m_martina m_martina komentáře u knih

Bestie Bestie Dominik Dán

Další výborný případ ze série Naše mesto. Knihu jsem si užila, jako pokaždé, když čtu Dominika Dána. A byla jsem spokojená.

Dobrodružství kapitána Hatterase Dobrodružství kapitána Hatterase Jules Verne

Tohle je méně známá Verneovka, ale poměrně dobře se čte a není špatná. Až na ty rozvláčné popisy, které jsou ale autorovi tak vlastní.

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Výborné Čapkovy pohádky, které jsou úsměvné a děti se u nich krásně pobaví.

Pohádky (54 pohádek) Pohádky (54 pohádek) Hans Christian Andersen

Andersenovy pohádky jsou na můj vkus až moc reálné, ocení je spíš dospělý čtenář než dítě.

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

I tento druhý díl byl dobrý. Dcera i já jsme byly spokojené. Snad se tedy kniha bude líbit i vnučkám.

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Knihu jsem četla, protože jsem ji jako dárek koupila dceři. A chtěla jsem se nutně dozvědět, zda nekupuji zajíce v pytli. A nebyla vůbec špatná, i když si už všechno dobře nepamatuji. Dcera byla také spokojená, takže kniha teď čeká na vnučky, až dorostou do toho správného věku.

Marťan Marťan Andy Weir

Jak už jsem zmínila u jiné knihy, žánr sci-fi běžně nečtu. Ale tuhle knihu mi doporučil syn, tak jsem se do ní pustila. A nezklamala jsem se. Měla jsem ji přečtenou za pár dní a výborně jsem se u ní pobavila.

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Řekla bych, že tohle je jedna z nejlepších detektivek se slečnou Marplovou. Krásně se čte, nedá se od ní odejít, je napínavá a dobře napsaná.

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Pan Lada byl skvělý vypravěč a pohádky psal nádherné. A i tyto obrácené naruby jsou vynikající. Předčítala jsem je už i vnučkám a bavily nás.

24.05.2020 5 z 5

Pipi se líbila oběma mým dětem, četli jsme ji všichni společně. A teď hezky v koutku čeká, až ji přečtu vnučkám. A protože to je nadčasová kniha a já věřím, že se jim bude líbit stejně, jako jejich rodičům, tak se na pořad dne dostane už příští týden.

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Vůči této knize jsem byla poměrně skeptická, ale neprávem. Je vynikající, dobře napsaná a nemohla jsem ji odložit, dokud jsem ji nedočetla.

Návrat domů Návrat domů Rosamunde Pilcher

Před lety jsem si knihy vybírala podle toho, kolik mají stránek. A čím jich měla kniha víc, tím lépe. Z toho důvodu jsem si přečetla i tuto. A i po letech si dobře vzpomínám, že kniha byla krásná a nedokázala jsem přestat číst.

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Knihu jsem četla už před nějakou dobou, ale byla jsem s ní spokojená. Dobře se četla a byla napínavá.

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Kniha se mi líbila, i když byla místy i hodně krutá.

24.05.2020 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Přestože jsou tyto pohádky úplně jiné, než ty naše české, líbily se mi před lety také. Předčítala jsem je dceři a tentokrát i synovi. Teď chci ale počkat, než je přečtu vnučkám, myslím si, že jsou na ně ještě trochu moc malé (jsou tři ve věku 3, 4 a 5 let).

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu mi před lety doporučila moje starší sestra, která ji doslova milovala. I já jsem si tedy knihu přečetla, ale její nadšení jsem sdílet nedokázala. A i když u většiny jiných knih se shodneme, u této se náš vkus rozchází.

23.05.2020 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jak já jsem Janu Eyrovou milovala a obdivovala! Krásná kniha, stejně jako i seriál s Martou Vančurovou v hlavní roli.

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

Četla jsem před spoustou let a na autorčiny knihy jsem v té době nedala dopustit. Jsou romantické, dobře napsané a mně se moc líbily.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Doma mám toto vydání Kytice a stále se k básním ráda vracím. Tato kniha je nadčasová, předpokládám, že dokáže zaujmout i mladou generaci.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Vybrala jsem si tuto knihy od Radky Třeštíkové, hlavně kvůli prostředí jižní Moravy, kde jsem se narodila a stále zde žiji. Teď už však po žádné další knize od ní nesáhnu, vůbec mi to nesedlo. Kniha je sice čtivá, ale nelíbila se mi.

23.05.2020 2 z 5