Imzadi

Komandér William Riker a lodní poradkyně Deanna Troi spolu dlouho před společnou službou na Enterprise prožili bouřlivý milostný románek. Nyní vášně ochladly a bývalí milenci spolu pracují jako přátelé. Vzpomínky však přetrvávají a Riker s Troi jsou nadále Imzadi - významný betazedský pojem, který popisuje svazek, jež je stále pojí. Během citlivých jednání s agresivní rasou jménem Sindareenové Deanna Troi za tajemných okolností onemocní a zemře. Ovšem její smrt je pouze začátkem riskantní výpravy komandéra Rikera, výpravy, která jej provede časem, postaví proti nejbližším přátelům a přinutí volit mezi nejpřísnějším pravidlem Hvězdné flotily a tou, které říká Imzadi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48320/imzadi-48320.jpg 4.452

Star Trek - Nová generace

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Imzadi (1992)

Kniha Imzadi

Palorizek85
04.07.2016

Jedna z nejlepších Star Trek knih. Počátky vztahu Troy a Rikera, pomotaná časová osa - výborné.

Peleus
19.08.2015

Dobře podaný příběh o lásce z prostředí Star Treku s vhodně zakomponovanými akčními pasážemi. Kdysi mě tato kniha mile překvapila. Věřím, že by mohla zapůsobit stejným způsobem také na vás.

P.S. Nikdy si nezvyknu na jméno Data! Je to prostě nadporučík Dat! Tečka! :)

Karin_w
01.06.2015

je to trošku červená knihovna, ale moc příjemné čtení :-)

tomas_my.123
23.04.2013

Ne, tohle je nejlepší star trekovská kniha, ansolutně a naprosto, tohle vůbec nemá konkurence! Úžasný příběh seznámení Williama Rikera a Deanny Troi, nejromantičtějšího star trekovského páru. Začínáme v budocnosti, u Strážce věčnosti, kdy zestárlý admirál Riker vypráví kapitánu Datovi svůj životní příběh. Jsou tu všechny známe postavy, poznáme více betazedskou kulturu, vedlekší postavy seriálu mají v mnoho prostoru, skáčeme mezi přítomností, minulostí a budoucností, navíc je tu více zápletek. Peter David je bezkonkurečně nejlepší autor trekových knih a Imzadi to jen potvrzuje. Naprostá povinnost všech fanoušků, jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knih, mistrovské dílo.

Phoenix16.cz
02.01.2013

Tentokrát se Peter David zaměřil na téma, na které se v seriálu vůbec nedostalo, a to jak vlastně začal vztah Willa a Deanny. Právě díky tomu, že v seriálu to neřešili, David si mohl vymyslet prakticky cokoliv. A vymyslel. Nesoustředil se pouze na love story, která je sice hlavní linkou příběhu, ale velký prostor věnoval i další zápletce, která celou knihu táhne vpřed a dodává příběhu dynamičnost, na kterou jsme ze ST epizod/knih zvyklí.