LuciLu Online LuciLu komentáře u knih

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Tahle jednohubka mi sedla. Jasně víme, o co jde, jak to dopadne, ale člověka to stejně vtáhne. Stránky se otáčí neuvěřitelně rychle a přečtení je záležitost jednoho odpoledne. Co mě potěšilo, že autorka uměle nevykonstruovala nějaký průšvih nebo nezapojila bývalé partnery, aby narušili vznikající vztah. Wyatt mi byl od začátku sympatický, a přestože byl vykreslen jako někdo, kdo nenechá žádnou sukni na pokoji, daří se mu v práci, tak se nechoval namachrovaně. Melina mě trochu štvala tím, jak si vůbec nevěřila a nechala po sobě šlapat.
Hlavní postava Wyatt se vrací z New Yorku, kde měl dobře rozjetou kariéru a užíval si života, domů do LA. Do NY utekl po rozvodu svých rodičů, přičemž jeho průběh a období před a po rozvodu měl vliv na to, jak se Wyatt staví ke vztahům, manželství a žili šťastně až do smrti. V LA se setkává s dávnou kamarádkou (dcerou jedné z přátelených rodin a sestrou Winnie, o které si všichni myslí, že by s Wyattem tvořila dokonalý pár. V LA nastupuje jako externí konzultant do firmy, kde shodou okolností pracuje i Melina. No a jak tohle může dopadnout?!
V knize se střídá pohled Wyatta a Meliny, což dělá knihu ještě čtivější. Co ale musím vytknout, protože mi to rvali oči je slovo prcinka. Proboha, který chlap v dospělosti používá tohle slovo???!!!

04.08.2023 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Nádherná, skvělá oddechová romantika, kterou jsem přesně potřebovala. Hlavní hrdinka Carrie odjíždí strávit léto se svojí sestrou Angelou a její dcerou Jude na Azurové pobřeží. Tuto destinaci si nevybrala náhodně, ale z důvodu toho, že se dočetla, že její manžel Richard (slavná hollywoodská hvězda) tam právě točí film. Carrie se totiž potřebuje s Richardem rozvést. ... U těchto knih je jasné, jak dopadnou. Ale i tak kniha rozhodně stojí za přečtení, krásné prostředí, dialogy i harmonické rodinné vztahy (i když je pravda, že Jude je velmi často na pár facek ...., ale dobře, mlátí s ní puberta).
S knihami od J. Wakes respektive J. Caplin nelze sáhnout vedle.

23.07.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Krásná odpočinková kniha, která mě moc bavila. Děj hezky plynul, zápletka uvěřitelná, dialogy mezi Stellou a Hudsonem mě bavily. Autorce se podařilo vytvořit chemii mezi hlavními postavami, která mezi nimi jiskřila od samého začátku. Seznámení Stelly a Hudsona bylo originální a zábavné a pak následné události byly dokonalé (konečně si oba hrdinové byli rovni a ne šéf a jeho asistentka). Samozřejmě jako ve všech knihách tohoto typu nemohlo být všechno jenom zalito sluncem a objevil se problém. Potěšilo mě, že ho hrdinové vyřešili jako dospělí lidé a nedělali žádné scény. Co bych však vypustila bylo časté oslovení "miláčku" a celý epilog, který byl trochu klišoidní.
Pokud si však chcete odpočinout, přečíst si uvěřitelnou romantiku, tak doporučuji všemi deseti. :) :) :)

06.07.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

WAU WAU WAU .... Tak tohle byla jízda. Skvělý začátek nové série (doufám, že vyjdou další díly).
Hlavní hrdinkou je Laurel Snow, agentka FBI, která je nejen zázračné dítě (fenomenální paměť), ale a to mi bylo hodně sympatické, se odreagovává pletením čepiček pro nedonošená miminka (ano, žádný alkohol ani prášky - velmi příjemná změna). Na Laurel se s žádostí o pomoc obrátila její matka. V Laurelině rodném městě (Genesis Valley) bylo nalezeno několik mrtvých dívek, z jejichž vraždy je obviněn Laurelin strýc. Jak přibývá počet mrtvých dívek, přibývá i počet podezřelých.
Laurel spojí síly s místní policií a hlavně s horským rangere Huckem Riversem a jeho psem Aeneasem (mimochodem Huck je velký sympaťák i když morous;) ). Vztahová linka těchto dvou mě hodně bavila. :)
Kniha je čtivá a rozhodně ji doporučuji všem fanouškům kriminálních příběhů.

02.05.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tato kniha měla neuvěřitelný marketing. Nutno podotknout, že obálka k popularitě knihy také dopomohla ... ale ten obsah? Poprvé jsem knihu po několika stránkách odložila, podruhé jsem se k ní vrátila v rámci společného čtení (je pravda, že jsem zároveň chtěla zjistit, proč je kolem té knížky takové haló). Kniha je dystopickým románem, ve kterém je v podstatě možné všechno. Avšak nad některými nedomyšlenými akcemi, zůstává rozum stát (proč se například absence masa neřešila jinak? však i dnes máme mnoho výrobků, které alternují maso).
Příběh respektive vykreslená realita (protože děj jako takový mi tam chyběl) je vyprávěna hlavní postavou Marcosem Tejou, který je provozním ředitelem v mrazírnách, které vyrábí "speciální maso". Jedná se o kontroverzní postavu, která neví, co si o celé situaci myslet (schvalovat to, protože potřebuje zabezpečit otce nebo se odklonit od proudu, vystoupit z řady, i za cenu nějakých postihů?) Kniha rozhodně není pro slabé povahy, nedoporučuji při čtení jíst (velmi často explicitní popis).
Co se ale musí autorce nechat, tak je to, že se jí podařilo šokovat. Popravdě? Čekala jsem naprosto jiný konec.
Obsah celé knihy by se dal shrnout slovy: "účel světí prostředky"

22.01.2023 2 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Ke knížce jsem se dostala v rámci společného čtení. Už název celé série "Velká kláda" napovídal, co bude v knize hrát prim. Děj je vyprávěn pouze z pohledu mužské postavy (Spencera), čímž chtěla autorka přinést do tohoto žánru inovaci, ale za mě říkám, že mě pohled Charlotte v příběhu chyběl. Od první stránky je naprosto jasné, kam tohle všechno povede, a jak kniha skončí. Nekoná se žádná velká zápletka, ale jako odreagování kniha splnila svůj účel.

22.01.2023 3 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Nevěděla jsem, co od knihy mám očekávat. Přeci jenom nejsem cílová skupina. Riskla jsem to a pustila jsem se do čtení. Předpokládala jsem oddechovku a dostala jsem ji. Příběh se mi krásně četl, plynul bez větších zádrhelů. V knize se prolínají 2 příběhy - Terezy (matka Zoe) a Quentina A Zoe a její navazování vztahů s otcem a dalšími lidmi z matčiny minulosti a zároveň nalézání pravdy. Kniha v sobě nese řadu vážných témat, která jsou však podávána s lehkostí. No a linka s Jamesem - to byla už jenom třešnička na dortu.

05.11.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tohle byla jízda. Příběh byl strašidelný, tajemný a návykový. Jsem ráda, že Colleen vystoupila ze své komfortní zóny a napsala psychologický thriller. Bravo a doufám, že nezůstane jenom u tohoto počinu a bude pokračovat. BTW: Vůbec bych se nezlobila, kdyby napsala druhý díl. Proč? Po přečtení mám spoustu otázek a celý konec bych shrnula WTF!
Poté, co Lowen přijíždí do domu přitažlivého Jerremyho, aby dopsala knižní sérii jeho ženy, která již není schopna tuto sérii dopsat, se setkává s jejich malým synem a pomalu se seznamuje s rodinnou tragédií, která se odehrála. Při práci na sérii nachází skrytou Verityinu autobiografii a tím se nám roztáčí zajímavý děj. Co je pravda a co lež? Komu může věřit? A je vůbec bezpečné setrvat v domě? Bravo! Rozhodně doporučuji!

05.11.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Oddechovka, která se čte sama. Mám ráda knížky, kde je na jednotlivé situace pohled od více postav (tady to byl pohled Báry a její babičky). Je pravda, že části z pohledu babičky Milady se mi líbily více. Bára mi byla chvílemi dost protivná (vztah ke spolubydlící, vztah s Václavem) a můj dojem z ní byl, že neví, co od života chce a když už se má rozhodnout, tak zvolí snadnější cestu. Co mě nadchlo je ztvárnění nebe, i když je to trochu děsivé.
Bohužel jsem hnidopich a všimla jsem si tam několika nepřesností (například když Milada vzpomíná na den, kdy ji zemřel muž - šli na večeři poté, co sehnali dětem hlídání - dětem však dle předchozích informací bylo již přes 20).
No a ten konec? Byl hodně zrychlený a useknutý. V každém případě vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, není to vůbec špatný! Těším se na další knihy a tuto mohu směle doporučit.

02.09.2022 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělá čtivá knížka od českého autora. Jednohubka na jedno deštivé odpoledne. Toto byla moje prvotina od této autorky a jsem spokojená. Autorka dokáže velice lehce psát o nelehkých životních situacích. CO mě velmi překvapilo, jak dokázala popsat mužské přemýšlení, ženský prvek tam vůbec nebyl cítit a za to klobouk dolů).
Z knihy mám mám smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbily vnitřní monology, co si skutečně hlavní postava myslí. Do jisté míry to ukázalo, jak chlapi mohou reagovat na situaci, která se nám ženám, zdá podivná. Na druhou stranu nemohu říci, že by se v knize objevila jediná postava, která by mi byla sympatická. A budu zcela upřímná Hynek se rozhodně (alespoň pro mě) nechoval jako chlap a ani jako otec (reakce na chování syna, reakce na manželčiny výbuchy (naprostá neschopnost spolu komunikovat či se aspoň pokusit být k tomu druhému empatický - tady jsem si několikrát říkala, proč jsou vlastně spolu),chování tchána, šéfa, kolegů. Pro mě nejsilnější moment byla operace dítěte (do tohoto momentu jsem Hynka trochu omlouvala, že i přes problémy bojuje, ale to co udělal? Jedno velké NE!

01.04.2022 3 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

V knize jsou 3 dějové linky (život Kate, Gisele a Sally), které se střídají v rámci jednotlivých kapitol. Kapitoly jsou vždy ukončeny tak, že nutí čtenáře neodkládat knihu a číst dál.
Po přečtení anotace jsem byla zvědavá, co Kate v minulosti udělala, že se musela neustále stěhovat, skrývat se a dokonce si změnit i identitu (sobě i své dceři). Důvod mě překvapil (tipovala jsem všechno možné, ale ten pravý důvod mě nenapadl). Co se v minulosti stalo je tragédie, je to smutné, ale bohužel se to stává. Rozhodně bych však nepředpokládala, že to povede ke všem následujícím událostem, které se Kate stanou, a kvůli kterým se zachová, tak jak se zachová.
Celou dobu kniha nese jedno hlavní poslání, které je aktuální v dnešní době. NEVĚŘTE VŠEMU, CO SI PŘEČTETE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, protože pravda je úplně někde jinde. Knihu rozhodně doporučuji.

06.02.2022 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Nádherná obálka, která upoutá na první pohled. Ideální oddechovka, když chce člověk na chvíli opustit realitu. Děj knížky je sice předvídatelný, ale i tak jsem si čtení užila. A to už nejsem dávno cílovka. Hlavní hrdinka (Emoni) to v životě rozhodně nemá jednoduché - velmi mladá matka, která bojuje se stereotypy, se školními povinnostmi, pracovními povinnostmi, a přesto je odhodlaná jít si za svými snem. Konec je sice hodně pohádkový, kdy se v podstatě Emoni splní všechna přání, ale na druhou stranu proč ne, je hezké vidět, že když se člověk bude snažit, tak žádný úkol není příliš těžký, žádná překážka dosti vysoká na to, aby člověk nemohl dosáhnout toho, co chce.

06.02.2022 4 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Tak tohle byla jízda! Do ruky se mi dostal pořádný severský thriller. Na začátku celého neuvěřitelného příběhu je zavražděna žena slavného spisovatele Rogera Koponena. Tímto činem se roztáčí děj, ve kterém vyšetřovací tým nalézá další mrtvá těla, přičemž způsob zabití nápadně připomíná vraždy v knihách Rogera. Nebo je to všechno úplně jinak? Aby autor napínal čtenáře, co to jen jde, tak vyšetřování vražd je protkáno kapitolami s exkurzem do minulosti hlavní vyšetřovatelky Jessicy. Kapitoly jsou krátké a autor je uměl vždy utnout v tom pravém okamžiku, který čtenáře nutí si říci, teď tu knihu prostě odložit nemohu. ... Knihu jsem dočetla před několika hodinami a stále nevěřícně přemýšlím, CO má znamenat ten závěr? .... Proč se celou dobu vraždilo? ... tohle napětí nejde nemilovat :)

30.01.2022 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Další skvěle návykový román od Holly Jackson. Ačkoli se mi tato kniha nelíbila tolik jako ta první, protože mi některé pasáže připadaly dost přitažené za vlasy, neobsahovala tolik dalších rozměrů, jako jsou e-maily, přepisy, důkazy atd., a navíc ten konec, o kterém stále váhám, tak jsem ji přečetla během několika dní.
První kniha byla naprosto divokou jízdou Pippy, která odhalovala pravou podstatu případu Andie Bellové. Tato kniha sleduje následky jejího vyřešení případu. Je zakořeněná v realitě, v traumatech, která Pippa prožila z nebezpečných situací, v nichž se ocitla. Ukazuje také, že někdy nezvítězí ti dobří. Padouchovi někdy projde všechno zlé, co udělal.
Nový případ v této knize je také reálnější. Nejedná se o vraždu z několik let staré minulosti, o které si Pippa myslí, že byla nesprávně vyřešena. Jde o pohřešovanou osobu, kterou se Pippa snaží najít v reálném čase, než se z pohřešované stane mrtvá. To dodává této knize vrstvu napětí, která v první knize nebyla. Ano, Pippa byla kvůli svému vyšetřování občas v nebezpečí, ale v této knize visí na vlásku něčí život, pokud ho nenajde.
Pokud označím tuto knihu za top mezi YA thriller, nebudu daleko od pravdy. Rozhodně stojí za přečtení. :)

05.01.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Co se stane, když máte velkou rodinu, velmi akční babičku a před Vánocemi Vám přítel oznámí, že už s Vámi nechce být? Tímto se rozehrává ztřeštěné období 10 rande na slepo, na která Sophie chodí s těmi, které jí vybrali její příbuzní, kteří zároveň volí i náplň rande.
Již od začátku čtenář ví, jak to nakonec dopadne, ale i tak mě bavila jednotlivé akce, které se v knize objevují. Na první pohled se může zdát, že v knize hraje prim romantika, ale dle mého kniha je více o přátelství a rodině. Vztah Sophie a Margot je nádherný, soudružnost celé rodiny je obdivuhodná (i když i tato rodina má své méně oblíbené členy - nic není dokonalé :) ) a znovunalezené přátelství je úžasné. Kniha je psaná čtivě a rozhodně se u ní čtenář zasměje, ale i slza ukápne. Čtení jsem si užila, i když již nějakou dobu nepatřím do cílové skupiny.

05.01.2022 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Skvělá severská krimi. V průběhu první poloviny jsem si říkala, že to bude asi průměrná detektivka, která však v druhé polovině dostala neuvěřitelný grády. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem neuhodla vraha a musela jsem počkat, až mi to sdělí detektivové. Ten závěr byl trochu moc “hollywoodský”, ale proč ne. Rozhodně budu v této sérii pokračovat. … Co mě však trochu štvalo bylo nakousnutí minulosti Fabiana, kdy se stalo něco, co vedlo k jeho současným problémům s jeho manželkou. Snad se to dozvím v následujících dílech nebo si to autor nechává jako námět pro samostatný díl.

18.12.2021 4 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Skvělá severská detektivka, která vypráví příběh z různých úhlů pohledu a i přes to vše do sebe moc hezky zapadá a kniha se čte velmi lehce. Kniha je psána v krátkých kapitolách, které se střídají v minulosti a současnosti. Postavy jsou do detailu propracované a dávají čtenáři pohled na celý jejich svět života a myšlení.
Autor v ní udržuje napětí a tajemno tím, že ve správnou chvíli nechává odehrát něco nepředvídatelného, ​​což vás jako čtenáře nutí číst dál. Dosti rychle jsem odhalila události, ke kterým došlo před 28 lety, což mi následně pomohlo pochopit činy, které se děly v přítomnosti. V průběhu čtení jsem přemýšlela nad tím, jaké pocity člověk musí zažívat, když si na část svého života, která ovlivňuje Vaši přítomnost i budoucnost, vůbec nepamatuje. Navíc když se díky tomu dostanete do hledáčku policie.
Dokonalá kombinace všech výše uvedených prvků vyústila v napínavý thriller, který zaujme od začátku do konce!

03.11.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Po knize jsem sáhla kvůli nádherné obálce. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Hned na začátku je vám jasné, o co v příběhu půjde, ale i tak netrpělivě otáčíte jednotlivé stránky, abyste zjistili, jak to dopadne. Po dlouhé době jsem četla skutečně romantický příběh, kde fyzično stojí naprosto mimo. Hlavní hrdiny jsem si od první chvíle oblíbila. Autorka svým způsobem obrátila charaktery postav, kdy Animant je prostořeká, nebojácná dívka s láskou ke knihám a knihovník je mrzutý tichý podivín, který je neustále ponořen v knize a reálný svět jako by plynul kolem něj. Nádherný pocit z této knihy ve mě určitě zůstane.

18.10.2021 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Perfektní oddechovka, u které přesně víte, jak to dopadne, ale stejně vás to baví a nemůžete se odtrhnout, dokud nedočtete. Postavy Chelsea a Damien jsou sympatické, vedou vtipné dialogy, které jsou zároveň reálné. Penolepe opět ukázala, že jí psaní tohoto žánru jde.

30.09.2021 5 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

Hodně pomalý rozjezd … dokonce jsem knihu chtěla několikrát odložit, protože jsem se nemohla začíst a raději sahala po jiných knihách. Ale jakmile jsem překonala první třetinu, tak se děj rozpohyboval a začalo to ubíhat. Každý krok a jednání mělo svoji logiku, stránky se otáčely samy a byla jsem napnutá, kam se děj bude ubírat. Velkou výhodou bylo malé množství postav a zbytečné nekomplikování děje nejrůznějšími odbočkami. Vraha se mi podařilo odhalit téměř na začátku (jednáním mi moc neseděl - ani nevím proč). … Ve finále ve mě zůstává příjemný dojem z této pohodové knihy a rozhodně sáhnu i po pokračování

26.09.2021 3 z 5