Otroctví v Novém světě od 15. do 19. století

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tématem knihy je otroctví a jeho propojení s evropskou zámořskou expanzí v 15. až 19. století, zejména s kolonizací Nového světa. Zde byli zotročováni domorodí obyvatelé (Indiáni), především ale černoši násilím dovezení z Afriky. Rozvoj otroctví na americkém kontinentu patří k nejvýznamnějším fenoménům moderních dějin. Vyústilo v největší masovou migraci všech dob, která významně ovlivnila demografickou strukturu Afriky i Ameriky – vždyť třetina všech osob afrického původu dnes žije mimo černý kontinent. Hospodářství založené na obchodě s otroky a na otrocké práci zároveň podnítilo budování koloniálních říší i rozvoj evropských metropolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166933/big_otroctvi-v-novem-svete-od-15-do-19--Mpi-166933.jpg 4.613
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Otroctví v Novém světě od 15. do 19. století

lulin
11.02.2021

Vyčerpávající souhrn všech možných otázek dotýkajících se otroctví a otrokářství. Pokud vás to téma zajímá, budete knihu brát jako čtivou :-)

Pavlaj
20.11.2020

Po shlédnutí filmu Amistad a návštěvě Zanzibaru jsem si prostě musela sehnat něco o dějinách otroctví a tohle je vlastně jediná souborná kniha o tématu dostupná v češtině. Obrovský záběr, před autorkou smekám. Snaha postihnout spoustu informací a souvislostí dělá některé pasáže hůř stravitelnými, přesto extrémně zajímavé, např. rozdíly mezi systémy otroctví v Jižní Americe, v Karibiku a v Severní Americe mi doteď vůbec nedocházely. Všechny ty knížky z mládí (Chaloupka strýčka Toma, Odysea kapitána Blooda nebo Dobrodružství Huckleberryho Finna) teď budu vnímat jinýma očima.


memphisz
17.10.2020

Vyčerpávající dílo o dějinách otroctví v Amerikách. Není lehké to číst, ale na druhou stranu jde o spoustu zajímavých informací v češtině, které jinde nejsou dostupné. Dost velký záběr, takže před autorkou klobouk dolů. Velmi poučné, přál bych si, aby to více proniklo do povědomí Čechů a třeba i do školních plánu.

Luvák
13.06.2016

Vynikající kniha, která vyčerpávajícím způsobem popisuje hrůznou instituci otroctví v Americe. Nejzajímavější pasáže se týkají každodenního života otroka a rozdílů v postavení otroků v jednotlivých státech.