LuciLu LuciLu komentáře u knih

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Kniha oproti ostatním vybočuje z řady hlavní postavou - policejní potápěčkou a tím, že hodně akce se odehrává ve vodě. Člověk tak má možnost nahlédnout do světa pod hladinou. Kniha ma krátké svižné kapitoly, díky kterým se četla velmi dobře. Sice se mi některé situace a obzvláště pak jejich řešení nezdají příliš reálná, ale dobrý dojem si z této knihy odnáším. Těším se na další případy Sloan a George.

30.08.2021 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Kniha má hodně pomalý rozjezd a popravdě, kdyby mi kamarádka neřekla, že se to rozjede, tak ji asi rozložím. A jsem ráda, že jsem vydržela, protože postupem času kniha začíná mít grády a posledních 20 stránek? WAU. Během čtení tušíte, co se stalo, ale pořád si říkáte, ne to bude jinak, přece by to nebylo až tak surrealistické, zvrácené a nechutné (hodně nechutné). A víte, co? Je! Dokonce v některých případech i horší. Chápete, že hlavní hrdinka to nemá v životě lehké, chvílemi s ní i soucítíte, ale sakra. ... A kapitán Percoles, tenhle člověk by dle mého názoru neprošel přes psychotesty, navíc chovat se tak a jak se chová a přitom pracovat na mravnostním ... no nevím, takový člověk tam dle mého názoru nemá, co dělat. A je úplně jedno, co má za sebou. ... Po přečtení jsem přemýšlela, kdo je z nich dvou je vyšinutější.

12.07.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Oddechovka sfouknutá za jedno odpoledne. Ani poslední díl skvělé série nezklamal. Conor a Taylor byli roztomilí, milí, zábavní a sexy! Čtení jsem si užívala a několikrát jsem se i hlasitě zasmála. ... Tyhle příběhy je prostě nutné brát jako pohádky pro dospělé. Únik od reality a to tato kniha splnila do puntíku. Za mě tedy spokojenost.

02.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihu jsem přečetla za 2 odpoledne, příběh zajímavý, ale bohužel se Shari tentokrát nepodařilo vtáhnout mě do děje. Dokonce jsem se 2x přistihla, že úmyslně listuji o několik stran dopředu, abych zjistila, jak se to bude vyvíjet. Začátek je slušně rozehraný, ale postupem všechno začíná stagnovat (postavy, děj), aby na závěr došlo ke zvratu, který je pro mě nepochopitelný. Co mi chybělo bylo detailnější rozpracování postav, kdy se dostávaly do určitých situacích, nějakým způsobem je vyřešily, ale už nebylo vysvětleno, na základě čeho se tak rozhodly.

21.06.2021 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tak tohle bylo něco .... nemohla jsem přestat číst. Úžasný psychothriller. Po celou dobu se ve mne praly dvě roviny ... zvědavost a nechápavost, jak si to může Emila nechat líbit - stále dokola a dokola. Ale jak sama Emily říká - je něco úplně jiného, když se vás to netýká, než když jste přímo zainteresovaní. Konec jsem tušila, ale i tak jsem byla překvapena. Určitě doporučuji.

02.05.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tato kniha by si zasloužila určitě více jak 5 hvězdiček. Dychtivě jsem otáčela stránku po stránce. Autorka rozhodně umí udržet čtenáře v napětí (to konec konců dokázala již v předešlém díle). Callanach s Turnerovou řeší sérii vražd, kdy nesvádí boj pouze s pachateli, ale také s vedením a v neposlední řadě s arogancí “kolegů” ze Scotland Yardu (kdy obzvlášť jedna scéna se mi zdála již hodně za hranou). Chris Carter začíná mít konkurenci :-) (zajímalo by mě, jaká by byla kniha, kdyby se tito dva autoři spojili ;-) ). Rozhodně sahám po dalším dílu.

03.01.2021 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tys ještě nečetla Keplera? Tak tuto otázku jsem dostávala často a rozhodla jsem se to napravit. Jsem zvyklá číst série postupně, takže jsem sáhla po Hypnotizérovi ... a můj dojem ... průměrná kniha, která nenadchne ani neurazí. Některé části se mi zdály nedotažené do konce či zcela zbytečné. Hlavně část ohledně “pokémonů”, co to jako bylo? Když už si autoři dají práci s nějakou dějovou linkou, tak by ji měli dokončit. Občas jsem se musela vracet, abych se orientovala v souvislostech. ... No, asi jsem už zhýčkaná sériemi od Cartera, Bryndzy nebo Marsons, ale tohle se moc nepovedlo.... OK, beru to jako prvotinu této autorské dvojice a dám jim ještě šanci ????

07.11.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Z knihy mám rozporuplné pocity. Samotný příběh má sám o sobě dost napětí a záhadných prvků, které nutí čtenáře otáčet bez přerušení stránku po stránce. Co mi však nedávalo moc smysl, bylo to, že v předchozím díle, si Theo vybudoval jistý kredit (poté co dopadl sériového vraha), který zde nic neznamenal a celá kniha je psaná v duchu Theo vs zákon. To, jak zkorumpovaná vláda a policie bráni Theovi chytit sériového vraha a potom scéna ve vězení, na mě působilo až moc překombinovaně. Nereálně na mě působil fakt, že se nenašel nikdo od policie, kdo by byl ochoten Theovi pomoci. .... Popravdě jsem čekala, že kniha bude navazovat na Theovu úžasnou schopnost chytit vrahy, ale v závěru knihy jsem měla pocit, že chyceni sériového vraha se dostalo do pozadí (vedlejší kolej) a do popředí se dostalo vyšetření korupce na nejvyšších místech (a stejně nebylo osvětleno proč všichni zavírali oči). Jsem ráda, že jsem knihu četla, líbila se mi, ale ten závěr by chtěl napsat jinak.

29.02.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak krásná, ničivá a důležitá kniha, kterou by si měl přečíst každý, aby si uvědomil, že život se může z ničeho nic změnit v něco nepředstavitelného, devastujícího, .... Přestože jsem knihu nemohla odložit, tak rozhodně nemůžu říci, že se mi kniha četla lehce. Člověku se svírá srdce každou stránkou a někdy má pocit, že ani nechce vědět, co příjde příště. A co je NEJHORŠÍ? Tohle se skutečně dělo!!!!, i když o tom řada lidí BOHUŽEL nechce ani slyšet a co je možná ještě horší, tak řada lidí o tom ani neví. Přečtěte si tuto knihu, uvědomte si nepředstavitelný milník v historii, dozvíte se o síle a soucitu, pomocí kterých mohou lidé čelit extrémnímu protivenství. Lina byla dokonalým vypravěčem. Milovala jsem, jak zachycovala veškeré dění, své pocity i pocity lidí kolem sebe skrze své umění, a přestože se situace zdála beznadějná, tak lidé vždy dokázali najít i tu nejnepatrnější naději, která jim pomohla přežít.
Dojem z knihy a pocity, které jsem měla během čtení ve mně rozhodně zůstanou hodně hodně dlouho.

05.11.2017 5 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Toto je zobrazení ženy, Olgy, a toho jak se zabývá (nebo neřeší) skutečnost, že se její manžel náhle rozhodl ji opustit. Čtenář je po celou dobu v hlavě hlavní postavy, čímž se dostává do opravdu ponurého, temného a někdy i šokujícího místa. Jsme svědky jejích nepravidelných myšlenek, halucinací, zoufalství, bolesti, hněvu.
Celý příběh (i když jednoduchý) je neuvěřitelně silný. Po celou dobu jsem měla naprosto smíšené emoce směrem k hlavní postavě (Olze). Z části jsem s ní sympatizovala, protože její situace byla strašná ale na druhou stranu některé věci, které řekla a udělala, způsob, jakým s lidmi zacházela, to bylo hodně přes čáru.
Přestože se jedná o relativně krátký román, čtení chvíli zabere - už jenom z toho důvodu, abyste mohli vstřebat emoce, které na vás tryskají.
Kniha rozhodně stojí za přečtení. Je až neuvěřitelné, jak i po několika dnech musíte pořád přemýšlet o pocitech a chování Olgy.

18.07.2017 4 z 5