Indiáni bez tomahavků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V knize se vydáme po stopách vzniku slavných indiánských říší Mayů, Zapotéků, Inků, Aztéků a dalších. Otvírá se nám zde pohled na způsob života těchto dávných říší, na jejich monumentální stavby, zahrady ze zlata i pohádkové poklady. Autor nás zavede také mezi Indiány Severní Ameriky, mezi prérijní Indiány. I jejich svobodný život skončil po objevení Ameriky, zbídačením, oloupením o veškerou půdu a zahnáním do rezervací. Přes barvitou historii se dostáváme až k přítomnosti dnešních Indiánů, která je stejně zajímavá a dramatická....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22297/indiani-bez-tomahavku-GaI-22297.jpg 4.731
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Svoboda
Orig. název

Indiání bez tomahavků, 1966

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Indiáni bez tomahavků

Přidat komentář
KnihovniceVěra
06. března

Očekávala jsem cestopis, ve skutečnosti se jedná o historii Indiánů v celé Americe od nejstarších dob do 60. let 20. stol. Kniha nabitá fakty mně dala zabrat, hlavně začátek se jmény tolika panovníků... Pak jsem se začetla, ale poslední 2-3 kapitoly plné socialistické propagandy jsem vysloveně protrpěla. Oceňuji jmenný a zeměpisný rejstřík v závěru knihy, ke kterému se v případě potřeby chci vrátit. Naopak mi chyběla jakákoli mapa nebo názorná časová osa historických událostí, unavovalo mě stále vytahovat atlas a hledat si v něm místa, o kterých autor píše. Celková grafická úroveň včetně fotografií odpovídá době vydání a je slabší.

Horal123
20. ledna

Koho zajímá etnografie a historie původních obyvatel Ameriky, určitě si četbou smlsne, stejně jako já.


Luvák
18.05.2016

Dílo z pera našeho nejslavnějšího popularizátora antropologie. I přes svou letitost má stále co nabídnout.

kolacky
01.08.2012

Jelikož si moje maminka koupila knihu hned, jak vyšla, četla jsem ji ve velice útlém věku. Byl to vlastně můj první cestopis a dost se na mně podepsal - od té doby se nebojím číst populárně naučné knihy.