Učňovská léta Duddyho Kravitze

Tento román získal svému autorovi věhlas jednoho z nejlepších světových autorů humoristické prózy. Duddy Kravitz, vyrůstající na přelomu 40. a 50. let uprostřed montrealského židovského ghetta, bere za své dědečkovo heslo „Chlap bez půdy je nula“. Při své zarputilé honbě za majetkem se pouští do krkolomných čachrů a podvodů a přes všechny nezdary nikdy neztrácí víru, že jeho sen skutečně stojí za to....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29243/ucnovska-leta-duddyho-kravitze-q0P-29243.jpg 4.220

The Apprenticeship of Duddy Kravitz (1959)

Vydáno:, Argo

puml
11.08.2016

Dospívání a zrání jednoho židovskýho "self-made-mana", kterej se rozhod koupit všechnu půdo kolem jednoho zapadlýho jezírka v kanadský divočině. Je to zpočátku humorný, ale postupem času se přidává stále víc arogance a hamižnosti, když se hlavní postava Duddy snaží za každou cenu získat to co chce, aniž by hleděl na druhý, což hodí i nový světlo na události Duddyho dospívání a celkově na situaci židovskýho obyvatelstva v Kanadě ve 40. - 50. letech.

Napsaný je to ale skvěle, má to takovej až filmovej drajv a dialogy jiskřej jak prskavky na Vánočním stromku. Doporučuju.

Luvák
17.06.2016

Velmi drsný román o sobectví a touze po uznání.

bosorka
16.02.2012

Knížka, po které jsem sáhla díky perfektní obálce Maťo Mišíka, mě absolutně dostala. Jak jsem vůbec nevěděla, o co půjde a o M. Richlerovi slyšela poprvé, byla jsem příjemně překvapena. Antihrdina Duddy, kterému by člověk občas nafackoval, má své kouzlo i díky své vůli, s kterou si jde za svým. Knížka je navíc vtipná.

Mordecai Richler

Mordecai Richler