Strašlivý netvor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když dobrodružství začíná, nevíš, kdo jsi, ani kde jsi. Víš jen, že jsi nějakým tvorem, který se řídí instinkty a rozum téměř postrádá. Během dobrodružství snad začneš ovládat svou zvířecí povahu, odhalíš toho o sobě víc a možná dokonce poznáš svůj osud. Ale i když to všechno zjistíš, tvůj úspěch rozhodně nebude jistý, protože průsmyk Trollí zub je plný léček a hrozivých nebezpečí… Jsi připraven – stát se Strašlivým netvorem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41162/straslivy-netvor-41162.jpg 4.129
Série:

Fighting fantasy 24.


Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Gamebook

Vydáno: , Perseus
Originální název:

Creature of Havoc, 1986


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Strašlivý netvor

darkmarek
19.11.2017

Další úžasný gamebook! Akorát to luštění zašifrovaného textu mě trochu štvalo. Jinak já většinou gamebooky hraju jednou max. dvakrát a pak se naštvu že mám začínat zas znova a všechno to jen začnu pročítat a zkoumat možnosti ale i tak mě to baví gamebooky Fighting Fantasy mají téměř všechny nádhernou atmosféru.

Neinka
16.02.2017

Nejlepší gamebook co jsem četla. Ve svých 11 jsem mu moc neporozuměla, a tak po dlouhou dobu ležel v knihovně a našla jsem si k němu cestu, až mnohem později. O to víc jsem si ho ale užila. Procházela jsem ho nesčetněkrát a byla jsem na sebe patričně pyšná, když mi konečně došla ta šifra. Bylo to prostě dobrodružství, jaké jsem nezažila u žádného gamebooku. (A to, že jste na začátku příšera bylo k nezaplacení :) )


Cryptkeeper
18.01.2017

Leží mi doma ve skleněné vytríně..Pěkně na svém čestném místě.. Tak,abych ho měl vždy na očích,kdykoliv projdu kolem. Protože tenhle gamebook si to zaslouží. Tenhle hardcore gamebook je jeden z mála,které jsem téměř nikdy neprošel. A to je dobře;) Nevim,jaké období měl S. Jackson,když tento díl sepisoval,ale typl bych to na nějaké rozvodové řízení a následné majetkové vyrovnání v jeho neprospěch... enjoy :)

Nines
24.09.2016

Nejtěžší gamebook, co jsem kdy hrál. Úspěšné projití vyžadovalo dělat si soustu poznámek, kreslit si mapky všech možných oblastí, postupné vyškrtávání možností a odboček, které i přes dlouhý rozhodovací strom vedly jen ke smrti.... a to nemluvím o luštění celkem složitého kódu (musela být sranda pasáže v něm překládat do češtiny) a nutnosti - narozdíl od jiných gamebooků - v jistém okamžiku samostatně uvažovat.

Tohle vše ze Strašlivého netvora činí unikátní záležitost. I přes víceméně náhodné faktory úspěchu je v nich většinou určitá logika, narozdíl od jiných knih hlavně od I. Livingstona, kde je skoro vždy vlastnění potřebných předmětů jen dílem výběrem odbočky A a ne B. Tady je i možnost nápravy, protože vás autor několikrát pošle chodit v kruzích.

Prošli jste těžké gamebooky? Zkuste tenhle.

Wries
26.04.2013

Jediný gamebook, který jsem nebyl schopný dohrát, vlastně ani dostat se přes ten únavný úvodní labyrint. Fakt netuším jak hodnotit hru, která snad nejde dohrát. Dodnes si živě vzpomínám, jak jsem v tom bloudil, museli jste tam (jestli mne paměť neklame) na specifickém místě použít specifickou věc abyste se dostali specificky do (použij jakékoliv vulgární slovo, čím vulgárnější, tím lepší v tomto případě). Nebudu ho hodnotit, jelikož jsem ho nikdy nedohrál, ale pevně věřím, že už se mi nikdy do tlap nedostane, jinak bych mu musel pomaličku trhat všechny jeho stránky, zapálit a s bláznovským výrazem v tváři se dívat, jak tato "hra" mizí v prach (resp. v popel).