Madame R Madame R komentáře u knih

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Opravdu silný příběh, během čtení se ve mě prohánělo tolik různých pocitů, že je ani nedokáži spočítat. Je to příběh o tom jak se člověk může obětovat pro ostatní, že zapomene žít svůj vlastní život, o spoustě chyb co v životě udělala, o prazvláštních náhodách co ho potkají ale i tak se přes to dokáže nějakým stylem přenést.

24.04.2015 3 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

Předposlední kniha celé serie už jen krůček od vyvrcholení. I tento díl byl napínavý a konec dost nečekaný a hrozný. Nemůžu se dočkat toho, až vyjde poslední kniha a my se konečně
dozvíme jak to vše dopadne. Můj typ na vraha se tímto dílem ještě víc prohloubil určitě Suttom zabil on! :D

05.04.2015 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Sara Shepard

Tak čtvrtý díl také nezklamal a dost mě překvapil nečekaný vývoj knihy, což beru jako pozitivum! Můj typ na vraha je prozatím stejný a zatím se mezi podezřelé nedostal, takže jsem hodně zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne.

05.04.2015 5 z 5

Irsko Irsko Christopher Somerville

Úžasná kniha nejen pro lidi, kteří se do Irska chystají, ale i pro všechny koho aspoň trochu Irsko zajímá. Nádherné obrázky, skvělé povídaní. S touto knihou budete vědět vše potřebné k tomu, aby jste si tam přišli jako rozený Ir.

20.01.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Hrozně se mi líbilo, jak autorka Cora Carmack píše, že ráda své hrdiny uvádí do velmi trapných situací. Podle toho jsem se rozhodla, že si toto knihu musím přečíst. A nezklamala. Chudák Bliss byla postavena do pěkně trapných chvil, kdy jsem se řechtala smíchy a při tom s ní soucítila. Příběh mě bavil, ani chvíli jsem se nenudila. Určitě si jí za čas přečtu znova.

01.01.2015 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Zajímavá myšlenka napsat knihu na toto téma. Já jako milovnice historie jsem to uvítala. Je to nenáročná kniha pro mladé ale už nemám potřebu se k ní vracet. Ten obal té knížce opravdu sluší.

03.11.2014 3 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla (druhé, doplněné vydání) Harry Potter: Filmová kouzla (druhé, doplněné vydání) Brian Sibley

Za vysokou cenu si můžete koupit opravdu kvalitní knihu! Jedním slovem fascinujíci náhled do zákulisí Harryho Pottera. Hrozně mě potěšily dárečky uvnitř knihy, jako je dopis, tetování znamení zla, a spoustu dalších..

19.09.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Užasná kniha!!

01.07.2014 5 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Jan Machač

Nádherné obrázky a bezva přběh :) milovala jsem tu knižku

01.07.2014 5 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Kniha mě příjemně překvapila svou nápaditostí a originalitou. Příběh se odehrává ve viktoriánská Anglii, což je éra, která je mi velmi sympatická a baví mě o ní číst. Proto jsem ocenila úsilí autorů dozvědět se o této době co nejvíce a vložit do knihy opravdové problémy tehdejšího konvencemi svázaného světa. Kdyby byla kniha situovaná do dnešním doby, určitě by si postavy nemusely lámat hlavu nad tím, co je vhodné a co je považováno za nepřijatelné.
Hlavní hrdinka Evelyn je velice odvážná, tvrdohlavá a cílevědomá, musím však podotknout, že její chovní nebylo nepříjemné spíše naopak. Bavilo mě její špičkování se Sebastianem.
Tajemství, která se v knize postupně odkrývají jsou velmi šokující a na konci knihy jsem měla pocit, že ještě všechna nevyplula na povrch. Líbí se mi to, jak je kniha zahalená do zvláštního oparu nevyřčených tajemství, a proto se nemůžu dočkat dalšího dílu. Knihu vřele doporučuji.

25.09.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Než jsem knihu začala číst, myslela jsem si, že je to jen krásná pohádka plná princů, královen, dobrých víl atd.. Jenže jsem objevila krutý svět budoucnosti, kde se lidé neponaučily z historie. Když se Amerika dostane do paláce poznává svět plný intrik a nebezpečí skryté za pozlátky a šperky.
Bojovat o přízeň prince musí s 35 krásnými dívkami, a některé z nich se neštítí ani těch nejhnusnějších podlostí. Fandím Maxonovi, protože vztah mezi Aspenem a Amerikou na mě působil nuceně a nevěryhodně. Naopak vztah který si pomalu buduje s Maxonem je mi sympatický. Mrzí mě, že kniha neměla víc stran, mohl tak vzniknout prostor pro vedlejší postavy. Kniha byla zaměřená převážně jen na Ameriku a její pocity.

11.07.2017 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Pokračování mne nezklamalo. Pohled více osob jsem brala jako vítanou změnu. Konečně se vyjasnili některé nesrovnalosti a lépe jsem chápala chování některých postav. V knize nebyla jediná pasáž, kterou bych považovala za nudnou. Nejvíce jsem si oblíbila Revu a změnila jsem názor na princznu Lyrnu.

22.05.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Hlavní hrdinka Eadlyn byla vychovávaná v blahobytu a bezpečí paláce, takže její chování jsem brala jako naprosto odpovídající. Pravdou ale zůstává, že mi toto pokračování nepřirostlo k srdci tak jako předchozí série. Snad se to dalším dílem změní a já budu mile překvapená. Kiera Cass je famózní vypravěčka a její knihy se čtou rychle a snadno. Obálka opět nezklamala - ty šaty jsou nádherné a nadčasové.

22.05.2017

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Knihu bych přečetla jedním dechem ale ke konci knihy jsem jí několikrát odkládala a až se konec knihy protáhl na 3 dny! až po čtení posledních řádku jsem si uvědomila proč.. chtěla jsem číst dál a dál a bylo mi hrozně líto že příběh končí, prostě jsem knihu nechtěla zavřít.
Kniha je psaná pro děti s dětských domů, má jim pomoci se svou situací vypořádat pochopit že v tom nejsou sami a namotivovat je k lepší budoucnosti.

01.04.2016 5 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Opravdu nepochopím, jak někdo může srovnávat Julii a Gabriela s něčím takovým jako je 50 odstínu šedi! Možná je to tím, obě jsou trilogie nebo tím, že obě jsou to docela bychle o víc než 500 stránkách. Prostě mi to nějak nejde na rozum... Jinak je to jedna z mála knih, kde se mi líbil druhý díl víc než ten první. Měla dobrou zápletku, je fajn že si hrdinové prošli tím čím si prošli, protože se tak vyvíjeli jejich charaktery. Docela si díky knihám začínám zamilovávat Itálii.

15.11.2015 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Neočekávala jsem, že se mi bude tato knížka líbit ale nakonec jsem neodolala a přečetla si jí. Knížku jsem sice na můj vkus četla dlouho, protože se mi příběh zdál hodně roztahaný ale celkově se mi kniha hodně líbila. Zajímavý mi přišel styl psaní ve 3. osobě, ze začátku mi to trošku vadilo ale zvykla jsem si a nebylo to tak hrozné. Docela se těším, až začnu číst druhý díl, jsem zvědavá jak se bude jejich vztah rozvíjet dál. Když jsem si četla některé komentáře, tak hlavní hrdinku Julli popisují jako ukňouranou a ubrečenou holku, mě tak ale nepřišla. Spíš jsem ráda, že na světě existuje nějaká nevinnost a ctnost tak jak je popisována ona. A co se týče pana profesora Emersona, tak pro ty jeho oči bych mu také odpustila všechny jeho hříchy.

06.11.2015 3 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak zaujme ale opak je pravdou. Je to kniha, která nutí k zamyšlení ale přitom je i zábavná. Hrozně mě pobavil Casanova. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji :)

07.05.2015 5 z 5

Skotské duchařské historky Skotské duchařské historky James Robertson

Miluji skotsko a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

06.04.2015 4 z 5

Viktoriánské duchařské historky Viktoriánské duchařské historky Richard Dalby

Miluji viktorianskou dobu a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

06.04.2015 3 z 5

Láska v Luxoru Láska v Luxoru Gill Harvey