České pohádky

Osobité a humorné variace na známé motivy lidových pohádek. Pro děti do 10 let.
Pohádky s typickým drdovským humorem a láskou k prostým lidem zná už několik generací. Některé pohádky jsou známé i z filmového zpracování - Dařbuján a Pandrhola, O princezně Jasněnce a ševci, který létal.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34186/big_ceske-pohadky-EMt-34186.png 4.6208

Kniha České pohádky

Shashlick

Klasické pohádky, které ne vždy končí dobře, jak nás na škole učili.

vvikingg

jedny z nejhezčích českých pohádek co u nás vyšly, úspěšné filmové zpracování mnoha z nich hovoří za vše

georginaa
30.11.2021

Nádherné pohádky, které se vyprávějí po staletí. Kdyby to Drda věděl, že se jeho pohádky budou číst a poslouchat, nebo dívat stále dokola každý rok, byl by nadšen. Je vidět, že jsou tak dokonale vymyšlené, nádherné a myslím, že se budou líbit dalších plno let.

heavy66
31.10.2021

České pohádky mají snad největší počet filmových adaptací. Proč ne, málokdy se sejde v jedné sbírce tolik vtipných, napínavých i dojemných příběhů, které mají jedno společné - vždy v nich zvítězí dobro nad zlem! Svým dětem jsem je četl, a nejraději ty oblíbené, o prasáčkovi, který balí princeznu na hádanky, a o havíři, který ožere i samotného Smrťáka.

Pro zajímavost, z 12 pohádek v knize bylo 10 zfilmováno, některé i dvakrát. Chybí mi pouze Konec Skoupé Lhoty a Jak šel Honza do Lenoráje!?

slunicko1958
14.10.2021

Typicky české pohádky, ve kterých vítězí nejen dobro, ale i chytrost, moudrost, zkušenost či láska. Často jsem však měla pocit, jako by autor "opisoval" od Karla Čapka. Tolik mně připomínaly Čapkův sloh.
Nesmím zapomenout pochválit Ladovy ilustrace. Dodaly příběhům ten pravý pohádkový šmrnc.
Neumím si představit, že bych Drdovy pohádky četla dětem. Mám vydání z roku 1990, ale i já jsem měla problém pochopit význam některých slov. Jsem přesvědčená, že současné děti by se ptaly, co znamená to či ono slovo. Prospěly by vysvětlivky tak jako u vydání Babičky. Tam je dokonce vysvětleno, co je to pluh...

petraj30
28.03.2021

Jelikož mám už většinu pohádek od BN už přečtenou, vrhla jsem se na Drdu. Je to zase trochu změna. Knih od BN mám hodně a Drdovu jen tuto jednu jedinou. Možná právě proto je pro mě vzácnější a to i obsahem. Dařbujána a Pandrholu můžu číst pořád dokola. U pohádky O Matějovi a Majdalence mi chybí dvě stránky, ale je to proto, že tahle kniha už hodně pamatuje, ale pokud to bude možné, budu předávat dál. Tuhle knihu jsem četla zatím jen tomu staršímu, ale myslím, že se k ní vrátíme i později, až budou obě děti starší. Nádherná kniha a nádherné pohádky a rozhodně to není kniha jen pro děti do 10 let. Já ji můžu číst pořád dokola a nebudu jediná:-)

Síma97
25.03.2021

Krásné pohádky, u kterých jsem si zavzpomínala na dětství. A pohladilo mě to po duši. V téhle těžké době mě bavilo číst pohádky, které mají dobrý konec.

Dana7746
21.02.2021

Česká klasika, kterou by měl každý znát.