Národy ve stínu

Dějiny neřeckých a neřímských národů a kultur ve středomořské oblasti v období od počátků stěhování národů

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156193/narody-ve-stinu-156193.jpg 4.313
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno:, Odeon

Völker im Schatten (1981)

Kniha Národy ve stínu

Luvák
18.05.2016

Klasické dílo historického pesimismu a zároveň užitečná příručka o dějinách okolo velkého kolapsu starých civilisací okolo roku 1300 (+-) př. n. l.
Rozhodně není nudná (ačkoli oproti Švejkovi je zde větší nouze o humorné situace). I pokud vám zrovna nepřijde jméno Mešvů Šošonka k popukání, tak při její četbě nuda rozhodně nehrozí.

ondra2
11.05.2016

Některé pasáže jsou méně záživné, ale je dobrá jako přehled civilizací před nástupem Říma, jehož vzestupem kniha v podobě punských válek končí.

Kefas
24.09.2015

Kniha je výborná; snad jenom k lepší orientaci čtenáře mohla být mapa ze stran 252- 253 umístěna na předním i zadním přídeští- ovšem bylo by to zase na úkor typografické kvality (?) ...a před stranu 5 by prospělo zařazení Obsahu ze stran 286- 287.
Proč to ale píši po šestadvaceti letech od vydání?
P.

braunerova
13.06.2014

Teda mě tahle kniha moc poutavá nepřišla. Je nacpaná tolika fakty, že se čte asi jako učebnice dějepisu, po pár stránkách jsem ji odložil. Za poutavě napsané knihy faktů považuji např. Hannibal před branami od Karla Richtra, všechno od Jiřího Kovaříka nebo Attilu od Milana Kameníka. Tohle dílo řadím spíše do odborné literatury.

Bear Reader
28.12.2013

Poutavě popsaná historie starověkých národů. Knížka asi není pro každého, ale kdo má rád tento úsek lidských dějin vřele doporučuji.

honza66
07.04.2013

Velmi zajímavá literatura faktu o dnes již většinou zapoměnutých národech, odbobí od 1200 př.n.l až do Říma. Všem, kteří mají rádi toto období, doporučuji.

Autor knihy

Friedrich-Karl Kienitz