pověst o praotci Čechovi.

27.07.2021 5 z 5

Léčebné umění Hildegardy z Bingenu Léčebné umění Hildegardy z Bingenu Wighard Strehlow

Svatá Hildegarda z Bingenu je celosvětově známá svými léčitelskými postupy z 12. stol.
Dnes se opět navracíme k přírodě a léčebné metody zde napsané určitě najdou uplatnění i dnes.

Strážci majáku Strážci majáku Emma Stonex

Obálka knihy je velmi zdařilá a naláká čtenáře na příběh o majácích.
Zajímavě popsané povolání strážců majáku. Lehčí literatura.

27.07.2021 4 z 5

Zábavná kniha o lékařích Zábavná kniha o lékařích Peter Gitzinger

Knížka popisuje vtipně lékařské ,,řemeslo".
Někomu toto zpracování nesedne.
Je zde hodně ,,zamuchlané," kritiky na lékaře a zlehčování jejich poslání. To však asi neodmyslitelně k humoru patří.

27.07.2021 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Sbírka je velmi těžká ke čtení. Poezii si třeba tzv. dávkovat. Román je na cca 400 stránkách a báseň popisuje několika verši celý příběh. Nehoňte si knížku rychle přečíst.

Básně jsou zde náročné, protože Charles Baudelaire prožíval při jejich psaní těžké období.

Některé verše jsou jak diamant a postrčí vás dál na lidské pouti. Vnímavý čtenář najde i poučení.

- však šťastný opilec zná svého tyrana
a Zášti nezbývá než zůstat za svým stolem
a nespat, opíjet se vlastním alkoholem.
úryvek z - ,,Osud nenávisti"

Jsou zde také verše, které jsou útěchou a povzbuzením, které jsou nadějí pro všechny z nás.

...
Zvuk trubky zní v těch krásných večerech,
kdy nebe třpytí se jak velké vinobraní -
a jako extáze se dotýká i těch,
jež oslavuje, které chrání.
úryvek z - ,,Nepředvídaný"

Jak zatočit se slimáky Jak zatočit se slimáky Sarah Ford

Boj se slimáky zná každý zahrádkář. Jsou zde sice i vtipné nápady, jak se slimáky zatočit, ale velmi účinné metody. Mám pár vyzkoušených a jsou účinné. Dobří zahrádkáři určitě vytuší, co je žert. Knihu doplňují krásné ilustrace.

09.07.2021 5 z 5

Kam oči, tam hlava Kam oči, tam hlava Markéta Kinterová

Je mi velkou ctí, že se mi tato kniha dostala do rukou. Nebýt letošní čtenářské výzvy, tak možná ani jsem ji nepřečetla. Je úzká, velká, ale bohatá. Je tady příběh, fotografie, filosofie, skutečnosti, podložené informace a mnoho dalšího. Kniha je plná fotokoláží, které vás nenechají nezamyslet se nad nimi. Fotografie jsou na různě strukturovaném papíře. Je to umělecké dílo, které je velmi vyjímečné. S tak velkým počinem jsem se ještě nesetkala.

18.06.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné poetické dílo. Je plné víry, naděje a lásky. S ilustracemi Pavla Čecha jsem se cítila, jak v heboučkém náručí přírody a člověka.

09.06.2021 5 z 5

Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Brigitte Goede

Knihu napsala žena, která pěstuje už víc jak 20 let orchideje. Velmi pečlivý popis péče o orchideje. Najdeme tu komplet všechno, co chceme vědět od nákupu a výběru rostlin, přes zalévání, rosení, přesazování až po škůdce,choroby a rady k pěstování. Kniha je obohacena fotografiemi.

07.06.2021 5 z 5