Vládcové našich hor - Nejkrásnější pověsti

Krakonoš, který je bájným vládcem Krkonoš, není zdaleka jediným pánem našich pohoří. Svého strážce mají snad všechny české, moravské a slezské hory, ba leckdy i nižší kopečky. Nechte se očarovat lesními žínkami, vyhýbejte se obávaným zbojníkům, prozkoumejte podzemní říše permoníků...

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49544/vladcove-nasich-hor-nejkrasnejsi-povesti-49544.jpg 3.97
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno, Alpress

Kniha Vládcové našich hor - Nejkrásnější pověsti

Janča1532

Zajímavá kniha,a hlavně poučná.Plno pověstí sem neznala a dost věcí mě překvapilo.Určitě doporučuji.

MartinaF
29.11.2020

Zajímavě sesbírané pověsti z našich českých hor. Některé byly kruté, v některých vyhrálo dobro nad zlo. Určitě by se mi líbilo, kdyby o některých strážcích bylo více informací.

alnahu
07.08.2017

Pěkně uspořádané čtivé pověsti z Čech a Moravy autor napsal díky dílům různých autorů a díky lidovým vypravěčům. Například o Krakonošovi si přečteme osm různých pověstí i jak přišel ke jménu Rýbrcoul, z Blaníku –o tom ,jak vzniklo vojsko blanických rytířů a z řípu- jak praotec Čech přivedl svůj kmen k Řípu a spoustu neznámých pověstí z našich krajů. Kniha se mi líbila.

krákorka
29.06.2017

Kdo se zajímá o pověsti se kniha bude líbit. Přečetla jsem a některé pověsti ani neznám.