Závěť Sherlocka Holmese

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ačkoliv je Sherlock Holmes po smrti, připraví doktoru Watsonovi, svému věrnému příteli, poslední překvapení. Doktor Watson je pozván spolu s inspektorem Lestradem ze Scotland Yardu a se Sherlockovým bratrem Mycroftem k notáři, kde má být čtena jeho záveť. Sherlock Holmes v ní popisuje svůj poslední případ, sérii hrůzných zločinů, které svou krutostí předčí všechny zločiny, s nimiž měl až dosud co do činění. Při střetnutí s tímto sériovým vrahem se tentokrát Sherlock Holmes pokusí vyřešit případ post mortem. Kniha francouzského spisovatele Boba Garcii není ovšem jen dokonalou napodobeninou příběhů Arthura Conana Doyla, ale je to skvělý thriller, zachycující ponurou atmosféru londýnského posvětí a udržující čtenáře po celou dobu v napětí, jak to ostatně u dobré detektivky má být. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23651/zavet-sherlocka-holm.jpg 4.418
Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Jota
Orig. název

Le Testament de Sherlock Holmes · 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Závěť Sherlocka Holmese

Přidat komentář
Smartis
14. července

promyšlené, čtivé, chytré

Lessana
05.11.2018

Teda! Netradične poňatý Holmes, len čo je pravda! Na vraždy nie je núdza, dokonca si občas človek povie, že by už aj mohlo stačiť. Napriek tomu ide o neskutočne pútavú knihu, ktorú nepustíte, pokým ju celú neprečítate. Poriadna dávka napätia i prekvapivých odhalení servírovaných vždy včas a ústa dokorán pri niektorých scénach - to je Závěť Sherlocka Holmese v podaní Boba Garciu.

vnimat_Krasu
21.08.2011

Bob Garcia sice kašle na typické Doylovské motivy a tasí cliffhangery jako na běžícím páse, ale Závěť Sherlocka Holmese je i přes jistou brakovitost zatraceně čtivou detektivkou. V relativně dlouhém příběhu se vraždí ostošest, v Londýně panuje nevídaná zima a Holmes s Lestradem se stávají pouhými přihlížejícími řádění sériového vraha. Nabízí se mi hromada důvodů, proč knihu ohodnotit jen třemi hvězdami, ale čtivost a autorova lehkost, která odjakživa patří k Holmesovým příběhům, řadí Závěť mezi ty nejlepší "postdoylovské" skazky. Ve výhodných edicích tedy po Garciovi hrábněte - je to jedna z těch detektivek, jejichž přečtení vám zabere nanejvýš tři dny příjemného napětí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Sherlock Holmes

Autor knihy

Bob Garcia
francouzská, 1954

Kniha Závěť Sherlocka Holmese je v

Přečtených23x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených3x
Knihotéce22x
Chystám se číst10x
dalších seznamech1x