Kyklop

Když se při honbě za pokladem ztratí i se svou starobylou vzducholodí bohatý a vlivný americký finančník a tiskový magnát Raymond LeBarton, není to ještě nic tak podezřelého. Vzducholoď se však posléze vrací z kubánských vod bez majitele, ale s nákladem mrtvých mužů – sovětských kosmonautů. Dirk Pitt, známý hrdina Cusslerových knih, je pověřen pátráním, při němž udělá šokující objev: skupina amerických průmyslníků a vědců vybudovala na Měsíci kolonii, tajnou základnu, kterou je odhodlána bránit za každou cenu. Ohrožení prvenství ve vesmírných výzkumech i politická rozpínavost a touha po rozšíření politického vlivu vede Rusy k tomu, že se chystají na Kubě vyvolat obrovskou, ničivou explozi – a jenom Dirk Pitt je může zastavit. V závodě s časem se snaží překazit mezinárodní spiknutí, které hrozí otřást celým světem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32287/kyklop-xGY-32287.jpg 4.538

Dirk Pitt (8.)

Cyclops (1986)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mustang

Snehulajn

Nejdřív mě upoutal název a hned jsem po ní sáhla, ale dlouho jsem ji odkládala a nepřečetla.
Nakonec jsem se do ni začetla a nedala z ruky. Zaujal mě zajímávý nápad příběhu a výborné propojení jednotlivých kapitol
Jen mohu doppručit těm, které neodradí víc jak 300 stránek

DuncanIdaho
02.06.2017

klasická kniha od Cusslera. Jako vždy si tu hodně upravuje dějiny Země. Oceňuji na tom, že drží svůj styl. Je tu spousta věcí řitažených za vlasy. Je to ale scifi, tak že je to v pořádku.

Maarty.J
16.02.2014

Na pomyslném sci-fi žebříčku zatím nejvýš. kam se vylovení Titanicu hrabe na kolonizování Měsíce. Na druhou stranu - no a co? Cussler to dokáže napsat takovým způsobem, že mu to i věřim. Z celé série čtené od začátku zatím asi nejakčnější. Samý zvrat a dějový kotrmelec. Jenom by mě zajímalo, jestli tuhle knihu četl třeba Fidel?

kubajs80
10.04.2013

Nejlepší z 33 Cusslerovek, které jsem četl. Skvělá zápletka vyvrcholení.

Dera
28.01.2013

Román obsahující dobrodružství, politický aspekt, prvky sci-fi a hodně fikce. V některých částech je tato kniha hodně poutavá. Například bojová akce na Měsíci byla opravdu netradiční. Konec knihy nebyl pro mě to pravé. Přemíra politiky na úkor dobrodružství...

HonzaT
23.06.2012

Má třetí knížka od Cusslera. Po Vixenu 03 a Smlouvě století opět mistrovská práce! Propracovanost příběhu, návaznost jednotlivých scén, způsob líčení románu je slast pro čtenářovo oko. Už už jsem si myslel, že toto bude jediná kniha kde se Pitt nespustí s nějakou ženou, ale jak vidno jsem se opět splet :) Kyklop Vám představí Pitta a jeho kolegy ve strhujícím výkonu, pokud tuto knihu ještě seženete - NEVÁHEJTE !!!

Tazz1
30.08.2011

Úplně první kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a která u mě odstartovala vášeň pro Cusslerovky.

Clive Cussler

Clive Cussler