Akce Farao

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává v první polovině 20. století, kdy anglický archeolog profesor Shelley dostane záhadnou nabídku. Místo něho se však vydá na cestu jeho horlivý sluha Omar, který se sám nabídne. Je uvězněn v hrobce a po týdnu je nalezen živý a zdravý pouze s vypáleným znakem kočky na paži. Po nějaké době začne válka a Omar, opět dobrovolně, jede do pouště stavět koleje. Tady je zavřen do vězení. V cele je ještě jeden muž, jmenuje se Nagib a má rovněž vypálený symbol kočky. Od něj se dozví, že kočka je cejchem Tadamanu, tajné organizace. Omar o ní nemá sebemenší tušení, ale spoustu důvodů se o ni začít zajímat. Anglický profesor Shelley dostane podezřelou nabídku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/5544/akce-farao-fQ0-5544.jpg 4.233
Orig. název:

Pharao-Komplott (1990)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Akce Farao

Přidat komentář
Killingjoke
02.08.2018

Příběh této knihy se otevírá záhadnou smrtí v aukční síni v roce 1978. Mrtvým má být jistý egyptský starožitník z Düsseldorfu Omar Moussa. Na místě se v sošce kočky najde papírek s tajemným textem "Murderer No 73" a zde se začíná odvíjet příběh, který nás zavede do Egypta na počátku 20. století a pátrání po ztraceném hrobu geniálního stavitele a lékaře Imhotepa, jenž má ukrývat hromady zlata a tajemství prastarého vědění... Philipp Vandenberg a jeho egyptské příběhy mě v poslední době prostě baví. Dokáže velmi dobře popsat politické, náboženské a sociální poměry v Egyptě před, během a po 1. SV, jako by tam v té době sám žil. Ta atmosféra káhirských ulic, žhnoucích pouští a starověkých záhad je neuvěřitelně cítit z každé stránky, jako byste sami stáli ve stínu velkých pyramid. Když do děje navíc vstoupí tajné služby několika zemí, včetně egyptské organizace Tadaman, je zaděláno na velmi zajímavé dobrodružství. Nejvíc mě však baví, že si u Vandenberga většinou vůbec nejsem jistý, co jsou historická fakta a co je výplodem autorovy fantazie. To si pak zkouším vyhledávat další informace a skutečnosti na internetu. Já mám tuhle uvěřitelnost hodně rád a ve spojení s dobře napsaným příběhem je to pak velmi příjemné čtení. A ne jinak je tomu u této knihy.

Kerberos
25.06.2017

Poutavá historická kniha

lenkaknel
11.07.2014

Další kniha, která se Vandenbergovi moc povedla.

princesse
01.07.2012

Tato kniha samozřejmě neunikla mému "egyptskému" období, které v plné síle proběhlo již před lety, ale i teď si ráda přečtu podobnou knihu. Knihy Philippa Vandenberga jsou skvěle napsané a není tomu jinak ani v tomto případě. Doporučuji.