lucille48 lucille48 komentáře u knih

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Přímo nádherná knížka, zbožňuji ji. Má šťastný konec a za to jsem moc ráda. Geniální, jedna z mých nejoblíbenějších.

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Nedočtená kniha, kterou ani dočítat nechci, což je u mě velmi neobvyklé a že se to stalo u děl Jacqueline Wilsonové je úplně neuvěřitelné (jako malá jsem zbožňovala Jacqueline Wilsonovou a doteď si někdy její díla pročítám). Nelíbí se mi stejně jako "Jacky snílek". Této knihy jsem nelitovala a zbavila se jí.

18.07.2016 2 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Suprová knížka, velmi se mi líbila. Ačkoliv je tam samozřejmě velmi smutný prvek, je hrozně dobře napsaná a já ji měla hrozně ráda.

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Knížka pro menší, ale suprová. Moc se mi líbí, vztah mezi babičkou a Lízou.

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Dílo moc hezké, pro starší čtenářky, o holce špatně zařaditelné do společnosti. Jedna z knížek od Jacquelin, která nekončí vyloženým happy endem. Prudence považuji za velmi chytrou a v určité míře i mírnou holku, která se vzpírá autoritám, protože na to má věk. Přála bych jí lepší osud, ale vím, že z toho, co se jí na konci knihy stalo, se může v pohodě dostat.

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

Kniha se mi moc líbila. Byla smutná, ale z jistého pohledu krásná. I když jsem byla teenager a kniha byla určena pro mladší čtenářky, pobrečela jsem si.

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Tak tohle dílo jsem nedočetla, a to je co říct, protože obvykle dočítám, i když mě kniha neosloví. Odkazy a reklamy v díle na knížky, které napsala, ačkoliv jsem je téměř všechny četla, mi připadaly nevhodné, narušující. Celistvý příběh o Jacqueline bych četla raději.

18.07.2016 2 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Zase jedna kniha, kde dítě má za úkol být moudřejší než jeho rodič. Už v dětství pro mě bylo těžké neopovrhovat matkou, tak nezodpovědnou. Velmi dobře jsou tu popsány pocity dítěte, které se s tímto problémem musí vypořádat. Je to rozhodně hezká knížka.

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Kniha se mi moc líbila. Sympatičtější mi byla bezpochyby Garnet, asi i protože jsem sama spíš jako ona.

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Zrovna tato kniha mi připadala až moc smutná. Nebyla jsem z ní tak nadšená jako z ostatních knih, které jsem jedním dechem hltala. Ale samozřejmě knížky od Jacqueline jsou vždy skvělé, o tom se nedá pochybovat.

Cukrová vata Cukrová vata Jacqueline Wilson

Cukrovou vatu přímo zbožňuji. Láska k otci a dětské kamarádky, které nechápou v jaké se ocitla Floss ocitla situaci. To vše se mi hrozně líbí a hlavně šťastný konec. Jedna z nejlepších knížek od Wilsonové, ačkoliv od ní jsou skvělé skoro všechny

Dítě do kufru Dítě do kufru Jacqueline Wilson

Další povedená knížka od Jacqueline Wilsonové. Musím přiznat, že sama jsem zažila něco podobného, tak mi tato knížka byla milým společníkem.

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Další část příběhu o Hetty, který již není tak povedený jako první dílo - "Vzdušné zámky". Nicméně asi každý má zájem vědět, jak to s touto holčičkou, kterou jsme si v prvním díle tak zamilovali, bude pokračovat.

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Knížka je nedlouhá odpočinková literatura, kterou jistě zkusí především obdivovatelky knihy "Pýcha a předsudek". Této knize se samozřejmě nemůže rovnat a někdy mi připadal trochu bez energie, ale přesto se mi román líbil. Znovu ji však, tak jako román J. Austenové, číst nebudu.

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

Kniha se mi líbila. Je o možnosti zapadnutí do kolektivu, nebo zachování vlastní osobnosti. Každý z nás to v mladším věku jistě řešil, mnozí to řeší i jako starší. Kniha ukazuje, že zachování si osobnosti a nesledování davu, není zločin a dělá člověka šťastným jedincem, pokud se dokáže povznést nad opovrhující pohledy a poznámky masy.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka, ač nejsem příznivcem tohoto žánru, se mi celkem líbila. Osobně jsem neměla problém knihu odložit a vrátit se k ní další den. Do posledních pár stran jsem skutečně nevěděla, kdo je vrahem. Kniha je psána deníkovou formou, kapitoly jsou vyprávěné různými osobami, které se neustále střídají. Kniha si tak vyžaduje pozornost čtenáře. Toto dílo si zasluhuje určitě uznání, mnohé knihy tohoto žánru bych nedočetla.

18.07.2016 3 z 5