Doktor v domě

Humoristický román ze života anglických mediků, jehož autorem je lékař, redaktor, jeden z nejznámějších spisovatelů, kteří dnes v Anglii pokračují v slavné tradici humoru a satiry. Děj románu (který zná český čtenář jen z filmového přepisu), v němž vystupuje autor pod svým vlastním jménem, představuje sbírku anekdotických příběhů o studentech medicíny, jejich profesorech, o sestrách a také o pacientech. Kniha připomíná ovzduší naší Alarichovy Medicíny v županu, avšak je v ní zachycen typický anglický humor s jeho zákonitostmi. Část nákladu brož....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67803/doktor-doktor-v-dome-IIA-67803.jpg 4149

Doktor 1.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Mladá fronta

Doctor in the House, 1958

Kniha Doktor v domě

Andrea864
předevčírem

Příjemná, nenáročná oddechovka. Mám ráda anglický humor.

PetrCepek

První a zároveň asi nejlepší z "doktorské" série Richarda Gordona. Domnívám se, že tato kniha posloužila jako výborná inspirace pro druhý díl české filmové série o básníku a lékaři Štěpánu Šafránkovi.

Jessica007

Příjemné, oddechové čtení, anglický humor. Hlavní hrdina popisuje, jak se vydal v otcových šlépějích, dal se na studia medicíny a stal se lékařem.

Lucek

Skvělá kniha, určitě se pustím do další!

Elea

Líbil se mi anglický humor i sebekritické poznámky hlavní postavy, příjemné, oddechové čtení.

barunka66
11.10.2020

Anglický humor, vtipné zážitky studenta a začínajícího lékaře. Trochu mi to připomnělo naše Básníky, jenom víc retro. Četla jsem to zrovna v době, kdy jsme prožívali státnice a konec studia medicíny v rodině, takže to bylo takové odlehčení.

Greenfingers
30.08.2020

Jako skalní příznivec suchého anglického humoru jsem po knížce sáhl s očekáváním inteligentní a duchaplné zábavy.
Musím říct, že mé první dojmy jsou nanejvýš uspokojivé. Richard Gordon popsal svá studia medicíny opravdu poutavě, přičemž humorem vůbec, ale vůbec nešetřil. Na paškál si vzal i praktiky některých pedagogů, kterým šlo daleko více o jejich renomé než o zdraví pacientů.
Knihy z lékařského prostředí mám v oblibě, zvláště pak, když jsou napsány takovým odlehčeným způsobem jako Doktor v domě.

maryzka
20.05.2020

Toto vydání bych opravdu ocenila 5 *, neboť mi připadalo lepší úsměvné i když bohužel tam mělo málo stránek. Ale připomněl mi jeden seriál- možná, že to bylo ono nebo vzali z této knihy několik situací. Každopádně je škoda, že u nás v této době pak nevyšli další díly nebo vyšli, já nevím, ale je to lepší překlad než vydání z jiných let.