Polnočné slnko

Kultová Twilight sága sa začiatkom milénia stala ópiom pre celú generáciu. Zvodný upír Edward pobláznil nielen vnučky, ale aj mamy a staré mamy. Konečne – takmer po pätnástich rokoch – prichádza prerozprávanie príbehu veľkej lásky z Edwardovho pohľadu. Dlho očakávaný návrat do sveta Twilightu je jednoznačne triumfom. Ikonický príbeh Belly a Edwarda nadobúda nový temný podtón. Pre Edwarda je to najzaujímavejšia udalosť, akú zažil počas svojho dlhého života. Bellin príchod ho znepokojí a fascinuje, s podobným pocitom sa za celé roky v podobe upíra ešte nestretol. V Polnočnom slnku sa dozvieme aj fascinujúce podrobnosti z Edwardovej minulosti, sledujeme jeho vnútorný boj pri pohľade na Bellu, a pochopíme, že je to rozhodujúci zápas jeho života. Edwardov pohľad je zrelší, autorka dotvorila jeho postavu do detailov a zároveň sa viac venuje členom upírskej rodiny, pohnutej histórii Rosalie a jej vzťahu s bratom, Aliciiným víziám a Jasperovmu talentu. Polnočné slnko naplnilo očakávania fanúšikov natoľko, že mnohí volajú po pokračovaní ságy z Edwardovho pohľadu. Twilight zaujal milióny čitateľov, stal sa literárnym fenoménom a stvárnil pre jednu generáciu ideál nesmrteľnej lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468192/polnocne-slnko-aSv-468192.jpeg 3.5316

Stmívání / Twilight 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Midnight Sun, 2020

Kniha Polnočné slnko

Sonča2

Zatím nedočteno, po 500 stránkách přemýšlím, jestli se ještě trápit dalších 250 stran. Stmívání jsem měla ráda, tohleto jsem kdysi četla na netu, když to autorka zveřejnila, a líbilo se mi to. Dnes nevím, proč to musela natáhnout do zbytečné délky. Další hvězdičky strhávám za překlad a korekturu, fakt se to nedá číst.

cerna7151

Bylo sice milé vrátit se do tohoto světa, ale přesto kniha vlastně neměla co nabídnout. Přečteno, ale přiznávám, že to pro mě bylo víc trápení než potěšení.

TerezaJágrová

Celou sérii Stmívání mám už nějakou dobu přečtenou a líbila se mi, takže tuhle knihu jsem prostě musela mít. Nedozvíte se nic moc nového, jen vše uvidíte z Edwardova pohledu. Některé pasáže byly možná trošku zdlouhavé. Konec knihy mě malinko zklamal, čekala jsem, že kniha bude vyprávět o celém jejich příběhu. Klasické Stmívání z pohledu Belly mám určitě raději.

Tabby

(+ SPOILER) Takový návrat do mé minulosti, kdy jsem filmy i knihy žrala. A přála si být na místě Belly v objetí krásného upíra.
No a po přečtení jeho pohledu mě odradil, nebo jsem za ta léta změnila vkus.
Celé se mi to zdálo až zbytečně naivní a jednoduché. Edward byl ukňouraný na to že měl být ,,nebezpečný '' upír. Pořád opakované myšlenky, jak je Bella krásná, křehká, chytrá a jakou má asi krevní skupinu, tohle se opakovalo snad asi v každé kapitole, a mě to neskutečně vadilo.
Kde to autorka mohla napravit a mohli jsme se dozvědět více o rodině Cullenu a zajímavosti z jejich stylu života, se mi zdá že z nich naopak udělala povrchní idioty myslící jen na sebe.
Takže jsem to vzala jako vzpomínku na mé mladší já. A jak se říká ,, jednou a dost'' tohle si asi už nikdy více nepřečtu. :)

Lenisk@

Nechci se vyjadřovat k ději a hodnocení knihy, jen bych chtěla poděkovat paní překladatelce Lucii Teplé a odpovědné redaktorce Lucii Kučové. Já být na Vašem místě, tak se stydím pod knihu podepsat.

argi111

Kdo je fanoušek Stmívání tak určitě touto knihou nepohrdne. Trochu mě odrazovalo číst v podstatně stejný příběh znovu, ale v konečném důsledku znáte mnohem více podrobností příběhu, které vám najednou začnou zapadat.

tereza7804

Pro lidi kteří milují Stmívání tak, jak já, je tohle must have kniha. Mám rozhodně jako postavu radši Edwarda než Bellu a tím pádem kniha z jeho pohledu je pro mě na míru udělaná. Kniha má 720 stran primárně z toho důvodu, že Edward vám ,,ukazuje" i různé vzpomínky z minulosti, co se mu vše honí hlavou a co se honí hlavou ostatním (vzhledem k tomu, že má schopnost čtení myšlenek). Ve Stmívání jsem vždy přemýšlela, co Edward asi dělá, když zrovna není na scéně a tahle kniha vám dá odpověď. Na druhou stranu chápu, proč se někomu kniha líbit nemusí :).
4,9/5 ( jedna zdlouhavá pasáž mě fakt nebavila :D)

Dizzy3

Tahle knížka je podle mne zkrátka pro skalní fanoušky. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale že by mi vnesla do celkového příběhu něco nového to se říci nedá. A co se tyče srovnáni, tak z Bellina pohledu se mi příběh líbil víc. Ale na druhou stranu bylo hezké si zavzpomínat :) No a při té příležitosti jsem celou sagu sfoukla ještě jednou :D