Luňajda Online Luňajda komentáře u knih

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Zajímavý příběh a skvělé ilustrace, které jsou jeho podstatnou součástí. Horor to za mě úplně nebyl, moc jsem se nebála, ale kniha se mi líbila, autorův styl psaní je fajn, určitě stojí za přečtení.

13.04.2024 5 z 5

Čachtická paní I. Čachtická paní I. Jožo Nižnánsky

výborná kniha, která rozhodně stojí za přečtení

24.03.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Autor patří mezi mé oblíbené a po knize Ďáblova cesta, která mi přišla trošku "spíchlá horkou jehličkou" a byla pro mě malinko zklamáním, bylo Tíživé ticho milým překvapením, netypické pro RB, ale za mě určitě dobré čtení.

24.03.2024 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Zajímavý příběh, čtivě napsaný, ale autorčinu knihu Zimní lidé tato kniha nepředčila. Určitě bych toto čtení ale nenazvala hororem, spíš takovým záhadným příběhem s prvky duchařiny. Dvě časové roviny mi nevadily, kniha se četla velmi dobře.

20.03.2024 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

krásný příběh, dokonale popsané prostředí i charaktery lidí, kniha se mi líbila moc

13.03.2024 5 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Prostě paráda, krásné i když povětšinou smutné. Nic pro někoho, kdo jen hltá řádky, tady vás to nutí přemýšlet nad tím co bylo, je a bude. A taky nic pozitivního, přesto krásný čtenářský zážitek. Hodně dobré čtení, o kterém budu přemýšlet ještě dlouho.

07.03.2024 5 z 5

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

Zajímavé téma, jako vždy skvělé popisy krajiny, které mě nutí vyhledávat si fotky konkrétních v knize zmiňovaných míst. Od mého oblíbeného autora už jsem ale přeci jen četla lepší knihy, proto jen 3 hvězdy...

06.03.2024 3 z 5

Pohádky Českého středohoří Pohádky Českého středohoří Dan Černý

Skvělé čtení a vůbec ne jen pro děti. Krásné pohádkové příběhy z mého milovaného rodného kraje.

26.02.2024 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Pro mě naprosté zklamání. První třetina knihy ještě celkem fajn, poté už totální blábol, dočetla jsem, ale opravdu jsem se musela přemáhat. Někde autora přirovnávali ke Stephenu Kingovi, tak to ani náhodou, k tomu se ani nepřibližuje...

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Má velmi oblíbená kniha i autorka. Styl psaní vás vtáhne do děje, jakoby jste byli účastníkem dění. Četla jsem opakovaně a má v mé knihovně nezastupitelné místo.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Klasika, velmi dobře napsané, silný příběh. Podmanivé znepokojivé prostředí a výrazné a složité hlavní postavy. Jednoznačně patří mezi klenoty literatury.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Neobejdete se bez znalostí historie, ale kdo bude poctivě číst poznámkový aparát, neztratí se. Film byl skvělý, ale v tomto případě se knize nemohl vyrovnat.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Náročné čtení, které opravdu není pro každého, ale moc dobré.

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Plné hodnocení dávám za dojem, který na mě kniha udělala. Téma, styl psaní, párkrát jsem až nevěřila tomu, co čtu... "to jako fakt?". Pro mě až šok, ale čtenářský zážitek excelentní.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Odpočinková četba, když nechcete moc přemýšlet, jedním uchem tam, druhým ven...

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Místy opravdu vtipné, ale často také zdlouhavé. Nenáročné čtení, taková oddechovka.

Zeptej se ďábla Zeptej se ďábla Michal Vrba

Tato kniha se mi moc líbila, odehrává se v místech kde žiji a autorem jsou dokonale vykreslené. Ubírám jednu hvězdičku za ten konec, to jsem úplně nepobrala, ale jinak opravdu skvělé čtení.

Prak Prak Michal Vrba

Velmi zajímavý, uvěřitelný příběh, který vás nutí přemýšlet, skvělý styl psaní, rozhodně stojí za přečtení.

Hořký měsíc Hořký měsíc Pascal Bruckner

Moc dobrá kniha a v tomto případě mohu říct, že minimálně stejně dobrý je i film, možná dokonce lepší. Zkrátka láska a nenávist jdou spolu ruku v ruce...

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moc dobré čtení, i když ne moc pozitivní. Kniha mě ještě dlouho po přečtení nutila zamýšlet se nad hodnotami života a umožnila mi nahlédnout do myslí lidí úplně odlišné kultury. Pro toho, kdo jen nehltá řádky rozhodně stojí za přečtení.