V oku bouře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdina příběhu, Jack Ryan Jr., se v nejnovějším románu slavné série ocitá v předních liniích kybernetické války, a to přímo uprostřed vražedné tropické bouře. Bývalý americký senátor Weston Rhodes, předseda vážené společnosti Marine Aerospace, má problém a čelí krizovému rozhodnutí. Obrátí se na Hendley Associates, firmu, kde pracuje jeho starý známý Paul Brown, a požádá ho o pomoc. Co ovšem Rhodes ani Brown nevědí, je skutečnost, že Hendley Associates je jen zástěrkou pro Campus, přísně tajnou americkou zpravodajskou agenturu, pro niž pracuje i Jack Ryan Jr., syn amerického prezidenta. Brown s Ryanem jsou Rhodesem vyslaní na účetní audit jedné singapurské společnosti. Paul nemá o Jackově tajné identitě ani tušení, a Jack zase neví, že Rhodes pověřil Browna tajnou misí, kterou mu zadala přímo CIA. Brown však při plnění svého úkolu čirou náhodou objeví děsivé tajemství a odhalí plán na zničení světové ekonomiky. Společně se pak Ryan s Brownem ocitnou v závodu s časem, aby zabránili globální katastrofě, a to i za cenu svého vlastního života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399519/big_v-oku-boure-t0V-399519.jpg 3.311
Série:

Jack Ryan 23.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Point of Contact, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha V oku bouře

ondra2
04.06.2021

Je asi pravda, že řada knih od "Clancyho" i Clancyho je lepších, na druhou stranu i tato se čte poměrně slušně a děj odsýpá. Jak již uvedli jiní komentátoři přede mnou, závěr knihy je poněkud mezerovitý, bylo by nejspíše vhodné, aby děj byl podrobnější, lépe vysvětlený a tím rovněž na sebe navazující. Buď autor měl zadán omezený rozsah, nebo došla inspirace, nebo se mu nechtělo, v každém případě by to kvalitě prospělo a závěr by nebyl tak nějak osekaný a torzovitý.

KajaProchy
23.07.2020

Kniha je akční, čtivá, někdy moc zbytečných technických informací. Postavy jsou obecně víc ploché a steteotypní.
Celkově je kniha plná stereotypů, v knize je jen jedna důležitá ženská postava, to by ještě šlo přežít. I když se dají napsat knihy z "mužského" prostředí se zajímavými ženami. Jenže autor celkově ženy a o ženách psát neumí. Kdykoliv se objeví žena, autor musí popsat, zda je krásná, nebo by si o ní nikdo kolo neopřel, popisuje nadržené choutky nejdůležitého vrátného (uplně účelově a zbytečně).
Muži jsou buď nasvalenci, nerdi nebo nudní tlustoši.

Děj ale odsýpal rychle a zajímavě, jinak bych to nedočetla. Akční část byla pravda až k úplnému konci, což je škoda, protože to autor psát umí a bavilo mě to. Nakonec si neodbil americký patriotismus ve vsi kycovitosti.

Shrnula bych to jako "mužskou" červenou knihovnu s povrchními postavami a stereotypy, tak na jedno přečtení, když neni nic lepsiho.


Lukas12345
14.06.2020

Po dlouhé době nový Clancy (už teda ne on osobně) na českém trhu. Uspěchaný konec s nelogickým deus ex machina.

lorss
04.06.2020

(+ SPOILER) Toma Clancyho čtu již hodně let, ale tahle kniha mě šíleně zklamala. Změna stylu psaní je značná, absolutně nerozpracované postavy, děj povrchní, přímočarý bez zápletek a zvratů.
SPOILER ALERT:
Nepochopil jsem, co se stalo v okamžiku, kdy byl účetní přistižen in flagranti s programem v laptopu. Nepochopil jsem, jestli Dalfan tedy obchodoval s Čínou nebo ne a co bylo ve skladu. Nepochopil jsem, proč tak školený agent jako Jack dělá tolik dětinských chyb... atd atd.
Podruhé číst nebudu, přestože jinak Clancyho knihy čtu dokola....

AdmiralPata
03.06.2020

V souvislosti s touto knihou mne napadají jen dvě slova: CHAOS a ZKLAMÁNÍ.Proč?
Už to jednoduše není Clancy.Od poslední v češtině vydané knihy Skrytá moc,a poslední knihy kde Clancy sám přispěl jako spoluautor, totiž v angličtině pod jeho jménem vyšlo dalších šest knih které se do češtiny nepřeložili.V Oku bouře je v pořadí již sedmá post-Clancyovská kniha která volně navazuje na předchozí,tudíž českému čtenáři chybí pár podstatných informací na které se v knize dosti často odkazuje (smrt Sama Driscolla,převrat v Severní Koreji atd...).Proto chaos.

Dále oproti jiným knihám ze série je příběh moc přímočarý a ztratil tu správnou komplikovanost a hloubku na kteru jsme u Clancyovek zvyklí.Spíše mi to připomínalo Bondovku,kde se Jack jr. sám snaží přijít na kloub spiknutí a vylepšit si image u šéfa.Co se týče dalších postav z minulých dílů,tak tým Campusu se objeví pouze v úvodu,Jack starší ve dvou kapitolách a Clark má na 438 stranách jen dvě věty.Zbytek je jen rychlá akční jízda Jacka Ryana mladšího v roli superagenta (dosti amatérského) a účetního Paula Browna,o kterém se ale stejně moc nedozvíme.
Celé se to po přečtení tváří jako kniha psaná narychlo pro zisk a ne na kvalitu.Spousta překlepů v textu tomu také příliš nepomáhá.

Takže na závěr,pokud chcete ke čtení něco lehkého a akčního,V oku bouře můžu doporučit.Pokud ale chcete propracovaný politicko-špionážní thriller tak ruce pryč.

ondrej.b
29.01.2020

No tak já nevím, ale já s touto knihou nejsem moc spokojený. Téma je to celkem zajímavé, ale to zpracování.... Zvláště ke konci jsem narazil na pár wtf momentů, které mě tedy dost rozhodily. POZOR SPOILER: Naprosto nechápu, proč autor úplně usekl ten pokus trojice (resp. už pak dvojice Jack a Lian) zabránit šmejdům v použití toho softwaru a úpadku burzy. Nasednou na starou motorku a člověk se těší, jak to zvládnou, ale v další kapitole už je Jack v Americe a jde za senátorem Rhodesem. Jako proč to vypustil??? Nebo Paul je přistižen Yongem při použití toho USB a konec kapitoly. A dál už nic. Paul je pak někde v bordelu. To mu jako Yong nic neřekl nebo ho jen tak nechal odejít? A co jako mělo být v těch skladištích po kterých Jack pátral? Autor se spokojil s tím, že Yong utekl do Číny a nic? No uff. Asi už došly nápady s dějem - KONEC SPOILERU. To, že kniha obsahuje občas překlep, až tak nevadí. Dokonce jednou má stříkat krev, ale stříká "střev":-). Moc jsem se těšil opět na staré známé postavy, ale autor mi to poněkud zkazil. Navíc děj předchází několik knih od minulých spolupracovníků a tudíž následníků Toma Clancyho, takže jsem byl překvapen tím, co je vlastně nazýváno Campus, v týmu na začátku je nová členka - je to ta letuška co s nimi létala v tom Gulfstreamu? Navíc zmínka o tom, že Jack něco podělal v Praze? Zkrátka je mi divné proč došlo k vydání zrovna tohoto asi posledního románu zatím, když předtím vyšlo několik knih s Jackem Ryanem, které možná více navazují na u nás naposledy vydanou Skrytou moc.

biki
27.01.2020

Od Clancyho a spol. jsem už pěkně dlouho nic nečetla, nějak mě to nebavilo. Ovšem anotace na tuto knihu mě upoutala a rozhodla jsem se dát jí šanci. Nutno říct, že to nebylo špatné. V úvodu rejpnutí do současné ekologické problematiky, fanatiky vystupňované do ekoterorismu (doufám, že takového stupně jako v knize, to snad ještě nedosáhlo), ovšem většina knihy je věnována atraktivnímu a hlavně velmi aktuálnímu kybernetickému boji a otázkám jistých forem kyberterorismu. Až děsivě na mě působí ukázka, jak je již dnes možno se současnými technologiemi v určitých lokalitách sledovat kohokoli a téměř kdekoli, jak tyto technologie využít ale i zneužít.
A do tohoto světa je vcelku bez přípravy vhozen Jack Ryan jr. a jeho nenápadný kolega forenzní účetní Paul Brown. Právě jeho postava mi přišla o dost věrohodnější a kvalifikovanější než Jack, který se přes udávaný výcvik a zkušenosti v některých situacích choval dost amatérsky. Ještěže aspoň jeho výcvik v bojových umění stál za to. Děj knihy ubíhá svižně, je zde řada slušných akčních scén, také padouši jsou ucházející. Když si člověk odmyslí ty řeči o cti, povinnosti a vlasti - rozuměj USA, stále je to slušný akční politický thriller. Je ale fakt, že jsem četla lepší.