Maedros Maedros komentáře u knih

Proměna Proměna David Věrný

Po slabší Smrkové tišině jsem k tématu Šumavské lesy navíc ještě od českého autora přistupoval trochu s obavami.
Pan Věrný mi ale připravil tak napínavé a zajímavé čtení, že každá volná chvíle musela patřit téhle knize. Příběh o souladu člověka s přírodou a síle přátelství vás prostě chytí a nepustí. Za mě výborný autorský debut, který mohu doporučit. :)

07.08.2023 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Jako film by to mohlo být dobré, ale mě to vůbec nesedlo. Absolutně jsem se v tom ztrácel a vlastně ani nevím, kdo tedy byl vlastně vrahem????

29.06.2018 odpad!

Chlad Chlad Scott Carson (p)

V některých bodech mi to připomínalo titul Pauli Hawkins Do vody.
I když tady to není jen o pouhé jedné vraždě, ale ten rozsah je mnohem větší.
Není to žádný top, ale kapitoly nejsou dlouhé, člověka to dokáže vtáhnout a děj příjemně utíká.
Takže jako takové lehčí čtení třeba nyní na léto k vodě ideální. :)

10.06.2021 4 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Tak jsme se dočkali vyvrcholení této ságy.
Musím říct že se mi to nehodnotí vůbec snadno....
Můj pocit je stále takový že jako trilogie by to mělo kvalitu vyšší. Přijde mi, že autor to opravdu roztahal extrémně moc, některé linky ani nedovysvětlil a neukončil. Některé jakoby byly úplně zbytečné (lakton, konflikty v krasii). Smrt jedné z postav prostě odflákl stylem padla a toť vše.
A tím koncem alato mateřská školka to u mě teda naprosto dorazil. Hrozné :D
Pokud by vznikl film nebo seriál doufám že se bude knihami jen inspirovat protože jinak by to byla hrůza. :(

30.05.2018 2 z 5

Smrková Tišina Smrková Tišina Kristýna Sládečková

Podprůměrná detektivka, která skáče od jedné postavy ke druhé, takže orientovat se v tom moc nedá. Navíc u jedné z postav (Rudolf) autorka neobjasnila co se mu stalo ani jeho linku nijak neskončila. Zvláštní.

27.03.2023 odpad!

Únikovka Únikovka Marc Meller

Komu se libili filmy jako Saw nebo Úniková hra bude jistě s tímto příběhem spokojen. Děj rychle ubíhá, kapitoly nejsou dlouhé a pořád se něco děje, takže knihu přečtěte ani nevíte jak.
Pevně doufám, že bude pokračování. :)

05.03.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Občas se člověk trochu ztrácí v postavách a posunech v čase, ale zase touha zjístit kdo tedy vlastně zemřel a proč většinou vždy zvítězí. :-)

04.05.2022 4 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

(SPOILER) Tradiční duchařina, která se sice tváří jako pokračování T.Léta, nikterak ale nic z předchozího dílu nevysvětluje, jen se k němu nostalgicky občas vrátí při vzpomínkách hlavní postavy.
Spíš nechá ještě spoustu dalších otázek za životem zklamanou a možná i psychicky nemocnou postavou z prvního dílu.
Čekal jsem tedy od obou dílů víc. :(

20.10.2021 2 z 5

Dlouho jsem četbu této knihy odkládal, přece jen recenze nebyly nic moc. Nakonec jsem se do toho pustil s tím, že je to jen nostalgické zavzpomínání a pohled do světa Harryho. S tímto pocitem mě kniha bavila a moc jsem si četbu užil.

04.05.2022 2 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Na to, že je to autorův debut to není vůbec špatný mrazivý horor. I když těch 187 stránek uteče rychle jako voda a o nic moc se to v ději neposune ani nevysvětlí. Přišlo mi to spíše jako trochu delší povídka. :-)
Tak snad se brzy dočkáme pokračování.

04.05.2022 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Moc jsem se v tom neorientoval. Nikde nebyla vysvětlena příčina toho, jak to vlastně celé vzniklo. A konec taky moc velký smysl nedával.
To vážně další díl nebude a tohle je vše?

14.09.2020 1 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

(SPOILER) Za mě průměr. Akorát mě zaráží, že vůbec nebylo objasněn původ toho co řádilo, ale jen to, proč právě je.

29.10.2023 2 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Vůbec jsem se v tom neorientoval. Hromada postav, skoky v čase. Odloženo po 100 stranách, to se fakt nedá.

25.04.2023 odpad!

Rybář Rybář John Langan

(SPOILER) Po ujasnění toho, co je vlastně lowecraftovský horor jsem se rozhodl do toho pustit a pocity spíše smíšené.
Vyprávění zajímavé, ale v kopě postav se rychle ztratíte a potom už ani nevíte co se teda vlastně děje?
Návrat do současnosti a závěrečné rozuzlení spíš divné. Já jsem vlastně ani nepochopil, co byl ten rybář a ostatní bytosti zač???

17.08.2021

Kořist Kořist Darcy Coates

Mix Záhady blair witch a knižního Rituálu. Ale jo, čte se to pěkně.
Kapitoly jsou krátké, jen jejich ukončení v tom nejnapínavějším a přeskočení k jiné dějové lince je občas teda na prášky. :D Moje první kniha od Coates mě rozhodně hodně navnadila na její domy. :)

14.07.2021 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

(SPOILER) Pěkná pohádka, ale ten "konec" mě teda dost naštval. :D

26.06.2021

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Gay romance s prvky fantasy. Originální myšlenka, ale potenciál moc nenaplněn. Čekal jsem trochu něco jiného, znovu už bych to asi nečetl.

23.05.2021 1 z 5

O dracích a lidech O dracích a lidech Tereza Kadečková

Trochu lepší Eragon, ale žádný zázrak.

08.11.2020

Šumavský vlkodlak Šumavský vlkodlak Karel Naxera

(SPOILER) Těžko tohle někam zařadit.
Možná nějaké vztahové drama s prvky nadpřirozena?
Kdyby to mělo tak o 80 stran méně, ubylo zbytečných flashbacků do minulosti, odborných termínů z lékařství, že se v tom už člověk úplně ztrácí, tak by to bylo mnohem lepší. Nejlepších je asi posledních 20 stran, ale ani ty nakonec nějaké zásadní rozuzlení nebo vyřešení toho hlavního okolo jedné z hlavních postav stejně nepřinesou.
Kdo tedy chce český horor, toto určitě ne!

15.10.2020

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Příjemná oddechovka.
Ale od finále jsem čekal víc, příliš se toho nevysvětlilo a náhle utnuto a konec. :(

21.06.2020 3 z 5