Toulky Polabím

Polabí kvůli jeho rovinatému terénu řada lidí považuje za nepříliš atraktivní oblast České republiky. Málokdo si uvědomuje, že region nabízí obrovské množství turistických zajímavostí od historických měst přes rybniční soustavy a jiná umělá vodní díla, unikátní biotopy lužních lesů, písečné přesypy, lázeňská města, železniční a jiné průmyslové stavby až po lidovou architekturu a další. Publikace nabízí tipy na 40 zajímavých výletů v oblasti mezi Pardubicemi a Litoměřicemi, s rozmanitými lákavými cíli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405914/toulky-polabim-HmD-405914.jpg 41
Cestopisy a místopisy, Mapy a atlasy
Vydáno:, Universum (ČR)

Kniha Toulky Polabím

Evina.Cetba

Krásu Polabí jsem objevila díky speciální řadě turistických nálepek "Labská stezka", jsou to nalepovací fotonálepky, které si lepím do svého turistického deníku.
Zjistila jsem, že na rovině i kousek za Prahou lze objevovat krásnou přírodu s lužními lesy, v řece je mnohdy písek, vzácnější kamínky, na březích mušličky, v přilehlých lesích tůně, krásná květena, drobná zvěř, takže za přírodou nemusím jako Pražačka jezdit hodiny daleko a stoupat do fyzicky náročných výšin.:) Dokonce lze u Labe vyjímečně objevit i Mořské orli. Jinde, například v Lázních Toušeň, jsou pěkné chaloupky.
Tato kniha je pěkným doplňkem k již nabytým informacím a pozvánkou do míst, které jsou zdánlivě neatraktivní, ovšem jen do té doby, co místo navštívíte osobně. Krásné, moc krásné místa. Jsem ráda za tuto brožurku, jako za vlastivědné vycházky po okolí s přírodovědci z informačních středisek.
Prostě a jednoduše: kniha Toulky Polabím je vítanou pozvánkou na zajímavá místa v ČR, o kterých by jsme měli vědět.