Luvák Luvák komentáře u knih

Moravský kras Moravský kras Petr Zajíček

Pěkná kniha, hlavně co se do obrazového doprovodu týče.

12.07.2016 4 z 5

Poděkování andělům Poděkování andělům Vlastimil Chládek

Nečitelná kniha, patrně vydaná samo nákladem. Čteno v hotelu patřícímu autorovi, který neopomněl vybavit každý pokoj jedním výtiskem této publikace.

12.07.2016 1 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Dle mého názoru vyníkající kniha, jen jí je třeba číst jinak než jiné. Nezačít na straně jedna a skončit na poslední, ale spíše zvolna přeskakovat a zase se vracet, a zase přeskakovat a zase se vracet, jako by byl čtenář jen malou vlnou v moři.

30.06.2016 5 z 5

Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. Alfred Brehm

Dokonalá kniha. A tehdejší názvy dítek přírody jsou mi libější než ty nové. Raději jsem luvákem než ovíječem, bleh.

28.06.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

V časech gymnasiálních studií jsem se ztotožňoval s Holdenovým nihilismem, dnes už jsem si nabil čumák tolikrát, že jsem se naučil, že něco v životě nějaký smysl má.
V knize jsou výtečně karikovány jednotlivé lidské archetypy, se kterými se člověk setkává každý den. Z tohoto důvodu mám za to, že kniha má jednoznačně co nabídnout i těm lidem, kteří se neztotožní s Holdenovým náhledem na svět.
Nicméně je kniha místy dost repetitivní a předvídatelná, což jí zase sráží na kvalitě.

27.06.2016 4 z 5

Dobytí říše Aztéků: Tažení Hernána Cortése v letech 1519–1521 Dobytí říše Aztéků: Tažení Hernána Cortése v letech 1519–1521 Pavel Vodička

Povedená kniha podrobně zpracovávající conquistu Mexika.

21.06.2016 5 z 5

Učňovská léta Duddyho Kravitze Učňovská léta Duddyho Kravitze Mordecai Richler

Velmi drsný román o sobectví a touze po uznání.

17.06.2016 5 z 5

Conan: Třetí krok do hlubin Conan: Třetí krok do hlubin Jaroslav A. Polák

Povedená fúze Lovecrafta a Conana. Parádní, ostatně jako všechno od autora. Doufám, že až se dá do kupy, zase se vrátí k psaní.

16.06.2016 5 z 5

Živého mě nedostanou! Živého mě nedostanou! Dušan Fabian

Parádní jízda od začátku do konce a čtenář se dočká i Cthulhu a Shakiry. Doporučuje pět cibetek ze čtyř.

15.06.2016 5 z 5

Odvrácená tvář palestinsko-izraelských vztahů Odvrácená tvář palestinsko-izraelských vztahů Yehuda Lahav

Tato kniha se nedá popsat jinak než jako zrůdnost. Sentimentální příběhy, které mají ukázat, jak spolu Izrael a obyvatelé okupovaných území vychází v dobrém a ruku v ruce odchází budovat lepší zítřky. Což je lež. Autor se zde pokouší normalizovat, co normální a normalizovatelné není - tedy okupaci jednoho státu jiným. Kniha na úrovni příběhů o tom, jak SS divize přináší Rusku mír a prosperitu, které vycházely za války. Jedním slovem - Zlo!

14.06.2016 1 z 5

Buržoazní společnost - Eseje o kapitalistických mýtech Buržoazní společnost - Eseje o kapitalistických mýtech Bohumír Pavelek

Až nepříjemně pravdivá kniha, která se čte jedním dechem a s mnohem větším zaujetím, než u lecjaké detektivky. Že by český Baumann?

Kapitalistický realismus Kapitalistický realismus Mark Fisher

Zvláštní knížka a popravdě dosti o ničem. Knihu jsem přečetl před pár týdny a už mi stihla splynout s tisícem jiných článků, které v omezenějším rozsahu dokázaly popsat téma lépe a dokonce přinést i další přesah. Takhle se, pane Fishere, proti kapitalismu nebojuje.

14.06.2016 2 z 5

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

Původně jsem myslel, že je to o jednom pajzlu na Smíchově, kde točí Postřižinské pivo (i grešláka tam seženete) a oni piráti. Ale dobré.

14.06.2016 3 z 5

Správní řád - komentář Správní řád - komentář Josef Vedral

Co dodat? Polobůh správního práva si tímto dílem postavil pomník a podobně jako maják vede osoby tápající správním řízení k vysněnému cíli.

Základy správního práva trestního Základy správního práva trestního Pavel Mates

Kdo to jsem dal?? Inu, kniha jako kniha. Jak nejlépe okomentovat tuto knihu? Zábavná není, člověk by řekl, že je až nudná. Její pravé kouzlo se objeví až v situacích, kdy si člověk není něčím jist a musí si v ní vyhledat věc, na kterou je jeho paměť krátká. Nicméně v knize toho stejně mnoho chybí a člověk si to musí vymyslet, že.
To by stačilo, jdu sem nahrát komentář ke Správnímu řádu páně Vedrala.

14.06.2016 5 z 5

Otroctví v Novém světě od 15. do 19. století Otroctví v Novém světě od 15. do 19. století Markéta Křížová

Vynikající kniha, která vyčerpávajícím způsobem popisuje hrůznou instituci otroctví v Americe. Nejzajímavější pasáže se týkají každodenního života otroka a rozdílů v postavení otroků v jednotlivých státech.

13.06.2016 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Napínavý thriller z pro mě poměrně atraktivního prostředí.

09.06.2016 5 z 5

Conquista pohledem poražených Conquista pohledem poražených Miguel León-Portilla

Výborná kniha vhodná pro získání podrobnějších informací o conquistě Mexika. Souhlasím s komentářem Jibra, je vhodné mít již předchozí znalosti o conquistě.

06.06.2016 5 z 5

Dějiny Brazílie Dějiny Brazílie Jan Klíma

Výtečná kniha podávající ucelený přehled o dějinách Brazílie. Kapitola o době před conquistou je poměrně povrchní, o to podrobnější jsou pak kapitoly z doby nedávno minulé. Vynikající je i kapitola o Česko-brazilských vztazích.

06.06.2016 5 z 5

Magie: Kharé - bašta zla Magie: Kharé - bašta zla Steve Jackson

Harpyje a oživlá socha jsou sice vykradačka filmu Jáson a Argonauti, ale v gamebooku jsou momenty, na které se nezapomíná. A hlavně nádherné ilustrace.

02.06.2016 5 z 5