Luvák Luvák komentáře u knih

Conan: Hodina draka Conan: Hodina draka Robert Ervin Howard

Naivní a neuměle napsané, přesto geniální. Správňáci porazí zlé v příběhu plném napětí a exotických situací.

06.08.2016 5 z 5

Okultní povídky a jiné děsivé příběhy Okultní povídky a jiné děsivé příběhy Helena Petrovna Blavatská (p)

Nejprve jsem doufal, že se to stočí směrem Klímovským, nakonec jen nuda bez konce.

01.08.2016 2 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Přečteno opět po letech a naprosté nadšení! Ironií je jen to, že kniha, jejímž hlavním obsahem je to, že hrabivost a mamonářství je kořenem všeho zla ve světě, byla natočená do tří filmů, aby se vydělalo co nejvíce. Ještě že se toho pan profesor nedožil, to by si rval zbytky vlasů, že práva k filmu prodal...

01.08.2016 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

V dětství moje nejmilejší pohádka

28.07.2016 5 z 5

Salvador Dalí: Život a dílo Salvador Dalí: Život a dílo Frank Weyers

Nic moc upřímně. Díky malému formátu knihy si malířovo dílo moc neprohlédneme.

26.07.2016 3 z 5

Arma defensiva Arma defensiva Petr Klučina

Kniha která připomíná, že byly časy, kdy i zbraň mohla být uměleckým dílem.

Od zbroje k stejnokroji Od zbroje k stejnokroji Petr Klučina

Sympatická brožurka s povedenými ilustracemi bojovníků a vojáků v průběhu historie.

26.07.2016 5 z 5

Válečné lodě 4 - Druhá světová válka Válečné lodě 4 - Druhá světová válka Ivo Pejčoch

Nepřehledný seznam válečných plavidel všech (!) států fungujících mezi lety 1920 - 1945. Naprosto nečitelné, vhodné pouze pro nadšence, kteří chtějí podrobný výčet všech lodí 2. sv. války. Také nechápu zařazení kapitol o bojích ,které jsou víc než zkratkovité a tím také zbytečné. Ve srovnání s předchozími díly jde o hluboký propad.

26.07.2016 2 z 5

Válečné lodě 1 - Lodě veslové a plachetní do roku 1860 Válečné lodě 1 - Lodě veslové a plachetní do roku 1860 Petr Klučina

Je velmi obtížné popsat námořní válečnictví v tak malém rozsahu. Autoři se o to pokusili a čestně prohráli.

26.07.2016 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Pro mě nejlepší kniha pana E.M.R.

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

Naprosto geniální, většinu vtipů si pamatuji i po více než patnácti letech od přečtení.

25.07.2016 5 z 5

Komando robotů Komando robotů Ian Livingstone

Dinosauři a roboti?? Co víc chtít?

25.07.2016 3 z 5

Raketoplán Poutník Raketoplán Poutník Steve Jackson

V raném věku mi to přišlo jako totální slátnina, nicméně jsem jako u každého gamebooku královsky bavil.

25.07.2016 3 z 5

Hobit – komiks Hobit – komiks Charles Dixon

Jak podotkla má matka: V té době se na Tolkienovi přiživoval každý, kdo měl díru do zadku.

21.07.2016

Kyberiáda (12 povídek) Kyberiáda (12 povídek) Stanisław Lem

Škoda jen luzných umf a líbezných ucupánků. A současnou krizi zažehnat děckomety!

21.07.2016 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Legendární sci-fi, které ovlivnilo u mnoha generací přístup a chápání našich předků. Bohužel.
Jako dobrodružná kovbojka dobré, špatný je přístup chápat tuto knihu jako populárně naučnou beletrii.

20.07.2016 2 z 5

Mimozemské civilizace – mýtus, nebo skutečnost? Mimozemské civilizace – mýtus, nebo skutečnost? Marcel Grün

Knihu jsem si půjčil v knihovně primárně kvůli Saudkovi, ale text mě příjemně překvapil. Jeho relevanci posoudit nemohu, neboť dané oblasti rozumím asi stejně jako chemickým vlastnostem betonu, nicméně za přečtení stojí. Hlavně kvůli tomu, že autor má na existenci mimozemšťanů stejný názor jako já - neexistují.

19.07.2016 4 z 5

Brány do ztraceného světa Brány do ztraceného světa Marek Audy

Skvělý cestopis o objevení jeskyně v Jižní Americe s nádherným obrazovým doprovodem.

12.07.2016 5 z 5

Anekdoty z apatyky Anekdoty z apatyky Antonín Prokeš

Nevtipné vtipy

12.07.2016 1 z 5

Anekdoty ze šapitó Anekdoty ze šapitó František Janura

Sbírka vtipů, které byly vtipné v dobách dávno minulých.

12.07.2016 1 z 5