MaggieR MaggieR komentáře u knih

Odviate vetrom 1 Odviate vetrom 1 Margaret Mitchell

Prvý krát som sa pozrela na ,,dobrých” ľudí ako na hlupákov. Podľa mňa máme všetky v sebe kus Scarlett.

09.11.2022 5 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Keď niekto formuje knihu 30 rokov ..čo sa dá k tomu povedať. Majstrovské dielo pri ktorom veľa pochopíte, a zaryje sa vám do pamäti.

07.10.2022 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Nenechajte sa odradiť hodnotením, veľmi pekná časť. Dokonca pre mňa najemotivnejšia. Netreba to porovnávať s filmom, naozaj vydarený koniec.

15.09.2022 4 z 5

V neistej bitke V neistej bitke John Steinbeck

Ako sa píše nižšie je to iná kniha od Stainbecka ako sme zvyknutý. Nemyslím si, že autor nám podsúva jednú alebo druhú stranu ale skôr necháva priestor na rozmýšľanie. Osobne nechávam tento príbeh otvorený a nevynášam rozsudok.

,,Zdá sa mi, že človek sa pustil do slepého a strašidelného boja, vychádza z minulosti, ktorú si nepamätá, do budúcnosti, ktorú nechápe a nevie predpovedať. A po ceste narazil na všemožné prekážky a porazil všetkých nepriateľov, až na jedného. Nemôže vyhrať sám nad sebou. Ľudstvo napokon nenávidí samo seba."

11.09.2022 5 z 5

Polnočné slnko Polnočné slnko Stephenie Meyer

Tešila som sa ale dosť ma to sklamalo. Niektoré úseky som čítala až na silu. Neustále sa myšlienky opakovali, druhý krát by som to nedala. Možno som už stará...Bellinu verziu som čítala na strednej a tá bola úžasna.

30.07.2022 3 z 5

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Kniha vás vždy zasiahne podľa toho v akom období svojho života ju chytíte do rúk. Je v nej mnoho krásnych myšlienok ktoré zahrejú na srdci. Pre mňa príliš zvlástna ale môjmu priateľovi zmenila život - preto sa ju ani neodvážim hodnotiť. Jednoducho ju treba objaviť v správnom čase a potom môže človeka obohatiť.

22.06.2022

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opäť výborne aj keď o máličko horšie ako heřmankové údolí. Zo začiatku ma naivita hlavnej postavy prekvapila u tejto autorky na to nie som zvyknutá ale nakoniec sa to uberalo opäť správnym smerom, Irmu som obdivovala a Editu chápala. Od knihy sa nedá otrhnúť. Veľmi dobrý nepredvídateľný príbeh.

18.05.2022 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Veľmi pekné, príjemné, milé. Doslova oddychovka.

20.02.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ja neviem čo mi v knihe chýbalo ale niečo mi na nej nesadlo... knihu som nedočítala, druhá v živote ktorú som nedočítala

20.02.2022 2 z 5

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Perfektne názory, opisy, pohľady na život. Spoznala som ho viac ako človeka vďaka tejto knihe. Mimo toho že je to môj milovaný spisovateľ, by som si s ním veľmi rozumela ako s človekom.

02.01.2022 5 z 5

Mesačné údolie Mesačné údolie Jack London

Nádherný, poučný príbeh. Láskavá, nekonečne dobrá Saxon vo mne prebúdza ako v žene všetko dobré. Milujem týchto starých amerických spisovateľov. Vedia písať o ťažkostiach svojej krajiny s veľkou láskou.

22.12.2021 4 z 5

Posledná žena z rodu Moonovcov Posledná žena z rodu Moonovcov Barbara Davis

Zo začiatku mi kniha nesadla, začínala na spôsob kaviarne v Kodani a pod. no postupne sa dej posunul správnym smerom. Kniha plná lásky, poučení ,kvetnatých opisov a viera v silu ženy ma presvedčili že som kúpila správne. Príbeh je nepredvídateľný a hlavnou témou nie je detektívka ani román ale aby Lizzy našla samú seba. Pekné.

11.08.2021 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Kniha o skutočnom živote a silnej žene. Odporúčam.

01.08.2021 5 z 5

Byla kdysi válka Byla kdysi válka John Steinbeck

Steinbeck v týchto reportážach urobil s vojakov ľudí, neskutočne vie opisať ľudskosť

21.06.2021 5 z 5

Kaviareň v Kodani Kaviareň v Kodani Julie Caplin

Veľmi slabá kniha. Nikdy nekupuj knihu podľa obalu...moja chyba. Žiadne umenie, nezaujmavý, povrchný príbeh. Druhá kniha v živote ktorú som nedočítala. Knihy nepredávam ale táto pôjde.

23.03.2021 odpad!

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Po prečítaní SLADKÉHO ŠTVRTKU som musela 1. časti na plechárni ubrať hviezdičku.

Trošku nečakané dielo od Steinbecka veľmi veselé a so šťastným koncom. To sa nedá povedať o iných jeho dielach kde je vykresľovaná hlavne krutá realita. Perfektne sa číta, príjemná zmena. Stale je to veľký Steinbeck akurát tu pridal trošku sentimentalnosti.

S týmto spisovateľom sa vám postavy zapisujú priamo do srdca.

23.03.2021 5 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Môj milovaný Steinbeck. Opäť dokonalá kniha, dokonalé opisy. Kniha ktorá vo vás niečo cenné zanechá, na ktorú nezabudnete.

Vďaka Steinbeckovi už nedokážem čítať bežnú modernú literatúru...

18.03.2021 5 z 5

Pobertové Pobertové William Faulkner

Moja 1. kniha od Faulknera a musím povedať, že zo začiatku to bol boj. Vety na celú stranu vás nutia čítať veľmi rýchlo. Niekedy som sa strácala, opis nebol dokonalý a ja som nevedela zachytiť podstatné veci. Za to strhávam hviezdičku.

V druhej polovici som sa zorientovala a zvykla si na Faulknerov štýl. A zasa sa mi príbeh vryl do pamäti ako to súčasná literatúra už nedokáže. Som veľmi vďačná, že sa ešte v antikvariate dá dostať k týmto knihám.

,,Protože teď sem vědel, co má dědeček na mysli:že lidský vnĕjšek je jenom to, včem člověk žije, kde spí, a má to malou souvislost s tím, kdo člověk je, a ještě méně s tým, co dělá."

15.03.2021 4 z 5

Moje Cesta hrdinů SNP Moje Cesta hrdinů SNP Václav Kerber

Nie je to kniha akú som očakávala, a možno v tom bude chyba. Čakala som viac informácií o ceste Snp, namiesto to bolo také bežné rozprávanie ani nie moc precítené akoby som chcela. Každopádne autora za jeho turistický výkon neskutočne obdivujem.

21.02.2021 3 z 5

Zima našej nespokojnosti Zima našej nespokojnosti John Steinbeck

1. kniha od p. Steinbecka ktorej dávam len 4 hviezdičky. Prvá polovica knihy sa mi čítala ťažko rozčuľovala ma Ethova blazniva povaha a niekedy som nechápala o čom rozpráva v knihe som sa strácala. Od polovice sa začal príbeh rozvíjať a už som sa od neho nemohla odtrhnúť. Páči sa mi opis toho zápasu byť dobrým človekom a zároveň byť úspešným človekom čo je možné dosiahnuť len nečestnosťou. Boj ktorý je pre ľudí taký bežný. Opäť výborna kniha ale pochmúrna a ťaživá ku koncu

29.01.2021 4 z 5