lyriq lyriq komentáře u knih

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Skvělá záležitost, čte se jedním dechem. Trochu (haha) islamofobní, ale co si budeme nalhávat, islámský fašismus je strašák.

10.12.2016 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci Leoš Kyša

Tomuhle za mě není co vytknout, spousta krátkých povídek, které na vás, i díky předmluvě autora ke každé z nich, zapůsobí. Něco je temně reálné, něco je nadsazené, něco je dojemné, ale všechno je to ohromně čtivé.

05.12.2016 5 z 5

Forma mi nevadila ani v nejmenším, scénáře čtu často, tenhle byl navíc až nezvykle barvitý. Ano, je to mnohem jednodušší, než předcházející příběhy, také to nebylo ani zamýšleno jako kniha. Pokud si to uvědomíte a nebudete stavět svá očekávání vedle předchozích vstupů do kouzelného světa, tahle jednohubka vás příjemně potěší, protože je to prostě ten svět, který jste měli rádi. Že je to klišé a místy je to tak trochu debilní, to se přece dá odpustit. Ale doufám, že se JKR vykašle na divadlo a filmy a napíše nějakou novou knihu z tohohle světa, třeba o Pošukovi... :)

15.10.2016 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Krvák plný hlášek, četl jsem po legendárním Asfaltu, takže dojmy trošku slabší, ale pořád velice zábavná brakovka, natož prvotina. :)

05.10.2016 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Prostě šílenost, blbost, kupa super hlášek, pořádně naklepaná kotleta a funkční erekce.

11.06.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Užasná dětská knížka. :)

09.03.2016 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Klasika z dětství. :)

09.03.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Z nostalgie si ji asi přečtu znovu... :)

09.03.2016 4 z 5

Železný král Železný král Jean-Pierre Garen (p)

Tuším, že jsem byl v 6. třídě ZŠ. Už nevím, co to bylo za "párty," hlavní ale je, že byla určena dětem. Jak se tedy tahle kniha ocitla v tombole, z které jsem ji získal, je mi dodnes velkou záhadou. :) Moje první setkání s Markem nebylo ovlivněno předchozími misemi, takže pokud někdo měl problém spojený s předchozími misemi, já to nebyl. Příjemný výplach, který baví.

03.03.2016 4 z 5

Klam Klam William Dietz

Předstírejme, že tenhle díl nebyl. Po vrchním scénáristovi trilogie + autorovi prvních tří knih převzal otěže spisovatel z povolání. Jeho příprava pravděpodobně spočívala jen v přečtení předchozího dílu, protože tohle je fakt průšvih plný neznalosti univerza.

26.02.2016 odpad!

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Solidní završení trilogie. :)

26.02.2016 4 z 5

Vzestup Vzestup Drew Karpyshyn

Trošinku slabší, než první díl, ale mnohem méně přístupná čtenářům neznalým univerza. Pro fanoušky pořád velmi dobré čtivo. :)

26.02.2016 4 z 5

Zjevení Zjevení Drew Karpyshyn

Super oddechovka, pro fanoušky povinnost.

26.02.2016 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Kotleta se vrací k postavě Gerharda v jeho klasické šabloně: zrada - sbírání sil - pomsta. Za mě to ještě prochází, protože jeho styl psaní mě prostě baví a tentokrát je šablona odlišena usazéním do éry mečů a sekyr. Spousta krve, sexu, vlkodlaků, krve, sexu, ... Jen to mohlo být delší. Knihu dofukuje ukázka z prvního Nářezu, bez ní jsou Vlci v podstatě brožurka. Ale čtivá brožurka. Nicméně mi trochu vadí "překvapivé" vyústění. To mě napadlo už během prvních stránek...

24.12.2015 3 z 5

Kick-Ass: Nářez Kick-Ass: Nářez Mark Millar

Větší nářez než film, a to už je co říct. Realističtější, zajímavější, určitě stojí za přečtení.

11.11.2015 5 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

S veškerou úctou k českému komiksu - přednost Děsivých radostí je v tom, že ilustrace nepůsobí česky. Myšleno v nejlepším slova smyslu, směle se může rovnat US komiksům. A co se týče příběhů, stačí dvě slova - Ondřej Neff.

Po opětovném přečtení mi nezbývá než doufat, že dvojice autorů se spojí u dalšího projektu a Michala Suchánka budu napjatě sledovat.

07.11.2015 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Tenhle díl je jiný... Nesedl mi a ani autor s ním nebyl spokojen. No nic, čas na Losos pochyb. :)

03.11.2015 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kotleta se čte kvůli akci a hláškám. Tady přidal ale něco navíc - hrdinu, který (většinou) není superhrdina. Za mě jeho nejlepší kniha.

20.10.2015 5 z 5

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

Tohle bolelo. Předchozí dva díly byly dost odlišné od zbytku série, ale pořád tam byl typický Colferův humor, který výsledný dojem z knihy značně zvedal. Poslední strážce se odklonil od scifi a vařil si čistší fantasy čočku, do které se s humorem šetřilo, nebo možná jen nefungoval. Hlavní je, že bych byl pro reparát. Tohle vážně není důstojný konec série.

P.S.: Česká obálka je fakt hnusná.

19.10.2015 2 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 01 - Prokletá země Pat Mills

Předpokládejme, že jste o postavě zvané Soudce Dredd ještě nikdy neslyšeli, ale něco komiksů již máte za sebou. Tato postava se objevila roku 1977 v druhém čísle legendárního britského komiksového magazínu 2000 AD.
Představte si svět budoucnosti. Svět po 3. světové válce, ve kterém obrovská přelidněná města jsou obklopena nebezpečnou pustinou plnou nájezdníků, mutantů a i mnohem horších nebezpečí. V těchto megaměstech, která jsou pro bezpečnost obehnána vysokou zdí, ani tak nejste nikdy v bezpečí kvůli obrovské kriminalitě. Na straně pořádku slouží jen jediná instituce — Síň spravedlnosti. Kvůli zrychlení procesu jsou zde pouze soudci — policisté, porotci a kati zároveň. Dredd je pouliční soudce v Mega-city One.
Představte si ztělesněný zákon — chladný, neúprosný. Přesně takový je většinu času hlavní hrdina. Občas pro pobavení procedí skrze zuby nějakou tu ironickou hlášku a mě nejde ho nepřipodobnit k Punisherovi. Znalce možná bude zajímat, že jeden z nejčastějších autorů Dreddových příběhů píše mimo jiné taky Loba.

Prokletá země je pohled na to, jak Dredd začínal. Ne však na úplný začátek, v zájmu řádného představení nám Jiří Pavlovský a nakladatelství CREW servírují příběhy, které byly pozdější, ale vzhledem k následujícímu vývoji nám postavu představují mnohem lépe.
Kromě titulní Prokleté země tu najdete ještě podle mě naprosto perfektní příběh Den, kdy zemřel zákon (jenž volně navazuje právě na Prokletou zemi) a několik samostatných epizod.
Je mi úplně jasný, že Dredd není pro každého, černý humor, ironii a brutalitu nehledá v komiksu každý. Nicméně neúspěch českého vydání přikládám spíše retro vzhledu — celý komiks je černobílý. Nehledě na naprosto geniální kresbu v tom vidím kámen úrazu u barvou zmlsaných čtenářů. Přitom pokud máte rádi komiksy a scifi, v českém znění těžko můžu doporučit něco s tak čistým svědomím, jako právě Prokletou zemi.
Tenhle komiks se válí v regálech i 4 roky po vydání, a to je opravdu obrovská škoda, protože kvalita je opravdu špičková. Pokud máte rádi akční scifi s povedenýma hláškama, při ceně tři a půl kila za víc jak 300 stran zábavy fakt není o čem diskutovat.

11.02.2014 5 z 5