Conan: Hodina draka

Čtyři spiklenci oživí s použitím mocného magického talismanu zvaného Ahrímanovo srdce přes tři tisíce let mrtvého mága Xaltotuna, posledního Sethova kněze Pythonu, legendárního centra bájné acheronské říše. Očekávají od něj pomoc při uchvácení trůnu Nemedie a poté při dobytí Aquilonie. Jedním z nich je totiž Valerius, který si činí nároky na aquilonský trůn. O ten jej připravil barbarský válečník jménem Conan, který vedl povstání proti jeho strýci Numedidovi…

Přeložil Jan Kantůrek. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22663/conan-hodina-draka-22663.jpg 4.5125

Conan (3.)

The Hour of the Dragon (1935)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

MC87

Hodina draka, ve které se s drakem nepotkáš, je....klasická Conanovka, kterou přečteš za dva dny. Oproti povídkám zaměřeným především na hardcore akci a unikátní prostředí se román zaobírá dosti politikou, vojenstvím a psychikou Conana (což není špatné). Milostná zápletka je horší než obvykle a poslední stránka ji nezachrání. Pokud je klasický Conan rasárna na 30 stránek, tak nemá (a nebude mít) konkurenci. Pokud má délku románu, tak prohraje se Zaklínačem a spol.

jesuswlasac

Konečne som sa dostal ku Conanovi - aj ked je to posledná časť :-(
Neľutujem !! Musím sa priznať že to bolo skvelé/rýchle/akčné/napínavé - no proste super !
Jediné čo mi chýbalo bolo rozvynutejšie opisy bojov - väčšinou Conan skolil protivníka jednou ranou (v tomto bol podstatne lepší zaklínač).
Už sa teším na daľšie (predchádzajúce) časti.
A musím sa priznať, že som sa pristihol ako čítam Conanové slová rovnakým hlasom ako bol nadabovaný skvelý film s Arniem + hlavou mi behal soudtrack z tohto filmu.

Derishi
16.08.2016

muj první conan, vím, že je to poslední díl z trilogie, ale viděla jsem ho za 50,- a protože znám Barbara Cehena, chtěla jsem vědět, jaký je pravá Conan, strašně se mi to libilo, když sem se začetla, nešlo ji odložit, jediné, co mi vadilo, byl přes dvě stránky dlouhé odstavce, ztrácela sem se v nich, ale když sem si zvykla bylo to v pohodě, nejvíc se mi ale líbila mluva postav, uplně to baštim snad seženu i předchozí díly, prý byl Conan pirátem než se stal králem a podle toho jak se choval v této knize by jako pirát mohl být úžasný :3 miluju piráty a toto by mohl být pořádný pirátský příběh

Luvák
06.08.2016

Naivní a neuměle napsané, přesto geniální. Správňáci porazí zlé v příběhu plném napětí a exotických situací.

FlashDC
05.03.2016

Klasická fantasy, která určovala směr literatury magie a meče. Jediný proud fantasy, který dokázal konkurovat Tolkienovi. Pro fanoušky Conana povinnost.

Note
19.11.2015

Tak neviem. Som si vedomý, že je to pravdepodobne kultové dielo ale nemôžem hodnotiť vyššie. Celý dej sa mi zdal zbúchaný na kolene, lineárny a nezáživný. Prečítal som to v podstate len so sebazaprením. Síce sa v podstate stále niečo deje, ale aj tak dej na mňa pôsobil prázdne. Conan príde do bodu A a zabije postavu X, presunie sa do bodu B a zabije Y a tak ďalej a ďalej. Dialógy nezáživné, postavy čiernobiele, možno aj tie dve hviezdičky sú prehnané.

Terva
15.11.2015

Jednoduchá žánrová chuťovka, kterou klidně zvládnete přečíst ve vlaku z Prahy do Havl. Brodu. Kdo by neznal Conana a jeho dobrodružství. Tenhle příběh se nevymyká ani neodlišuje od ostatních. Upřímně, Conana mám raději zfilmovaného nebo komiksového. V této podobě jej nevyhledávám.

Eldar80
16.09.2015

Pokud hledáte knihu s propracovanou psychologií postav a se složitým dějem plným zápletek, tak tohle opravdu není kniha pro vás. Kde nemůžeš použít inteligenci, musíš použít sílu. Kde nemůžeš použít sílu, musíš použít brutální sílu. Conan je zkrátka barbar a ani královský trůn z něj civilizovaného člověka příliš neudělal. Jen mu dal určitou cílevědomost. Děj je poněkud prostý a přímočarý s mnoha náhodami ve správný čas. No bylo to tak neuměle napsané, že mi to občas vyloudilo úsměv na tváři. Jednoduchý akční příběh. Je to jediná kniha co jsem o Conanovi četl a nejsem si úplně tak jistý hodnocením. Možná je ještě změním, tak jako tento komentář. Mám rozpor mezi uměleckým zážitkem a tím, že by člověk u tohoto druhu literatury neměl něco takového očekávat. Problém je v tom naivním stylu, přes který se nějak nedokážu přenést. Kniha i tak byla zábavná a jako oddechová literatura skvělé. 75%
(Poslední kapitola v knize je popsání alternativní historie Hyborei na 20 stránkách od dávnověku po náš starověk. Kapitolu jsem příliš nepochopil, ale pro fanoušky Conana to může být zajímavé.)

Emlo
12.08.2015

Jedna z najlepších od Howarda.

Rawen616
29.06.2015

Nejlepší Conanovka ( z těch Howardových ) a momentálně i jedna z nejlepších klasických fantasy co jsem četl. Děj má ohromný spád. Během několik stránek přijde Conan o svoje království a málem i o život a pak už jen sledujeme jeho cestu pomsty, kdy se ho neustále někdo snaží zlikvidovat a Conan při své honbě za znovuzískáním moci i tajemného artefaktu procestuje pěkný kus Hyborie a pobije pěknou hromádku nepřátel. Je to samozřejmě stále krásně naivní. Conan je alfasamcem, který každého porazí a nebo přechytračí a nebo mu v poslední chvíli vždy přijde někdo na pomoc. Ale Conana nečtete kvůli nějaké existencionální filozofii. Conana čtete, protože si chcete užít sympatického borce který nakonec rozseká všechny padouchy, zachrání krásnou ženu a nastolí opět mír a pořádek. Jediné co mě malinko zklamalo byl konec. Finále mohlo být přeci jen malinko větší.

StriderCZ
06.06.2015

Po letech jsem se k tomuto románu vrátil, a musím uznat, že je stále tak dobrý, jak si jej pamatuji. Strhující atmosféra, poutavý děj, co slovo to perla. Po letech zakládám sbírku všech knih o Conanovi, a tento román je na prvním místě.
Psát o ději asi nemá pro většinu lidí smysl. Prostě, pokud máte chuť vyrazit do světa, nespoutám pravidly zkažené civilizace, s mečem v ruce...tak nemáte lepší příležitost.

dobroslav9182
29.12.2014

Tady prostě nelze hodnotit jinak, než plnou palbou. Stárnoucí Conan musí opět vybojovat svůj trůn a zachránit svůj lid. A že to nebude zrovna jednoduchý úkol, to je naprosto jasné. Ale Conan se nestal králem jen pro svoje modré oči...

Eigis
15.11.2014

Conan v tomto příběhu je jiný než dřív. Už to není ta neřízená střela, ale zodpovědný vládce, kterému záleží na vlastním království. Já osobně jsem s touto proměnou spokojen, dřívější povídky jsou sice skvělé, ale nápad nechat hlavního hrdinu ,,dospět" je svým způsobem skvěle završuje. Sice se zde projevil fakt, že autor je zvyklý psát kratší příběhy, ale v tomto případě nad tím rád přimhouřím oko, protože na to v jaké době to autor psal je to výborné.

pobijecmuch
26.07.2014

Málo kdo si uvědomí, že romány a povídky s Conanem napsal pan Howard už na začátku minulého století. Stále se ovšem čtou a číst se budou.

steppen-wolf
23.03.2013

Jak jsem zmiňoval v komentáři ke sbírce povídek Conan Barbar: Howard byl přes svůj talent brakový spisovatel, a tady, na ploše románu se to plně projevilo. Conan je stále mužný a chlapácký, obrazotvornost, s jakou nám autor líčí svůj vysněný starověký svět je stále obdivuhodná, ale schematičnost, naivita a laciná a nenápaditá fabule, jež se dala v malé povídkové ploše částečně schovat, je v rozsáhlém prostoru románu již příliš výrazná.

Pavlikruza
06.01.2013

Mám přečteno celkem 55 knih o barbaru Conanovi, ale jako jedna z mála mi přišla naprosto strhující. Sice bych trochu očekával rozepsání toho děje, ale i přesto to je nejlepší knížka, co se mi dostala do ruky :)

Nevimm
13.06.2012

.....jediný román od otce Conana. Musím říct že mužnějšího muže není nikde v žádné knize a povídce než je Conan. TO je prostě ultra chlap, nabušený milenec a nejlepší válečník jakého moje mysl poznala :D. Děj je dobrý, sice to malinko kazí ten konec čekal bych větší finále, ale to se zde nekoná. Děj: 6/10, Postavy (Conan 9/10), zbytek nuda, Mužnost knížky: 10/10, Rajcovnost knížky pro ženy 10/10 :D. Láska: 1/10.

McGrinder
27.01.2012

Tak tohle je asi jediný román o bájném hrdinovi Conanovi, který R.E.Howard napsal. A je to to nejlepší, co o Conanovi napsal.