MagdaFish MagdaFish komentáře u knih

Cesta k opravdovému jídlu Cesta k opravdovému jídlu Eva Ehrenbergerová

Vizuálně i obsahově je tahle kuchařka konvenčně hezká. Recepty jsou pěkně rozepsané, měrné jednotky nekolísají mezi gramáží a špetkama, což velmi oceňuji. Nejvíc mě ale nadchlo, že autorky VŮBEC nepoužívají chia semínka (aspoň jsem si tedy nevšimla). Bravo! :D

15.07.2021 3 z 5

Žár Žár Joseph Incardona

Jednohubka na deštivé odpoledne. Autorův stručný styl asi každému nesedne, ale mě se to líbilo.

11.07.2021 4 z 5

Plant Tribe Plant Tribe Igor Josifovic

Vyloženě kochací knížka. Rady jak pěstovat pokojovky nečekejte, ty tu prostě nejsou. Můžete se rozplývat nad fotkama vymazlených interiérů plných krásných kytek, ... dokud si nevšimnete, že většina byla focena v Brazílii . :D Což je samo nefér, protože fotit tropickou kytku v jejím přirozeném pásmu je fakt o něčem jiném, než fotit tu samou kytku v bytě, řekněme na Islandu.
Tož dá se říct, že v Brazílii jim to kvete, v Texasu maj krásný kaktusy a hipsterský byty jsou si celoplanetárně podobný, jako vejce vejci. :D

26.03.2021 4 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Naprosto přehledná, názorná a mnohé vysvětlující kuchařka. Hanka Zemanová má dar propagování v nejlepším slova smyslu, jak v knihách, tak na sociálních sítích.
V jejím podání jsou bio výrobky sexy a cool. A stejně tak jídla z nich. No řekněte, napadlo by Vás jen tak z voleje udělat si jáhlový pudink? Mě teď už jo. :-)

25.02.2021 5 z 5

Chutně a rychle Chutně a rychle Gordon Ramsay

Kuchařka vyloženě pro zkušené kuchaře. Ramsay se s ničím moc necrcá, nic moc nevysvětluje, buď víte vo co go, nebo máte smůlu.
Kuchyňští matadoři budou vrnět blahem, my ostatní se budem kochat krásnými fotografiemi. :-)

01.02.2021 4 z 5

Vraždící automaton Vraždící automaton Joe Benitez (p)

Opět Lady Mechanika v celé své kráse. :-) Pravdou je, že tvůrci by se už taky mohli trochu odvázat a posunout Mechaniččino pátrání po svém původu aspoň o jedno ozubené kolečko dopředu. V tomhle ohledu příběh trochu stagnuje a počíná nudit.
Co ovšem nenudí je opět nádherná kresba. Kdyby někdo v tomhle duchu adaptoval některé verneovky, tak věřím, že si spousta fanoušků steampunku (vč. mě) bude chrochtat. :-)

28.12.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Krásně a čtivě napsané memoáry bývalé první dámy. Michelle Obamová by mohla být příkladem amerického snu. Její život i kariéra jsou fascinující sami o sobě, není to jen manželka bývalého prezidenta. Vřele doporučuji k přečtení.

09.08.2020 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Celá série: Na hororové příběhy moc nejsem a Zámek a klíč jsem začala číst spíše na opakované doporučení kolegyně, ale... WOW! BOMBA! ÚŽASNÝ! Tak kompaktní, celistvý a do posledního detailu vymazlený příběh jsem snad ještě nečetla. Šest hvězdiček z pěti. :-)

28.04.2020 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Jakožto Bondova skalní fanynka jsem se těšila, že si konečně přečtu začátek příběhu 007. No ... přečetla jsem ... :-) Přimhouřím oči, že příběh je naivňoučký a poplatný době, že Bond má víc štěstí než rozumu a že se chvíli chová jako namachrovanej šovinistickej blb a chvíli jak zamilovanej študentík (zdravíme Boba St Claira!). Ale prostě ne. Radši si počkám na poslední Craigovku.

23.04.2020 2 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

Když jsem začala číst kapitolu o Karso Orlongovi, říkala jsem si, bože, to je ale arogantní blb. A ejhle ona se z něj vyklubala překvapivě vtipná parodie na všechny ty drsné barbary ze severu. :-) Co se zbytku osazenstva týče, příběhy se rozvíjí a všem už je jasné, že hlavním aktérem v pozadí je Chromý bůh. Uvidíme, jak se to vyvine dál.

01.09.2019 5 z 5

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

"Jestli se ti líbili Heroinový deníky, tak z tohohle ti teprve spadne brada", pravila kamarádka, když mi Mötley Crüe půjčovala. A měla pravdu. Představu o životním stylu Mötley, jsem už měla, ("vždycky se na ně líp koukalo, než poslouchalo" - další kámoščin citát, :-) ) ale tenhle popis autodestrukční jízdy ve stylu osmdesátek stál za to. Tohle je vyprávění z časů, kdy rock n' roll byl vážně rock n' roll a ne jeho parodie, kdy rockerům procházely groupies postelemi (auty, zkušebnami, koupelnami atd.) ve čtyřstupech, kdy se šlo ničit drogami ve velkém a ještě vám všichni fandili, když jste to přežil a kdy stačilo nahrát sebevětší sračku (pardon) a stejně jste vyprodali stadiony. Nevěděla jsem, jestli mám dřív žasnout, co všechno se dá přežít, nebo se smát nahlas při popisu všech těch eskapád. Nejlepší scénka - turné s Ozzym na Floridě a Nikkiho slečna na příděl. :-)

26.08.2019 5 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Skvělá kniha. Adu sleduju už od dob Módního pekla a rozhodně neztratila drajv. Knížka je přehledná, srozumitelná, nic, nikomu nevnucuje, neříká "jen tohle musíš nosit", nebo "opovaž se!" :-) Velice oceňuju zejména přehled obchodů na konci.

25.05.2019 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Nic moc. Zpočátku to vypadalo zajímavě. Jiný svět, jiná pravidla, jiní aetlingové ... ale postupem děje to byla čím dál větší otrava. Pettersenová sice umí navodit atmosféru a akční scény zvládá skvěle, ale měl zasáhnout editor a půlku té Hirčiny okecávací sebezpytné omáčky bez milosti vyhodit. Řekla bych, že to dostalo cenu za nejlepší norskou fantasy 2014, protože v tom roce nikdo v Norsku jinou fantasy nenapsal. :-D

07.02.2019 3 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Neskutečně vtipné, sarkastické, sebeironické postřehy, komentáře, statusy. Hned jsem si pana Třeštíka lajkla na FB a jdu pátrat po jeho dalších knížkách.

06.06.2018 5 z 5

Vita brevis Vita brevis Jostein Gaarder

Láska, bolest, nevěřícnost, žal, odpuštění a smíření. Polemika mezi láskou k bohu a k člověku. Filozofická disputace. To vše v jedné útlé knížce. Pro mě nejkrásnější milostný příběh, jaký jsem četla.

03.03.2018 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Krásná knížka! Snad jeden z nejlepších milostných příběhů, jaký jsem četla. Přesvědčivé, uvěřitelné, prostě BOŽÍ! :-)

14.02.2017 5 z 5

Tohle bude bolet Tohle bude bolet Nikki Sixx (p)

Musím říct, že mě Nikky dost překvapil. V Heroinových denících to byl zpovykanej fracek, kterej nevěděl co se sebou. Ano bylo mu cca 28 - 29, na vrcholu slávy a fetu, takže měl plné právo chovat se jak idiot. Ale tenhle padesátiletej Nikky, otřískanej životem je mi mnohem sympatičtější. Z každé druhé stránky se sice na čtenáře zubí jeho ego, ale je tu i draze vykoupená moudrost a smíření. S tímhle Nikkym bych šla klidně na kafe a poslouchala jeho historky. :-)

30.12.2016 4 z 5

Ordál Ordál František Kalenda

Boha jeho! Taková volovina! Tak takhle příšerně vykradenýho Červenáka jsem už fakt dlouho nečetla!

26.12.2016 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Prima oddychovka na nudná a smutná odpoledne. Myšlenku jsem za tím nehledala, tudíž pobavilo.

05.12.2016 5 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Jako ostatní Raininy komiksy. Milé, vtipné, úsměvné. Plus hezká kresba a celkové zprácování. Doufám, že zase něco brzo napíše/nakreslí a že to u nás včas vyjde. :-)

21.09.2016 5 z 5