Čachtická paní I.

Čachtická paní I. https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324089/bmid_cachticka-pani-AgX-324089.jpg 5 7 3

Čachtická paní série

Příběh hraběnky Báthoryové, který tak pravdivě a věrně popsal Jožo Nižnánsky v románu Čachtická paní, se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá ze skutečných událostí. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale je především napínavým až detektivním čtením. Vyvrcholením děje je nekonečná až chorobná touha čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření životů mnoha nevinných a mladých dívek. (Román ve čtyřech knihách)... celý text

Luňajda
24.03.2024 5 z 5

výborná kniha, která rozhodně stojí za přečtení

WEIL
30.10.2011

Četl jsem tuhle knihu jako dospívající a překvapilo mě, jaká je to dobrá fikce, jak pěkně se to čte. Hrůza jako by zůstávala jen stranou, psalo se o ní jen tak mimochodem, ale hlavní je epická fabule.

Těžko předpokládat, že se ale Čachtická paní mohl koupat v krvi, protože krev rychle tuhne, takže se jí mohla potírat, ale ne v ní koupat. Jak to ale bylo, to do dneska nikdo neobjasnil.

anyzek
31.01.2011

Brrrr....., když jsem jí kdysy četla, běhal mi mráz po zádech, rozhodně nechává autor pracovat vaši fantazii. Už jí raději znovu číst nebudu. To už raději Včelku Máju - a tu taky nemusím!

Jožo Nižnánsky
slovenská, 1903 - 1976