LucyFox4 LucyFox4 komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Systém, na kterém je svět postavený mi příjde mírně disfunkční a je to mnohem hůř zakamuflované než u Hunger Games. Duhý díl jsem po druhé kapitole odložila a série mě nijak nezaujala.

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

První kniha, kterou jsem od Woodové četla. Moje asi dvanáctileté já naprosto nadchla a Woodová se stala jednou z mých oblíbených autorek.
Každá povídka má něco do sebe a předává své vlastní poselství.
Velké plus pro mě také bylo to, že jsem byla schopná ztotožnit s postavami, přestože jsem na to neměla moc času.

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Celý příběh žije z toho tajemna kolem upírů a kdysi dávno jsem se tímhle dílem (a potom i všemi následujícími) prokousala pravděpodobně proto, že jsem tenkrát mívala moře času a četla jsem prakticky všechno (abych se v tom pak mohla nimrat).
Série žijící díky trendu.

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Za mě naprosto bezkonkurenční.

My Fair sukuba My Fair sukuba Jill Myles

Tahle série je úžasně šílená. Ano, je místy přitažená za vlasy, autorce ani tak moc nevadí plně nevyužít potenciál funkční a originalní zápletky a hlavní hrdinka je malinko hloupější, ale jinak celou sérii fakt miluju.
Dost mě naštvalo, že nevydali 4. díl, na druhou stranu, nic co by se nedalo najít na internetu spolu se třemi novelami a skoro i lepším překladem, než první tři vydané díly.

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Knížka je skvělá, jen prostě nedokážu mít ráda Heatha.

Zrazená Zrazená Kristin Cast

V druhém díle se již až moc projevuje, že je hlavní postava prakticky dokonalá a nemají ji rádi snad jen záporáci. Autorka to sice umí podat tak, že vás to až tolik neštve, ale díl od dílu je to transparetnější (četla jsem celou sérii).

Selekce Selekce Kiera Cass

Jednoduché, zajímavé, komerční, ale i tak skvělé.

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Spolu s Voláním minulosti, dvě knihy od Woodové, které mě přiměly pochybovat o autorčině genialitě.

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Tahle knížka pro mě byla vcelku zklamání a do čtení jsem se musela nutit. Je to už nějaký pátek, co jsem ji četla, takže úplně nevím, čím to mohlo být, ale prostě... meh.

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Se začátkem jsem sice měla trošku problém, ale potom se to rozjelo a Plamen duše je stále jednou z mých nejoblíbenějších knih.

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Ještě nikdy se mi nestalo,že bych prakticky jedním dechem přečetla celou sérii i s novelami a rozhodla se že prostě musím mít knihy stůj co stůj!
Sehnala jsem je v antikvariátu v Pardubicích. ani vzdálenost mě nezastavila :D

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Tahle novela ve své podstatě rozbila to, co jsem si na základě informací v originální sérii domyslela... a prostě pro mě byla moje verze lepší. Knížka ale byla čtivá a za den bylo hotovo :)

13.11.2017 3 z 5

Škola noci: Neferetino prokletí Škola noci: Neferetino prokletí Kristin Cast

V určitém směru mi to rozšířilo obzory o tom jak vlastně Neferet uvažuje a jaká byla její prvotní motivace, ale kniha mě moc nezaujala. V podstatě jsem celou dobu čekala na konec a po cestě nesnášela prakticky všechny postavy.

Škola noci: Lenobiin slib Škola noci: Lenobiin slib Kristin Cast

Lenobiin slib mě oproti Drakově přísaze pohltil a vcelku mě mrzelo, že byl tak krátký.

Škola noci: Drakova přísaha Škola noci: Drakova přísaha Kristin Cast

Oproti Škole noci mě Drakova přísaha vcelku nudila. Přečetla jsem jen kvůli dodatečným informacím o postavách,

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Mně se kniha rozhodně líbila.
Chvilku mi trvalo ztotožnit se se stylem psaní, ale o o větší to pro mě potom byl zážitek. Kniha není psána takovým tím populistickým komerčním způsobem, má originální nápad a postavy nejsou dokonalé Mary Sue, takže si mě absolutně získala.

13.11.2017