Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Nechala jsem se unášet na struně fantazie, mimo každodenní realitu a do mého trhlého já.

25.03.2024 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Přečteno i vyposlechnuto na rádiu Pohoda v exkluzivním podaní pana Högra a dalších umělců v nahrávce z roku 1954. Nádhera. Film patří od mládí k mým zamilovaným, ale ty jazykové finesy si jeden vychutná při čtení a v tomto případě i ve velmi zdařilé adaptaci pana režiséra Horčičky.

16.05.2022 5 z 5

Skrytá tajemství Prahy Skrytá tajemství Prahy David Černý

Nádherné, úplně magické fotografie skrytých míst milované Matky měst. Děkuji za objevná přiblížení v knize i na videích Miluju Prahu.

15.01.2022 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Exnera můžu na jakýkoliv způsob, teď to bylo stažené z knihovny.

21.12.2021 4 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Kniha se ke mně dostala v pravý čas slunovratu a nejbujnější přírody, jsem z ní přímo nadšená a přímo hltám kouzla našich babiček. Kolem mě se rozlévá vůně fermentovaného listí malin, jahod a ostružin. Hned po přečtení zkouším zapomenuté babské rady z knížky pro děti, jednoduchý popis a krásné ilustrace. Díky.

22.06.2021 5 z 5

Bambini di Praga Bambini di Praga Bohumil Hrabal

Při čtení jsem si vybavovala postavy herců z filmu Andělské oči a přemýšlela jsem, které zápletky se ve filmu objevily a které ne. Fantazie a kouzelná čeština pana Hrabala jsou super.
Kapitola sama pro sebe je geniální namluvení knihy v podání pana Kaisera.

05.01.2021 5 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Dlouho jsem se ztrácela v postavách, ale ke konci jsem se našla a docela se mi vyprávění zamlouvalo.

05.08.2020 4 z 5

Toulky Polabím Toulky Polabím Jana Jůzlová

Díky za tipy na toulání. Krásné fotky poklidné krajiny

28.06.2020 5 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

No, moc jsem se nenasmála.

21.05.2020 2 z 5

Poslední tečka za Rukopisy Poslední tečka za Rukopisy Miloš Urban

My, myslím, se už vpili.

06.04.2020 4 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Když jsem objevila ve výzvě \"aneb\", sáhla jsem opět po Fulghumovi do knihovničky a přečetla si Ach jo. A vůbec jsem nelitovala.

02.02.2020 5 z 5

Prsten od vévodkyně Prsten od vévodkyně František Novotný

Než jsem četla, zaujala mě Božena. Nevěděla jsem, co čekat. Nejsem milovník fantasy, ale postupně mi tato historická fantasy vlezla pod kůži a docela mě bavila. Paralela stbáků a policejních šmíráků mi přišla docela trefná.

31.01.2020 4 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Knihu jsem objevila před nějakým rokem v naší knihovně, ráda ji pro její optimismus a laskavost doporučuji dětem a opět jsem se do ní s radostí začetla.

31.01.2020 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

Opět vyslechnutá kniha, nádhera. Přednes Zuzany Slavíkové mi velmi konvenoval. Čím hůř vidím, tím raději poslouchám. Paní Landovská můj ročník, vzpomínky na vzdělávací proces po příjezdu bratrských armád, mladší školní věk normalizace, puberta po Chartě...

22.11.2019 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

a zase a opět mě ten příběh dostal i po těch víc než 40 letech, nostalgické vzpomínky...

12.08.2019 5 z 5

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Torben Kuhlmann

Další krásná knížka, se kterou se dá parádně fantazírovat.

29.03.2019 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

kniha určitě lepší než film

17.02.2019 3 z 5

Dobrých 100 Dobrých 100 Renáta Fučíková

Nádherně zpracovaná kniha, úžasné ilustrace

04.01.2019 5 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Jen si tak lehce poletuji mezi slovíčky, balzám

09.11.2018 5 z 5

Povoláním člověk Povoláním člověk Karel Satoria

Díky, podnětné, čteno po kapitolkách i jen stránkách při nočním bdění, vydrželo na mnoho nocí, opravdu žádné rychločtení, o to víc vnímané a prožité. Posila - při čtení jsem se cítila dobře a usmívala jsem se. Určitě se budu vracet.

18.07.2018 5 z 5