Magie: Napříč Shamutantskou pahorkatinou

Pátrání po legendární Koruně králů tě zavede do Shanutantských hor. Hemží se to zde nepřátelskými bytostmi, krvežíznivými monstry a tvory bez zákona. Země je protkána léčkami a pastmi, čekajícími na neopatrné poutníky. Podaří se ti bezpečně projít horami a dosáhnout druhé části svého putování – nebo při průchodu zahyneš! Společně se všemi kouzly, která budeš potřebovat, může být dobrodružství Shamutantských hor hráno jak samostatná kniha, tak jako součást celé ságy. Vydalo nakladatelství Perseus....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41132/magie-napric-shamutantskou-pahorkat-E9O-41132.png 4.552

Fighting fantasy. Magie 1.

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook
Vydáno, Perseus

The Shamutanti Hills, 1983

Kniha Magie: Napříč Shamutantskou pahorkatinou

rosta75
15.12.2017

Vlastním celou sérii,je to pro mne svým způsobem má první počítačová hra.Mám i jiné,ale tahle série je neporazitelná.

pusheko
27.07.2017

1. díl 4dílné série nás zavede do Shamutantských kopců, přes které je nutno přejít do hlavního města Kakhabadu - Kharé.
První díl je jemný, v podstatě jednoduchý na dohrání, ale přitom nabízí spoustu variací, jak se do cíle dostat. Pokud hrajete v rámci celé série, budete se v dalších dobrodružstvích divit, jak důležité kontakty, postřehy a předměty zde naleznete, ačkoliv Vám to při hraní tohoto dílu vůbec nebude připadat důležité. To je mistrovský um Steva Jacksona, kdy vše v příběhu recykluje. Skvělá práce s proviantem, přespáváním, získávání kouzelných předmětů pro vyvolávání složitějších kouzel, nádherné ilustrace....Jak jinak, než plný počet hodnocení.

Luvák
02.06.2016

Vyníkající, střihl jsem si před dvěma lety a bavilo jako za mlada. Pět hvězdiček je hlavně za výborné ilustrace Johna Blanche.

Mimochodem atmosféra i geografické názvy jsou inspirovány cestou Steva Jacksona po Nepálu.

alfredczcz
26.04.2016

Tohle je sakra dobrej gamebook!

Cryptkeeper
23.09.2015

Přenádherný gamebook.
Pro mě jeden z nejlepších,možná vůbec nejlepší série,jaká kdy byla.
Naprostá srdcovka :)

Wries
18.04.2013

I dneska hraju Gamebooky na Androidu a ze série Fighting Fantasy jsem hrál naprostou většinu, jen některé mi unikly. Nicméně když pominu konkurenčního Lone Wolfa, tak Magie je v podstatě jediný gamebook, který na sebe navazuje (s přivřenýma očima nad např. Labyrint smrti a jeho nepřímý následovník Zápas mistrů), ovšem velmi mistrně. Jednak lze každý ze čtyř dílů Magie hrát samostatně, ale jako celek to dává dimenzionální rozdíl. Samozřejmě za předpokladu, že nepodvádíte a do Knihy kouzel se nedíváte, zkrátka pokud hrajete dle pravidel.

Napříč Shamutantskou pahorkatinou není na pět hvězd, tím oceňuji celou sérii, ale Kharé, Sedm mystických hadů a Koruna králů už za plných pět opravdu jsou. Kouzla, boje, bohyně, skřítek Dobby (dodnes si ho pamatuju, chudák mi ho bylo líto v jedné pozici), známí i nepřátelé... Série Magie je opravdu megalomanská, i když často hodně obtížná a zemřít třeba v Sedm mystických hadů nebo dokonce v Koruně králů není žádný třináctý úkol pro Asterixe a rozhodně to naštve (resp. nasere). Ale jinak... Lahoda!

gamebooky

Steve Jackson