Lusa Lusa komentáře u knih

Záhady Záhady Stan Sakai

Opět detektivní příběhy s inspektorem Isidou, ty prostě nezklamou. A krátké "chibi" příběhy pobaví.

27.09.2019 5 z 5

Démoni Démoni Kurtis Wiebe

Úžasné finále první řady, doufám, že Crew vydá i druhou sérii, prostě musí :D.

26.09.2019 5 z 5

Azyl Azyl Marjorie Liu

Další skvělý díl a díky profesorovi Tam-Tamovi opět s historickým výkladem. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

14.05.2019 5 z 5

Nejsem namalovaná! Nejsem namalovaná! Alice Kopřivová

Knížka mě vůbec nenadchla. Autorka často opakovala, že by měla její kamarádka napsat knížku se svým vlastním příběhem. Sice jsem jí přečetla do konce, ale už nikdy více. Díky.

29.12.2018 odpad!

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Netvora mě velice zaujala, dobře nakreslené, sice trochu brutální, ale děj má spád a je zajímavý.

26.12.2018 5 z 5

Šmrncem a magií Šmrncem a magií Kurtis Wiebe

Krysí královny byla zkouška, viděla jsem pár stránek a řekla si, že to vypadá dobře. Krysí královny byl super nápad na koupi, myslím, tedy vím, že chci další pokračování.

22.11.2018 5 z 5

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Na Zoo City mě zaujala na první pohled obálka a poté děj, jak už zde padlo několikrát nápad to byl skvělý, ale to je tak všechno a konec zbytečně dramatizovaný.

05.02.2018 2 z 5

47 róninů 47 róninů Stan Sakai

Legendu o 47 róninech jsem viděla jako film v hlavní roli Keanu Reeves, dobře to bylo hodně velké fantazy, ale pointa byla stejná. Ve vyprávění Richardsona a kresbě Sakaie to však byl velmi zajímavý příběh, který se opravdu dobře četl a zaujal.

23.11.2017 5 z 5

Draví a krvežízniví Draví a krvežízniví Jo Walton

Kniha mě hned zaujala obálkou, anotace také nebyla špatná a tak jsem si řekla, že to zkusím. Kdyby to byl jenom viktoriánský román nejspíše po něm nešáhnu, ale protože hlavními hrdiny byli draci, zaujalo to moji pozornost. Je to spíše taková oddechovka s jednoduchým dějem, takže ano, dalo se to.

26.03.2017 3 z 5

Oslnivá čepel Oslnivá čepel Brent Weeks

No musím říci, že mě Oslnivá čepel překvapila, určitě o něco napínavější než jednička, ale není to Noční Anděl hodl :D, ale konec velice zajímavý, no vzhůru do dalšího dílu.

10.01.2017 5 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Co říci na úvod? Není to Noční Anděl...Sakra, nebo ne? Z Nočního Anděla jsem měla absťáky, že jsem se novým knihám autora rozhodla vyhýbat, dokud nebudu mít všechny. A nyní nevím jaký to na mě udělalo dojem, sice jsem se nenudila ale taky mě překvapil tento nový autorův svět s barvomágy a spoustou vysvětlování okolo. Určitě budu pokračovat směle dál a snad mě to nakonec strhne.

28.12.2016 4 z 5

Senso Senso Stan Sakai

I když je dějová linie stejná, máme tu přece jenom jiný příběh, ale ne tak jiný, jako ve Vesmírném Usagim. Vracejí se postavy, které moc dobře známe a příběh je o to dojemnější. Otázkou teď je zda se tento dílek nějak dotkne budoucích příběhů Usagiho dobrodružství, i když i zde bylo už něco naznačeno. Uričtě spíše doporučuji pro ty, kteří už Usagiho znají a chápou dějové souvislosti.

20.09.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

V době vydání před dvěma roky jsem četla na knihu recenzi v Pevnosti a říkala jsem si, že to nezní vůbec špatně. Když jsem jí o další rok později našla v košíku výprodej, za směšnou cenu, řekla jsem si, že to zkusím, uvidíme. Další rok ležela v knihovně s ostatními a čekala až se k ní dostanu. A teď když jsem jí konečně přečetla musím říci, že jsem udělala opravdu dobře, že jsem si přečetla recenzi a šáhla po ní v tom košíku. Příběh mě dokonale strhnul, sice to nebylo to typické napětí u kterého člověk ani nedýchá, ale i tak mě to velice chytlo, takže samozřejmě musím pokračovat ve čtění této zajímavé série.

24.04.2016 5 z 5

Noční lovci Noční lovci Jenny Nowak (p)

Jiná rasa mě dokonale strhla a od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, samozřejmě jsem musela koupit i Noční lovce, abych mohla v příběhu pokračovat. Bohužel Noční lovci mě tak dokonale nestrhli jako Jiná rasa, nemohu však říci, že by mě kniha nudila, ale už jsem nebyla tak napnutá jako v Jiné rase. Ovšem pokračování to nebylo špatné a jak autorka říká v doslovu, mohlo to tak být a také nemuselo...
Oceňuji také, že je možné se s některými postavami ještě setkat v autorčiných dalších knihách.

04.04.2016 4 z 5

Ohnivá bouře Ohnivá bouře Gregory John Keyes

Nakonec jsem neodolala a přečetla to na jeden na zátah a jak se píše na druhé straně obalu "doporučuji každému fandovi světa planety opic". S tímto sloganem jsem se dokázala ztotožnit ač jsem se k četbě dostala až poté, co jsem zkoukla oba filmy, takže už víte jak to nakonec s některými postavami skončí. Ale přesto tu před sebou máte nový příběh z tohoto nového prostředí planety opic. Jsem nakonec i ráda, že se tu vykreslil příběh Koby, a člověk ho tak mohl lépe pochopit. Trochu jsem čekala, že se dozvíme něco více i o Willovi, i když nakonec bylo jasné, jak to s ním skončilo. Pro mě to byl skvělý příběh a jsem ráda, že jsem se k němu nakonec dostala.

01.04.2016 5 z 5

Černá věž Černá věž P. D. James (p)

Příjemná oddechovka která neurazí.

25.09.2015 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

5 let to trvalo, než jsem sérii dosbírala a hle po týdnu jí mám přečtenou, i když do toho posledního dílu se mi moc nechtělo, hlavně z důvodu toho, že série končí. A náhle nevím co říci, určitě další úžasné čtení z ruky Meg Cabot, při kterém jsem se vůbec nenudila, právě naopak. Ale jinak skvělé završení téhle šestidílné série, musím uznat, že jsem nečekala, že uroním pár slz nad tím, jaký dojem to na mě udělala. Určitě doporučuji, i když nejste už zrovna náctiletí, stejně to člověk chytí a nepustí.

08.08.2015 5 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Skvělý další díl, tohle nemělo chybu, už se nemohu dočkat posledního dílu.

06.08.2015 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Meg Cabot

Ano na tenhle kousek jsem čekala 5 let, než se mi ho konečně podařilo sehnat, a tak jsem mohla konečně si celou sérii Mediátor přečíst a tento kousek za ty léta čekání stál. Další opravdu skvělý díl musím říci, opět za odpoledne přečteno, napínavé, struhujcí a hlavně zábavné čtení, které člověka jen tak neomrzí.

02.08.2015 5 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

Druhý díl jsem měla stejně rychle přečtěný jako ten první (hrozný, když člově čeká léta, než bude mít sérii kompletní, a pak je schopen přečíst knížku za den). Tentokráte už o něco napínavější příběh, čímž neříkám, že ten první byl nudný. Ale jinak skvělé počtení.

02.08.2015 5 z 5