Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka

Myšák jako průkopník letectví! Lindbergh – Dobrodružství létajícího myšáka je nádherně ilustrovaný příběh o malém myšákovi, který se musí dostat za svými přáteli do Ameriky. Ptáte se, jak se může malá myš na začátku dvacátého století dostat ze svého doupěte v pochmurném Hamburku přes obrovský Atlantický oceán? Úžasný příběh statečného myšáka, který se přes všemožné nástrahy světa pokusí vyřešit svůj problém jedinečným způsobem. Studuje, kreslí, plánuje, hledá materiál a součástky, staví, zkouší, ale především se nevzdává. Inspirující příběh pro ty, kteří mají odvahu žít své sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224298/big_lindbergh-dobrodruzstvi-letajiciho--224298.jpg 4.847
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Dynastie

Lindbergh - Die Geschichte einer fliegenden Maus, 2014

Kniha Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka

jitka_dankova

Půvabná kniha, dobrodružný příběh a dechberoucí ilustrace. Tahle knížka je vhodná pro malé čtenáře, syn ji četl v druhé třídě, nadšeně a s odhodláním. Na knize je půvabné, že text je často oddělen ilustracemi a začínající čtenáři nemají ten tísnivý pocit, že je zahltí text a písmenka. Lépe se jim chápe ten děj. A hlavně, můj syn není rozhodně žádný nadšenec do knih, číst v podstatě nechce, ale tuhle knížku četl rád. Za mne výborná volba, jak podnítit v dětech lásku ke knihám a čtení dobrodružných knih. Je cenným kouskem naší knihovničky. Oceňuji i to, že je kniha důstojnou a velmi krásnou poctou Charlesi Lindgergovi, který jako první přeletěl Atlantik.

Sumeček
16.10.2021

krásná knížka jen kdyby tam bylo více textu ale obrázky jsou krásné

Magdalena5
29.03.2019

Další krásná knížka, se kterou se dá parádně fantazírovat.

Greena
15.02.2019

Tato knížka je nádherně ilustrovaná. Torben Kuhlmann v ní dětem svými obrázky a příběhem přibližuje dobrodružné dějiny letectví.
Příběh je o malé zvídavé myšce, která se chce vydat na dlouhou cestu až do Ameriky. Nejprve se pokusí plout lodí, ale to kvůli obklíčení kočkami nejde. Tak se pustí do odvážného projektu, do sestrojování létadla. Myšák se inspiruje u létajících myší, netopírů a sestrojí svoje první ne příliš povedené letadlo. Dalším jeho pokusem bude parní stroj. Odhodlaný myšák po mnoha nezdarech nakonec skutečně sestrojí letadlo, kterým se dostane až do Ameriky.
Kniha je poctou Charlesi Lindgergovi, který přeletěl Atlantik v roce 1927.
Sny se mají plnit…

Anachis
06.11.2018

Ilustrace jsou nádherné, příběh hezký, ale trošku mi pokulhává ten text. Nějak literárně mě to neokouzlilo.

zuzi1162
25.02.2016

Nádhera. Ilustrace jsou překrásné a příběh kouzelný.

kamibe
01.10.2015

Velmi pěkná. Líbí se mi knížky s krásnými ilustracemi, navíc obohacené o nové vědomosti a poselství. Obrázky s mnoha stejnými jevy - s mnoha myšmi, s dlouhou frontou mnoha lidí s kufry nebo obrázek se samotnými kufry. Nebo ty sovy. A tolik detailů. To je pak radost vzít do ruky takovou knihu.

TerJac
27.07.2015

Krásně zpracováno, moc pěkný příběh!!