maid maid komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Řeky Londýna byly skvělé. Trochu jsem se bála - detektivka a fantasy, trochu nebezpečná kombinace. Nakonec s toho vzešlo výborné počtení, žádný mišmaš. Hlavní postava byla sympatická a jako správný britofil jsem si užívala detailně popisovaný Londýn.

24.08.2015 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Kniha mě docela zklamala. Ne, že by byla špatná, ale prostě mě nějak nenadchla. Nejspíš jsem ale nebyla v tom správném rozpoložení, když jsem seděla v čekárně u zubařky a čekala na nová rovnátka. Vzdáleně mi to připomnělo Oveho, ale kniha zkrátka nebyla tak dobrá, což je škoda, Ztráty a nálezy měly rozhodně potenciál.

19.08.2015 3 z 5

Samota Samota Natalio Grueso

Ze začátku jsem knížce nějak nemohla přijít na chuť, pak jsem si ale na autorův styl zvykla a nakonec to bylo docela příjemné čtení

15.08.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z mála knih, která má pravdivou anotaci. Muž jménem Ove mě opravdu rozesmál a posléze také i rozplakal. Vynikající vtipná a dojemná kniha o stárnutí. Krásné.

09.08.2015 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Toto bylo opravdu roztomilé. Velice milé čtení, na prázdniny jako dělané. Dona jsem si zamilovala, takovýchto géniů není nikdy dost. Rosie byla taky fajn postava, pěkná bad-ass woman, jak to má být. Není nic, co bych vytkla. Už se těším na další díl.

09.08.2015 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Na několikátý pokus mi povedlo toto léto Gatsbyho přečíst. K tomuto románu jsem si nikdy cestu nenašla a asi ani nenajdu. Bohužel

09.08.2015 2 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Nechci si vypěstovat nějakou averzi vůči Johnu Greenovi jako mají moji kamarádi, ale musím říct, že zatím žádná z jeho knih mě nenadchla tak, jak by podle všeho měla. Příliš mnoho Kateřin není výjimka. Je to průměr všech průměrů a kniha se mi zdála v podstatě o ničem. Colin mi rozhodně nebyl sympatický a strašně mě otravovalo to jeho zdůrazňování, že je zázračné dítě. Tak ať je. Nejspíš to nebyla správná volba knížky po skvělém Projektu manželka, ale takový na mě udělala poslední Greenova kniha dojem. Jediné, co knihu trochu drželo byly poznámky pod čarou. Musím taky pochválit překladatelku, Colinovi přesmyčky jí musely dát zabrat.

09.08.2015 2 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Dlouho se mi knížka nečetla tak snadno jako Soumrak dne, a přesto mě nutila k neustálému zamyšlení. Mám moc ráda Downton Abbey a vždy fandím postavám "pod schody", takže mi takhle kniha byla ušitá přesně na míru. Po jejím dočtení mám příjemný pocit a ještě jsem si udělala hezkou procházku po anglickém jižním pobřeží.

22.07.2015 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Slabší než první díl, ale i tak mi knížka vykouzlila úsměv na tváři. Jsem ráda, že to dopadlo dobře.

15.07.2015 4 z 5

Jeeves a svatební zvony Jeeves a svatební zvony Sebastian Faulks

Upřímně jsem od Jeevese čekala něco trochu víc, Faulks prostě pro mě nedokáže vykouzlit tu pravou atmosféra P.G. Woodehouse.

13.07.2015 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Tohle mě opravdu bavilo. Většinou se u knížek nesměji (stejně jako nebrečím), ale tato knížka prolomila ledy a řechtala jsem se jako pomatená (obdržela jsem pár překvapených pohledů od neznámých spolujezdců, kteří jeli se mnou v kupé). Všem doporučuji jako skvělou prázdninovou četbu!

11.07.2015 5 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Něžnost byla něžná, možná někdy až moc. Na druhou stranu je to kniha, ze které si chcete dělat výpisky všem skvělých hlášek, citátů a pravd o životě. Například si vždy na prvním rande budu dávat meruňkový džus ( jen pro pořádek, vždy preferuji džusy, takže na tomto jsme se s autorem shodli).
Začátek byl fajn, pak se tempo trochu zpomalilo, ale tak od půlky to bylo zase fajn. Bylo to pěkné, romantické a něžné.

24.06.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejlepší kniha tohoto roku a rozhodně nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla. Je to napínavé od začátku až do konce, přestože všichni vědí, jak to skončí. Celou dobu jsem Markovi fandila a naprosto jsem si ho zamilovala. Knihu s tak sympatickou hlavní postavou jsem již dlouho nečetla. Navíc je i vtipná!
Těším se na film, vypadá docela nadějně, tak doufám, že ho nezkazí, protože tato kniha je naprosto báječná!

29.05.2015 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Přečteno v rámci povinné četby, nijak nenadchlo!

27.05.2015 3 z 5

Kostkované léto Kostkované léto Ludmila Uličná

Příjemná retro projížďka Británií!

27.05.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Přečteno v angličtině
Dobrá knížka, i když jsem možná čekala i něco víc, ale vzhledem k tomu, jak knížka byla už od začátku postavená se z toho jinak vybruslit nedalo. Ale líbilo se. Moc.

12.05.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Pořád dobré čtení, ale jedničce se druhý díl nevyrovnal. Je to méně akce a více meditování nad tím, kterého budoucího partnera si vybrat. Ke konci knihy už mě tímto America dost otravovala, každopádně Maxona žeru čím dál tím víc! Už aby vyšel další díl a nebo to nevydržím a konec si přečtu v angličtině.

29.04.2015 4 z 5

Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Milan Vodička

Velmi dobrá kniha, ovšem každý si musí udělat obrázek sám. Když autor píše o současnosti, člověk musí uznat, že má pravdu. Nad spekulacemi z budoucnosti bych se ale zastavila, neboť se mi zdá, že si je Milan Vodička tak nějak cucá z prstu, nikdo nemůže dopředu PŘESNĚ, jak to bude tady vypadat

24.04.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak toto bylo opravdu příjemné čtení. Vím, že názory na Selekci jsou značně rozporuplné, ale tentokrát se přidám na stranu kladných ohlasů . Četla jsou to jedním dechem a moc se těším na další díly ( asi to nevydržím a přečtu si je v angličtině).
Zamilovala jsem se do Maxona a i když nad úvahami slečny Americy jsem někdy protáčela oči, knížka se mi velmi, ale velmi líbila.

12.04.2015 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Od Rachel Cohnové jsem nic nečetla, zato David Levithan mě uchvátil svojí knížkou Den, co den, těšila jsem se proto, že si podobné dobré počtení zopakuji. Bohužel se tomu tak nestalo. Dost nepravděpodobný příběh přejdu, je to přece jenom kniha, ale to chování postav - zvláště Lily - bylo tak...divné. Lily prostě nebyla napsaná jako normální šestnáctiletá holka, tipla bych ji tak na dvanáct. Dash by o něco lepší, ale ke konci knihy jsem mu už přestávala věřit.

04.04.2015 3 z 5