Ochránce rodu

Technicky vyspělý národ lidí s modrými vlasy, žijící v izolaci, je závislý na parapsychických schopnostech katunů, ochránců rodů. Katun rodu Monga žádá rebela a odpadlíka Thena, aby se vydal na iniciační Cestu a poté převzal úřad. Rodinný smolař je „nadšený“ stále víc – Cesta totiž vede přímo do páchnoucí špíny obou světů. Na jeho zrání navíc dohlíží nezvyklý průvodce: domorodá žena, řeholnice, vznešená Arga, která smí soudit i krále?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7322/big_ochrance-rodu-ts2-7322.jpg 2.411

Kniha Ochránce rodu

Lenka.Vílka
27.10.2020

Mám chuť dát dvě hvězdy. Kniha mi vážně nesedla. Tématově. Což jsem tušila už dávno na začátku před čtením. Tak teď je tady to dilema. Hodnotit špatně, přestože jsem to dopředu tušila a vyplnilo se to? Nebo nehodnotit, protože jsem to dopředu tušila a vyplnilo se to?

Co mi ale sedlo, byl styl psaní autorky, který se mi líbil už v povídce Něco mi dlužíš. Tak třeba se příště spolu sejdeme ;)

Dilema vyřešeno, jak je vidno...

(Knihu jsem dostala jako poslanou dál, tak jasný, že jsem to musela zkusit ;) ...)

kUMters
30.08.2020

Nechápem to nízke hodnotenie, za posledný rok najlepšie sci-fi čo som čítal. Luxusná a hlavne neopakujúca sa myšlienka!

Terva
11.08.2020

Zapomněl jsem si doma vzít rezervní knihu a protože jsem tu stávající dočetl, tak vidina toho, že půl dne nebudu mít co číst, mě donutila zajít do antikvariátu. Tuhle knihu jsem tam našel, v celkem dobrém stavu, skoro nečtenou a za padesátikorunu. Proč to nezkusit. Fantasy není zrovna mé top, ale právě jsem jedno dočetl a ...prostě v nouzi čtu všechno.

Malá ochutnávka:
Dostali jsme se až k tělům. Vypadá to na pořádnou melu, než na ně spadl strop. Dvě kostry leží na sobě. Ta horní byla zezadu držená hákem a kryla spodní jako živý štít... Tedy živý, dokud se tahle dýka nedostala zespoda pod žebra. Horní byl chlap, měl široký pás ze zlatých destiček, asi zašitý nebo zavázaný do šerpy.

Jenže svět Modrovlasých mi nějak nepřišel zajímavý. Strašně zmatený začátek, nerozhodný prostředek a od půlky čekaný konec. Kniha, nebo spíše příběh je naštěstí malý a tak jsem překlenul zbytek dne s Thenem, aniž bych mu nějak fandil. Je to klasická fantasy cesta a vlastně v základní kostře se jen změnila jména postav a míst. Upřímně? Nebavilo mě to, ale oceňuji paní spisovatelku, že se v tom naštěstí moc neztratila.

Citát: Pochopila a její čiré zděšení zamrazilo.

Luvák
18.05.2016

Dávám jednu hvězdičku, protože odpad si zaslouží jenom Pěna dní. Ale jak jinak hodnotit knihu, u které si nedokážu vzpomenout den po přečtení o čem byla.