Lukas12345 Lukas12345 komentáře u knih

Král Conan Král Conan Robert Ervin Howard

Kéž by takto vyšly i další soubory!

15.11.2021 5 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Mám za to, že v prvních dvou pokračováních se Mackovi relativně povedlo zachytit atmosféru Jirotkova Saturnina a docela se mi to líbilo. Tohle mě ale zklamalo. Přišlo mi, jako by se autor na co nejmenší plochu snažil namačkat co nejvíc otřepaných historek, glos a recyklovaných bonmotů, které už jsem v lepším kontextu četl jinde, navíc v rámci minimálního děje. Po několika stránkách se to stane monotónním až otravným, a jako celkový dojem z knížky ve mě zůstal jen pocit intelektuální onanie autora.

29.10.2021 1 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Přiznám se, že pro mě zdlouhavé a těžce stravitelné.

25.10.2021 2 z 5

Střepy času Střepy času Michael Jan Friedman

Líbí se mi propracovanější linka Scottyho v minulosti, která byla v televizním scénáři ošizená, nebo možná vystřižená. V každém případě jeden ze stavebních kamenů mé obliby ST.

25.10.2021 4 z 5

Imzadi Imzadi Peter David

Za mě parádní Star Trek, jeden z nejlepších od Peter Davida a obecně jeden z nejlepších vůbec!

25.10.2021 4 z 5

Černý vítr Černý vítr Clive Cussler

Mam pocit že syn píše lépe než otec v posledních knihách, je znát, že má více sil...

01.12.2020 4 z 5

Dvojí hra na Baker Street Dvojí hra na Baker Street David Stuart Davies

Mám tyhle alternativní pohledy na kánon rád, přijde mi to osvěžující. Jeden z těch lepších!

28.06.2020 5 z 5

Vraždy na Baker Street Vraždy na Baker Street Martin H. Greenberg

Na rozdíl od sborníku Duchové na Baker Street tyto povídky mi moc nesedly. Zajímavě pojatá byla jen Drožka pro pana Holmese, vyprávěná z pohledu drožkaře.

28.06.2020 2 z 5

Takový byl Karel Gott: Nejslavnější český zpěvák očima přátel a kolegů Takový byl Karel Gott: Nejslavnější český zpěvák očima přátel a kolegů Petr Macek

Pětatřicet VIPek drbe božského a jeho život. Zakoupeno pro fanynky v rodině s velkým úspěchem.

14.06.2020 5 z 5

V oku bouře V oku bouře Tom Clancy

Po dlouhé době nový Clancy (už teda ne on osobně) na českém trhu. Uspěchaný konec s nelogickým deus ex machina.

14.06.2020 2 z 5

Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Petr Macek

Zajímavé je, že čím více v minulosti se pan režisér pohybuje, tím detailněji vzpomíná, zatímco nejnovější věci jako by raději vytěsnil. Ale filmy, o kterých číst chceme, a jejich herci, jsou zde proprány zevrubně!

14.06.2020 5 z 5

Závěť Sherlocka Holmese Závěť Sherlocka Holmese Bob Garcia

Podle me jeden z nejlepších nedoylovských Holmesů

14.06.2020 4 z 5

Sherlock Holmes na cestách Sherlock Holmes na cestách Martin P. Edwards (p)

Jeden z českých autorů SH, nijak se proti velkému detektivovi neprovinil, ale v knize je neskutečné množství překlepů.

14.06.2020 2 z 5

Kyklop Kyklop Clive Cussler

Klasický Dirk Pitt, jen se tu objevují nešvary překladů 90.let (secretary of state přeloženo jako státní sekretář namísto ministr zahraničí atd). Taky bylo buhvíproč přeloženo jméno agentury NUMA, takže z ní je NOS...

14.06.2020 3 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Komiksy v ABC už dávno ztratily svou kvalitu, ale tohle byl po dlouhé době výrazný počin, sledoval jsem to díky synovi. Už jen za to si zaslouží ocenit. Fajn nakreslený i napsaný, dítě bavil, s edukativním přesahem, ovšem trošku morbidní. Ale nemyslím si, že přes čáru, dnešní děti unesou i šílenější věci.

Mort Mort Terry Pratchett

Můj nejoblíbenější Pratchett! :)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zatím nejlepší díl HH. Prvním dvěma jsem se spíše prokousával na doporučení přátel s tím, že se série rozjede až v následujích dílech, a jsem rád, že jsem vydržel.

23.05.2019 4 z 5

1968 očima 50 slavných osobností 1968 očima 50 slavných osobností Petr Macek

Je pravdou, že knihu ocení spíše ten, kdo má podobné vidění světa jako vybrané osobnosti. Ale přečíst by si ji měli i ti, kteří na normalizaci a totalitní režim vzpomínají s nostalgií a pamatují si jen to, co chtějí...