Čtyřka: Divergentní povídky ekniha

Nový příběh ze světa Divergence. Co bylo před tím, než Tobias potkal Beatrice? Příběh frakce Neohrožených. Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243553/ctyrka-divergentni-povidky-243553.jpg 4.11282

Povstalecká trilogie / Divergencia (4.)

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), CooBoo

Four: A Divergent Collection (2014)

Kniha Čtyřka: Divergentní povídky

Mish-ka

"Nejsem si jistý, jestli člověk získává odvahu s věkem jako moudrost - ale možná že tady, v Neohroženosti, je právě odvaha tou nejvyšší moudrostí, která potvrzuje, že život lze žít a měl by se žit beze strachu."

Novak98

Parádní knížka. Pro fanoušky série Divergence nutnost. :)

Mamosvain

Nemůžu si pomoct, ale souhlasit s tím, že tahle kniha povídek je prostě lepší než Aliance. Mně osobně Aliance ani tolik nevadila, ale na téhle kratší knize je prostě nějaké to kouzlo, které mi v Alianci chybělo. Čtenáře YA fantasy/sci-fi určitě nezklame jako takové zakončení celé téhle série.

PhoebePollard

Kniha není špatná a hezky doplňuje sérii, ale potom strašném konci ve trojce jsem se už nedokázala čtení tolik poddat, když jsem věděla, jak to všechno skončí. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

KLHannah

Kniha rozhodně nebyla špatná, ale pro ty, kdo četl trilogii byla místy poněkud nezajímavá. Předkládá znovu věci, které už čtenář jednou četl, i když z pohledu Tobiase. Jeho přestup do frakce byl až nudně podobný tomu Trisinu. Nejzajímavější bylo asi povídání o matce, zkoumání aktivit Maxe a setkání s otcem po dvou letech ve frakci. Čekala jsem, že tam bude víc z jeho dětství. Ale jako návnada na trilogii určitě zajímavá.

jirka3176

Krásné doplnění příběhu, ale kniha se mně zdá celkem zbytečná, neboť to šlo jednoduše doplnit již v předešlých knihách, i přesto dávám 4*/5*

Iny

Taková oddychovka na doplnění...:)

Charmedka
18.11.2018

Tohle není úplně špatné. Některé doplňkové knihy mi přijdou kolikrát zbytečné a je poznat, že se vznikly jen za účelem zisku, ale tahle má alespoň nějaký smysl. Neříkám, že bych se bez ní neobešla, ale pro fanoušky je určitě super vrátit se zpět do světa divergence a nahlédnout do hlavy Tobiasovi.