Luvák Luvák komentáře u knih

Magie: Napříč Shamutantskou pahorkatinou Magie: Napříč Shamutantskou pahorkatinou Steve Jackson

Vyníkající, střihl jsem si před dvěma lety a bavilo jako za mlada. Pět hvězdiček je hlavně za výborné ilustrace Johna Blanche.

Mimochodem atmosféra i geografické názvy jsou inspirovány cestou Steva Jacksona po Nepálu.

02.06.2016 5 z 5

Dávejte dobrý pozor, co vám teďka řeknu.

30.05.2016 5 z 5

Filadelfský experiment Filadelfský experiment Velitel X

Dávám za setkání jedné z "postav" s Ježíšem, do kterého vystřílela zásobník z pistole a on mu na to řekl: Ještě nepřišel můj čas". To nevymyslíš ani na dvojitém tripu.

24.05.2016 1 z 5

Ochránce rodu Ochránce rodu Anna Šochová

Dávám jednu hvězdičku, protože odpad si zaslouží jenom Pěna dní. Ale jak jinak hodnotit knihu, u které si nedokážu vzpomenout den po přečtení o čem byla.

18.05.2016 1 z 5

Staré americké civilizace Staré americké civilizace Friedrich C. Katz

I přes částečnou zastaralost stále povinnost pro každého, kdo se zajímá o indiánské civilisace.

Indiáni bez tomahavků Indiáni bez tomahavků Miloslav Stingl

Dílo z pera našeho nejslavnějšího popularizátora antropologie. I přes svou letitost má stále co nabídnout.

18.05.2016 5 z 5

Krvavé rituály Střední a Jižní Ameriky Krvavé rituály Střední a Jižní Ameriky Markéta Křížová

Výborná kniha, lze jen doporučit každému, kdo se zajímá o indiány či latinskou Ameriku.

18.05.2016 5 z 5

Jak se žilo v minulosti - V Babylóně Jak se žilo v minulosti - V Babylóně Jean - Marie Ruffieux

Lze ohodnotit jinak?

18.05.2016 5 z 5

Jak se žilo v minulosti - V dobách Mayů, Aztéků a Inků Jak se žilo v minulosti - V dobách Mayů, Aztéků a Inků Louis-René Nougier

Dětská láska na první pohled. Dones ji opečovávám na předním místě knihovny.

Úsvit civilizací Úsvit civilizací Béatrice André-Salvini

Pro mě v dětství zásadní kniha, která odstartovala můj zájem o historii a lidskou kulturu. I po letech si ji moc rád prolistuji.

Staré civilizace Staré civilizace Guy Deleury

V dětství jedna z nejoblíbenějších knížek.

Národy ve stínu Národy ve stínu Friedrich-Karl Kienitz

Klasické dílo historického pesimismu a zároveň užitečná příručka o dějinách okolo velkého kolapsu starých civilisací okolo roku 1300 (+-) př. n. l.
Rozhodně není nudná (ačkoli oproti Švejkovi je zde větší nouze o humorné situace). I pokud vám zrovna nepřijde jméno Mešvů Šošonka k popukání, tak při její četbě nuda rozhodně nehrozí.

18.05.2016 5 z 5

Stát a národ v evropských dějinách Stát a národ v evropských dějinách Hagen Schulze

Výtečná kniha shrnující vznik a nástup nacionalismu v 19. a 20. století.

18.05.2016 4 z 5

Německo a Češi - Dějiny jednoho sousedství uprostřed Evropy Německo a Češi - Dějiny jednoho sousedství uprostřed Evropy Ferdinand Seibt

Mě kniha přišla dobrá. Jen některé pasáže, nutno říci, nevynikaly zajímavostí.

18.05.2016 4 z 5

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Lze hodnotit jinak? Vynikající nadčasové dílo (např. v roce 2013 při presidentské volbě jsem si připadal jako v době bídníků), které rozhodně má pořád co nabídnout. Kdo nečetl, o mnoho přišel.

17.05.2016 5 z 5

Nebe, řád a chaos Nebe, řád a chaos Jean-Pierre Verdet

Text nic zajímavého nepřináší, ale obrazový doprovod to poměrně vynahradí. Do jisté míry tato kniha připomíná (svou koncepcí) Dějiny... Umberta Eca.

17.05.2016 4 z 5

Džungle uprostřed bažin Džungle uprostřed bažin Jan Dungel

Nádherné ilustrace.

16.05.2016 5 z 5

Nobody - muž z Neznáma Nobody - muž z Neznáma Robert Kraft

Přečteno v dětství na doporučení otce a velmi se mi to líbilo. Při zpětném pohledu se mi vybavuje neopakovatelná atmosféra objevování světa v době století páry.

02.05.2016 4 z 5

Logika v kostce Logika v kostce kolektiv autorů

Zajímavá výpověď o době, ve které publikace vznikla. Kapitola o počítačích osmdesátých let je pozoruhodná; nejen při pohledu, jak se technika vyvinula, ale i z hlediska představ tehdejší doby o budoucnosti. Velmi kladně hodnotím pasáž o algebře a logice, nicméně pasáže týkající se Rubikovy kostky a jejích mutací jsou dnes zastaralé.
Kniha obsahuje i model pairového počítače s asi dvacítkou programů, kdo by to dnes nechtěl. Pro zájemce, naskenovaná je zde: http://postimg.org/gallery/3gitnl1q/

25.04.2016 4 z 5

Neštěstí těch druhých Neštěstí těch druhých Pierre Boulle

Příjemné čtení, nicméně pointa ve stylu "Božích mlýnů" poměrně očekávatelná.

25.04.2016 4 z 5