Maara320 Maara320 komentáře u knih

Teď je řada na mně Teď je řada na mně Angie Thomas

Angie Thomas opět nezklamala. Přečetl jsem Vypálenou nenávist, která mě velice nadchla.
A kniha Teď je řada na mně v mém nadšení pokračuje. Kniha je o tom, jak je potřeba jít si za svými sny a nebát se, i když nejste z úplně ideálního prostředí. Doporučuji všemi pěti.

09.11.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Nejsem úplně zvyklý na "knihy" tohoto typu. Tedy spíše komiks. Ale četlo se to hezky, příjemně. Tedy spíše prohlíželo. Nebylo to vtíravé a moc se mi líbí, jak se příběh rozvíjí (myslím tím, že jsem již přečetl všechny tři díly). Vždy je konec otevřený a v každém dalším díle se více a více příběh ponořuje hlouběji a hlouběji. Od šikany, po coming-out a třetí díl končí googlením o poruchách příjmů potravy.
Tudíž jsem na čtvrtý díl zvědavý.

09.11.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Za mě, dokonalá kniha. V jednom týdnu přečtena třikrát. Ano, čtete správně, TŘIKRÁT ????

27.10.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Mám konečně přečteno. A musím konstatovat, že se mi tato kniha nečetla moc dobře. Jak mě Simon hodně bavil a knihu jsem přečetl za jeden den. Tak tato kniha mě nezaujala. Filmovou Leahu mám mnohem radši. Tady mě přišla taková nesympatická (až na pár světlých chvil). Za pár týdnů si zkusím tuto knihu přečíst znovu a uvidíme. Třeba změním názor :-)

31.08.2020 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha se mi líbila. Je fakt, že zpočátku se to trochu táhlo, ale pak to začalo nabírat grády. Velmi se mi líbilo, že Bruno vůbec nevěděl o co jde a proč jsou lidé za plotem. Při čtení knihy jsem si i pobrečel, na konci. Kniha je fajn, klidně si jí přečtu ještě jednou.

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Knihu jsem zakoupil na přednášce Petra Ludwiga a nelituji. Je zde spousta nápadů a návrhů, jak neprokrastinovat, jak si jít za svým cílem, jak si to vše naplánovat. Doporučuji přečíst.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Poznej sílu vesmíru. Kniha se mi líbila. Je psána tak nějak pozitivním stylem. A beru jí jako doplnění k dokumentu.

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Tak tohle byla skvělá kniha. Přečteno tzv. jedním dechem. Několikrát jsem se nachytal, jak se usmívám. Hlavně jsem klukům moc, moc fandil. Dokonce mi i slza ukápla. ALE JAKO...CO TEN KONEC?????? :-)

29.07.2020 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Obrovské nadšení. Kniha je naprosto skvělá. Přečetl jsem jí za jedno odpoledne. Je totiž neskutečně moc čtivá.
Coming out, přátelství, vydírání....tohle všechno v téhle knize najdete. Trochu jsem Simonovi záviděl jeho boží přátelé :-)
Viděl jsem i film a i ten je naprosto skvělý. Prostě za mě jedna z TOP knih.

Tohle všechno je pravda Tohle všechno je pravda Lygia Day Peñaflor

Tuto knihu jsem četl díky knižní štafetě. Těšil jsem se na ní. Krásný přebal, název....a to je tak vše.
Kniha mě moc nezaujala, nebavila. Není to prostě můj šálek kávy.

27.07.2020 2 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Totálně skvělá kniha. Ten začátek, kdy netuší, kdo je kdo a vlastně pomalu netuší ani čtenář. Moc jsem jim oběma fandil, aby jim to vyšlo.
Knihu jsem přečetl skoro jedním dechem. A vím, že se k ní ještě několikrát vrátím :-)

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Mě osobně se kniha moc líbila. Téma o kterém se moc nemluví. Angie Thomas tady popisuje svůj vlastní zážitek, život v ghettu, rasismus, policejní brutalitu, nepokoje.
Starr žije dva životy - jeden v ghettu a jeden ve škole. Skvělá kniha.

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Jak se Čtyřka stal Čtyřkou. Jak se Čtyřka z frakce Odevzdanosti dostal do frakce Neohrožených.
Moc se mi kniha líbila. A vím, že se k celé sérii Divergence zase brzy vrátím.

Aliance Aliance Veronica Roth

Závěrečný díl dystopie Divergence. Skvělé a úžasné. A přiznám se, že na konci i také slza ukápla. Vřele doporučuji.

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Doporučuju všem, kteří chtějí něco dokázat a posunout se dál. Myšlením k bohatství není však jen o pozitivním myšlení :-)

14.06.2020 5 z 5

Bavilo mě to a baví. Čtu již podruhé. Celá parta podivných mě baví. Kniha je skvěle doplněná fotografiemi, takže fantazie může pracovat na plné obrátky.
A teď vzhůru na Podivné město a Knihovnu duší.

14.06.2020 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

A dočten druhý prequel. Už teď mi Labyrint chybí :-(. Byly to krásně strávených pět týdnů v rámci společného čtení. Tenhle poslední je vše před vstupem Thomase do Labyrintu. A závěr mi potvrdil to, co jsem si celou dobu myslel :)

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

První prequel. Chvilku jsem si musel zvykat na jiné postavy, ale po pár kapitolách už to bylo v pohodě. Vždycky mě zajímalo, jak to bylo před. A tady je vysvětleno. Teresa, vir erupce. Super.

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Závěr trilogie. A je konec. Bude mi celá ta parta chybět. Opět plně zvratů, akce a napětí. A i plné překvapujících momentů. I slza mi v závěrečné knize trilogie ukápla (kdo četl, pochopí).

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Opravdu tuhle trilogii miluju. Co mě fest zarazilo, že film je úplně jiný oproti knize. Ale za mě je prostě kniha TOP. Má to spád, akci. Začal jsem číst a nešlo se odtrhnout.