madem madem komentáře u knih

Faraonův písař Faraonův písař Alexej Pludek

Jako o statní i já knihu chtíc nechtíc musela srovnávat s Waltariho knihou. A toto srovnání pro písaře nedopadlo dobře. Kniha se vleče a já se modlím, aby byl konec.

12.11.2022 3 z 5

Dětská pohádková kuchařka Dětská pohádková kuchařka Monika Janičatová

Knížka mě vůbec nenadchla. Recepty jsou zde ve stylu: z eidamu vymodeluj myš a dozdob ji, ozdob zmrzlinový pohár, vykrájej zvířátka na chleba, ...
Takže se zde téměř nevaří. Fotky nic moc, grafika taky.
Existují mnohem lepší knížky pro děti o vaření.

12.11.2022 2 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

(SPOILER) CHtěla jsem dát i 5 hvězdiček, ne za knihu, ale že se mi podařilo přečíst poprvé něco od Aloise. Tak dlouho jsem to odmítala, celou základku i střední. a pak přišla nuda na mateřské a já si vzpomněla na učitelku češtiny, která se chlubila, jak během mateřské přečetla sebrané spisy. Rozhodla jsem se to také zkusit. Vybrala jsem si tuto, protože miluji Potštejn a čekala jsem POKLAD.
A ono se tam jedná o nějaké exulanty a hledání biblí. Dost mě to zklamalo.
Ale: Přečetla jsem to!
Na sebrané spisy ale z vysoka ...

03.11.2022 4 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Knížka má lepší chvíle a slabší chvíle. Horší to je, když jsou děti nemocné, lepší, když je hlídání nebo jedou popeláři. Popeláři zachrání každou situaci. Nejedou náhodou?

03.11.2022 4 z 5

Akce Farao Akce Farao Philipp Vandenberg

Kniha začíná hádankou, kdo dal lístek do kočičky. Rozbíhá se děj, je tu mrtvý, pak není mrtvý a pak zase je. Dozvíte se celý jeho život. Dost nereálný s nečekanými zvraty. A pak kniha skončí. Vy nevíte, kdo dal lístek do kočičky a vlastně to je jedno, protože po přečtení knihy máte 10 dalších otázek: Proč a jak?

Rodina? S přehledem! Rodina? S přehledem! Cordula Nussbaum

Pokud si chcete zorganizovat čas na práci, domácnost, rodinu a svůj volný čas, mohla by vám pomoci tato kniha. Není však psána v českých reáliích, když školky otvírají v 6:30 a 15:00 už čekají učitelky u dveří s posledním dítětem. Sehnat chůvu či paní na úklid v menších městech je také nemožné. A zaplatit ji z mateřské,a bych si měla čas hrát s dítětem a pak šla na masáž, to už mi přijde zcela nereálné.
Ale třeba někdo přečte tuto knihu taky a podaří se mu to.
Hodně štěstí.

03.11.2022 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe John Gray

Myšlenka je dobrá. Jenom by stačila na jeden řádek. Natáhnout ji na celou knihu je táááááááááááák nudnééééééééé.
A přijde mi, že je tu špatný překlad, zvlášť u některých příkladů odpovědí znějí ty "pozitivní" odpovědi mnohem hůře.

Babička 21. století Babička 21. století Shirley Lowe

Čekala jsem vtipné pojednání. Moc vtipů však není. Tayk mi dost vadilo jmenování snach a jejich chyb. Nevím, jestli bych se chtěla dozvědět v knize, že moje tchyně si myslí, že jsem štěkna a podobně.
Ty body jsou moje závist za pozitivní příklady babiček. Jako dítě jsem jsem jí měla teď mému synovi moc chybí.

Cesta na Rýn Cesta na Rýn Maximilian Scheer

Dala bych i 5 hvězdiček, ale chvílemi mi bylo špatně ze zvěrstev, která se ke konci války děla v Německu. Úplně zbytečně si vraždili, ať civilisty či vojáky, kteří jin nakonec chyběli.

15.10.2022 4 z 5

Lovil smrt, našel život Lovil smrt, našel život Franco Di Mare

Konec dobrý, všechno dobré. Možná chvílemi až moc dobré.

15.10.2022 5 z 5

Příště Příště Marc Levy

Rozmýšlela jsem mezi 3 a 4 *. Nevím, nápad není špatný, ale je nedotažený. Občas nechápu, proč tak hrdinové jednají.

15.10.2022 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Miluji články, které autorka napsala. Tak jsem si koupila tuto knížku - naštěstí jen v bazaru. Kdybych vyhodila peníze za novou, byla bych naštvanější. Knížka mi přišla o ničem, hlavní hrdinka - chováním fakt kráva. Konec se mi nelíbí vůbec.
Tak snad někdy vyjdou nové fejetony.

15.10.2022 2 z 5

Zvířátka v ZOO Zvířátka v ZOO neznámý - neuveden

Básničky nejsou špatné, ale ilustrace jsou podle mně hodně zlé. Trochu mi připomínají časopis strážná věž - takové přebarvené, kýčovité až nechutné. K tomu pár technických chyb.
Syn miluje slony, knihu jsem koupila kvůli tomu - téměř na každé stránce, ale obratem posílám pryč.

Mars a Venuše se mají rádi Mars a Venuše se mají rádi John Gray

Knížka není špatná, jen na toto téma jsou i lepší.

10.10.2022 3 z 5

Purpurové stíny Purpurové stíny Philipp Vandenberg

Myšlenka dobrá, ale kniha je podle mého špatně napsaná. Místy mi přijde nelogická, postavy se objevují a mizí. Občas je linka, která nemá konec.
Jsem z knihy velmi rozpačitá.

Kuchařka zpátky domů Kuchařka zpátky domů Hana Michopulu

Moc pěkná kuchařka. Autorka umí psát velmi poutavě, hned máte chuť se do vaření pustit. Některé recepty jsou rychlé a jednoduché, jiné náročnější. Našla jsem si pár, které zařadím mezi pravidelné.
Trošku zahlodal zub času a po 15 letech jsme na některé suroviny zvyklí a knize jsou jako velká novinka. To je jediné mínus.

10.10.2022 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nápad mi přišel skvělý, ale jak děj pokračoval, tak to na mě bylo trochu moc. Druhou část knihy jsem ani nedočetla.

10.10.2022 3 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Není to knížka ke čtení. Prostě se nudíte, či máte splín a chcete něco pěkného. Tak si vezmete tuto knížku a prolistujete. Má mnoho hezkých obrázků, pár příběhů s pěkným koncem. To ostatní je těžko stravitelná omáčka.
No, každý se musí nějak živit.

Oliverův příběh Oliverův příběh Erich Segal

Nikdy se nepoučím. Stále čtu pokračování a stále se zklamávám. Oliver je jiný a mě to k němu nejde.
Snad na konci je jiskřička naděje.

26.09.2022 3 z 5

Budulínek Budulínek František Hrubín

Knížka mého dětsvtí. Jak často mi ji mamka četla. Teď mám syna a chtěla jsem ji tkaé číst. A nějak jsem se zarazila. Básně od Hrubína už umín z paměti, ale pohádky od Plevy mi nešly přes jazyk. Nějak to není ono. Chci vzpomínat hezky nostalgicky, jak je to krásná knížka. Dávám ji pryč a občas mu zarecituji Hrubína samotného.

26.09.2022 4 z 5