Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Domov pro lásku Domov pro lásku Ellen James

tak tuto knížečku mám už 25 roků a často se k ní vracím, když potřebuji trochu povzbudit

19.06.2018 5 z 5

Hovory nejen o hudbě Hovory nejen o hudbě Přemysl Rut

Hradišťan, Javory, hudební výlety a hlavně Jura - moje srdcovka

21.02.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak jsem se znovu ke Zlodějce vrátila, abych ji přidala do výzvy na rok 2018. před třemi týdny jsem viděla film a znovu jsem ho srovnávala s knihou.Líbilo se mi oboje, kniha je samozřejmě obsažnější. Asi jsem je zažila ve správném pořadí, protože ve filmu bych asi všemu nerozuměla a přišel by mi bez četby drsnější.

04.02.2018 5 z 5

Slovenské rozprávky 1 Slovenské rozprávky 1 Pavol Dobšinský

Zjistila jsem, že tyto pohádky mám už 47 roků - české vydání z roku 1971. V dětství jsem je četla vícekrát a za ta léta jsem se k nim vracela a ráda jsem si je do výzvy znovu přečetla. Až podle DK jsem zjistila, že vlastně mám jen zlomek Dobšinského sběratelského díla s 1. a 2. dílem Slovenských pohádek. Od dětství se mi v těchto knihách líbily Fullovy barevné ilustrace

04.02.2018 5 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Tak jsem dobře využila vánoční dárek do čtenářské výzvy. Tento výbor je opravdu super. No, zlatý František.

16.01.2018 5 z 5

Povídky Povídky Jan Čep

Krásný jazyk, výborně se četlo.

08.10.2017 5 z 5

Gabra a Málinka 5. a 6. díl Gabra a Málinka 5. a 6. díl Amálie Kutinová

Tyto díly jsem do své knihovny sehnala až po revoluci a přidala k nim ještě další Málinčiny příběhy. Nikdy jsem nelitovala.

10.08.2017 5 z 5

Old Surehand I Old Surehand I Karel May

Moje nejoblíbenější indiánka-mayovka, paperback s načatým hřbetem a Buriánovým Surehandem a Vinnetuem. Přemýšlela jsem proč nejoblíbenější - asi ty rodinné motivy a spletence.

18.07.2017 5 z 5

Pohádky vánočního zvonku Pohádky vánočního zvonku František Kožík

Přečteno 1. vydání z Albatrosu 2012 s předmluvou Kožíkovy dcery, dle poznámky asi poněkud jiné než vydání z roku 57. Nemohu posoudit, nečetla jsem.
Toto Albatrosovské vydání úžasné, nádherné pohlazení.

16.06.2017

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Nezbytná kniha v mé knihovně. Díky autorovi. Pan Suchet patří mezi mé oblíbené herce a vždy se ráda dívám nejen na jeho dramatická vystoupení, ale i na dokumenty, v nichž dělá průvodce.

09.06.2017 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Máme doma to starší vydání z roku 90 a je to paráda s Ladovými obrázky. Člověk se rád začte a připomene si i starší filmová či audio zpracování. Díky tomu se u nás například paní Konvalinkové (ať mi promine) neřekne jinak než Hloupá havířka, no a Smrťák pana Lohniského nebo Trepifajksl pana Moučky to je taky něco.

09.06.2017 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Doma mám v souboru Nejlepšího světového čtení. Toto vydání jsem měla z knihovny a film jsem viděla minimálně 10x. Když jde na mě splín, sednu a koukám na film či vezmu zkrácené vydání a čtu. Scény hraní tenisu Maxe se strýcem či Francisem jsem schopná sledovat stále dokola. Úplně se vidím sedět v chládku pokoje za povívající záclonou se sklenkou dobrého vína a vnímat všemi smysly krásu provensálského prostředí kolem sebe.

29.05.2017 5 z 5

3x Provence 3x Provence Peter Mayle

3x Provence jsem si musela koupit, protože mi už připadalo trapné po několika návštěvách knihovny opět slyšet, jestli jsem se nespletla. Jednotlivé Provence jsem měla již několikrát opakovaně půjčené. Při pohledu do výkladu knihkupectví před rokem jsem už nemohla odolat a ...

29.05.2017 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

proč jsem neměla tuto knihu v únoru, když jsem potřebovala do výzvy 17 sci-fi, dlouze jsem se přehrabovala v pro mě nezáživných titulech a recenzích a ejhle, kolegyně dá na stůl pár přemýšlivých knížek pro druhý stupeň, já doma zalehnu a čtu, neodtrhnu se, dokud s Jonasem a Gabem nedojdu do láskyplného místa.

21.05.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

další oddych

13.05.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dobrá oddechovka

13.05.2017 4 z 5

Krajiny domova Krajiny domova Václav Cílek

Kniha se mi moc líbila, myslím, že cílová skupina - čtenáři Albatrosu zasažena naplno. Jsem takové věčné dítě a paní Fučíkovu taky můžu. Ráda jsem se prošla známými i neznámými místy.

13.05.2017 5 z 5

Co se děje se světem? Co se děje se světem? Václav Cílek

čtu po kouskách, jinak nelze. Po přečtení návratu k půdě jsme nakoupili plno bylinek, květinek a zeleniny. Počasí nám konečně umožnilo vše vysadit a máme plně obsazený voňavý balkon.

13.05.2017 5 z 5

Neplač, muchomůrko Neplač, muchomůrko Daisy Mrázková

Jako dítě mě tvorba paní Mrázkové minula a některé její knížky jsem četla až svým dětem. I v současnosti se ráda zatoulám do ticha, lehkosti a fantazie jejích hrdinů a působí na mě jako balzám.

05.05.2017 5 z 5

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

Opět vánoční dárek již dva roky zpět a teď se mi dostala opět pod ruku. S láskou ji znovu otvírám a vzpomínám na cestování po Evropě prstem (teda né prstem, ale myší a klávesnicí) po mapě, milé a příjemné vyprávění s rozkošnými obrázky. Čtené nedlouho po výstavě rodiny Boudovy v našem muzeu s o to větší chutí a nadšením.

21.04.2017 5 z 5