Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka

Myšák jako průkopník letectví! Lindbergh – Dobrodružství létajícího myšáka je nádherně ilustrovaný příběh o malém myšákovi, který se musí dostat za svými přáteli do Ameriky. Ptáte se, jak se může malá myš na začátku dvacátého století dostat ze svého doupěte v pochmurném Hamburku přes obrovský Atlantický oceán? Úžasný příběh statečného myšáka, který se přes všemožné nástrahy světa pokusí vyřešit svůj problém jedinečným způsobem. Studuje, kreslí, plánuje, hledá materiál a součástky, staví, zkouší, ale především se nevzdává. Inspirující příběh pro ty, kteří mají odvahu žít své sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/224298/lindbergh-dobrodruzstvi-letajiciho--224298.jpg 4.726
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Dynastie

Lindbergh - Die Geschichte einer fliegenden Maus, 2014

Kniha Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka

Magdalena5
29.03.2019

Další krásná knížka, se kterou se dá parádně fantazírovat.

Greena
15.02.2019

Tato knížka je nádherně ilustrovaná. Torben Kuhlmann v ní dětem svými obrázky a příběhem přibližuje dobrodružné dějiny letectví.
Příběh je o malé zvídavé myšce, která se chce vydat na dlouhou cestu až do Ameriky. Nejprve se pokusí plout lodí, ale to kvůli obklíčení kočkami nejde. Tak se pustí do odvážného projektu, do sestrojování létadla. Myšák se inspiruje u létajících myší, netopírů a sestrojí svoje první ne příliš povedené letadlo. Dalším jeho pokusem bude parní stroj. Odhodlaný myšák po mnoha nezdarech nakonec skutečně sestrojí letadlo, kterým se dostane až do Ameriky.
Kniha je poctou Charlesi Lindgergovi, který přeletěl Atlantik v roce 1927.
Sny se mají plnit…

Anachis
06.11.2018

Ilustrace jsou nádherné, příběh hezký, ale trošku mi pokulhává ten text. Nějak literárně mě to neokouzlilo.

zuzi1162
25.02.2016

Nádhera. Ilustrace jsou překrásné a příběh kouzelný.

kamibe
01.10.2015

Velmi pěkná. Líbí se mi knížky s krásnými ilustracemi, navíc obohacené o nové vědomosti a poselství. Obrázky s mnoha stejnými jevy - s mnoha myšmi, s dlouhou frontou mnoha lidí s kufry nebo obrázek se samotnými kufry. Nebo ty sovy. A tolik detailů. To je pak radost vzít do ruky takovou knihu.

TerJac
27.07.2015

Krásně zpracováno, moc pěkný příběh!!

Knihomura
30.05.2015

Zkrátka - skvělá!

gossipavlina
23.01.2015

Ilustrace jsou opravdu krásné. A i z příběhu si děti vezmou ponaučení.

pro děti od 3 let

Torben Kuhlmann