Stopy v divočině

Stopy v divočině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43503/bmid_stopy-v-divocine-xEP-43503.jpg 5 39 6

Autor ve svých povídkách líčí krásy přírody, kterou se naučil milovat už jako chlapec, když žil s rodiči v Kanadě. V první povídce se čtenář seznámí s osudy medvěda, který se dostane do zajetí a po útěku se stane skutečným vládcem hor. Druhá povídka je o ušlechtilém, inteligentním a odvážném stříbrném lišákovi.

ZuzuK.
03.04.2022 5 z 5

Moje dětská láska, čtená coby "pohádka" od rodičů před spaním. Nekriticky proto dávám plný počet. Jedna z knih, na které nikdy nezapomenu.
Setonovy povídky, které drsnou romantiku zvířecích příběhů nijak zvlášť nezměkčují, mají nezaměnitelné kouzlo i přesto, že v nich hlavní hrdiny často potká smutný konec.

Magdalena5
11.03.2021 5 z 5

Zase jsem se po létech ponořila do Setona a dobře jsem udělala, krásné čtení. Budu muset pohledat setonovky v domácí knihovně.

kokrokr
23.08.2020 4 z 5

Příjemné poetické čtení o přírodě a životě divokých zvířat.

freestyla
27.02.2019 3 z 5

Hezká oddychovka. Příběh o Dominovi se mi líbil víc.

stoun25
07.01.2019 5 z 5

jedna z mých prvních knih v mládí.. a je to kniha nezapomenutelná..

Richie1
05.09.2015 5 z 5

Dvě krásné povídky, které mě opět pohltily svým kouzlem vyprávěných příhod a dobrodružství zvířecích hrdinů. Seton má nenapodobitelné umění zachytit přírodu a zvířata tak specifickým způsobem, že při čtení rychle vklouzneme do rolí zvířecích hrdinů a prožíváme jejich dobrodružství s napětím i dojetím. Setonovy povídky pro mě neztratily přitažlivost ani po více než třicetileté přestávce od jejich prvního přečtení. 90%