Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Cizinec Cizinec Jacques Ferrandez

Pěkná kresba, nad příběhem zůstává rozum stát. Originál číst nebudu.

28.04.2021 3 z 5

To všecko vodnes čas ... To všecko vodnes čas ... Ivan Foustka

Knihu jsem zdědila po rodičích a četla jsem ji už hodně dávno. Při nedávném hledání jsem na ni opět narazila a začetla se. Vůbec nelituji, takový bezprostřední návrat a pohled do života parádního zpěváka.

28.04.2021 4 z 5

Krev zmizelého Krev zmizelého Vladimír Körner

Drsný, ale film bych nedala.

21.04.2021 5 z 5

Jak se hladí duše Jak se hladí duše František Novotný

Jako dlouholetá posluchačka rozhlasové stanice Dvojka a nadšená fanynka Spirituál kvintetu se setkávám s Františkem Novotným poměrně často a dalo by se říci, že jej přímo vyhledávám. Poprvé jsem se ovšem dostala ke čtení jeho knihy, kterou jsem dostala k narozeninám. A byl to pro mě přímo bonbónek. V každém slově jsem slyšela Františkův sametový hlas, skvostnou češtinu, kterou hladí své posluchače. Vzpomínala jsem na sváteční Dobrá jitra a na pana Luďka Munzara. Díky.

08.04.2021 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Zfilmovanou příběh A. CH. mám docela zmáknutý, potom se jeden začte a hle ono s těmi vrahy je to nějak jinak?! Ale paráda.

Stopy v divočině Stopy v divočině Ernest Thompson Seton

Zase jsem se po létech ponořila do Setona a dobře jsem udělala, krásné čtení. Budu muset pohledat setonovky v domácí knihovně.

11.03.2021 5 z 5

Léčba psem - Pět voříšků před vraty Léčba psem - Pět voříšků před vraty Dagmar Morenová

Tak za osm let soužití s naším gaučákem ještě v posteli nespím, ale nikdy neříkej ...
Jednohubka přečtená za dvě noci.

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Čtivé, syrové, neutěšené, magické, nedá se odtrhnout, žádná selanka

08.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Fakt dobrý

02.03.2021 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Vybavuji si, jak jsme na stupínku před tabulí přednášeli Dopis Taťány Oněginovi v originále - hluboká 70. léta. Teď jsem se kvůli výzvě k Oněginovi vrátila a líbí se mi stále víc.

11.02.2021

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Oscarový film jsem viděla mnohokrát a vždy se ráda na něj podívám. Ke čtení jsem se dostala po dlouhé době a byla jsem hodně překvapená dost rozdílným koncem. Obdivuji pana Menzela, jak dokázal převést dlouhá rozvitá souvětí v nádherné filmy.

01.02.2021 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

A můžu číst, poslouchat i vidět a stejně si nepamatuji, kdo byl vrah. Slečnu Marplovu můžu vždy.

22.01.2021

Skrytá hvězda Jelena Mašínová Skrytá hvězda Jelena Mašínová Jelena Mašínová

Z děl Jeleny Mašínové Kohoutové obsažených v této knize se mi nejvíc líbily rozhlasové hry a asi nejvíc Z deníku princezny Anny.

19.01.2021 5 z 5

Bambini di Praga Bambini di Praga Bohumil Hrabal

Při čtení jsem si vybavovala postavy herců z filmu Andělské oči a přemýšlela jsem, které zápletky se ve filmu objevily a které ne. Fantazie a kouzelná čeština pana Hrabala jsou super.
Kapitola sama pro sebe je geniální namluvení knihy v podání pana Kaisera.

Praha v srdci Praha v srdci Renáta Fučíková

Další úžasná kniha mé oblíbené autorky a ilustrátorky paní Fučíkové a milovaná Praha

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velmi dobře napsané, ale ta pachuť ze ztraceného života.

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

prvně jsem viděla část filmu a bylo mi z toho šoufl, tak jsem si to raději přečetla. Moc dobře napsané, četla jsem i další od pana Sýkory.

Žert Žert Milan Kundera

Tato pomsta opravdu není sladká. ( z jiného soudku - vybavuji si, jak se mi v Jirešově filmu nelíbil pan Josef Somr s přehazovačkou a dlouho mi trvalo, než jsem ho dokázala ocenit)

05.01.2021 3 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Kdykoliv jsem Vladimíra hledal, musel jsem kráčet po
trasách hostinců, které jako by byly doplňkem Vladimírovy poetiky.

05.01.2021 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Při opětovném sledování mého oblíbeného televizního seriálu jsem se konečně dokopala k přečtení originálu a vůbec jsem nelitovala. Cirkus H. Je psán barvitě a s láskou.

18.11.2020 5 z 5