Diamantové holky

Další průřez skutečným životem – navrch drsným a uvnitř vášnivě vřelým – pro „náctileté“ čtenářky od oblíbené britské autorky Jacqueline Wilsonové. „Jste moje milovaný Diamantový holky,“ řekla máma. „Moje malý drahocenný klenoty…“ Dixie, Rochelle, Jude a Martine – to jsou Diamantové holky. Možná vám to zní ... celý text

„Jste moje milovaný Diamantový holky,“ řekla máma. „Moje malý drahocenný klenoty…“ Dixie, Rochelle, Jude a Martine – to jsou Diamantové holky. Možná vám to zní jako název nějaké kapely, ale jsou to sestry a jejich životy mají daleko k hvězdné slávě. Přestěhovaly se do zchátralého domu v jedné špinavé čtvrti a nebydlely tu ještě ani pět minut, a Rochelle už zase flirtuje, Jude se hádá a Martine se uráží a utíká z domova. Přestože je Dixie nejmladší, strašně by chtěla dát dům do pořádku, než se vrátí máma z porodnice s malým! Dají se Diamantové holky včas dohromady, aby přivítaly prvního Diamantového kluka? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263429/diamantove-holky-noJ-263429.jpg 4.2240

Diamond Girls (2004)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Nikyyy

Velmi povedený příběh o sestrách. Bylo mě líto Mary,jak se k ní její mamka chovala. Konec knížky jsem nečekala,myslela jsem si že to dopadne jinak.

Kačkaknihomol

Skvělá kniha, jako všechny od Jacqueline.

lucille48
18.07.2016

Zrovna tato kniha mi připadala až moc smutná. Nebyla jsem z ní tak nadšená jako z ostatních knih, které jsem jedním dechem hltala. Ale samozřejmě knížky od Jacqueline jsou vždy skvělé, o tom se nedá pochybovat.

zuzi509
13.07.2016

Krásná a šílená kniha. Moc jsem si malou Dixi oblíbila a krásnou Mary také. Chvílemi až neuvěřitelné zápletky. Úžasné dílo !!!!!!!!!!

MarieM.P
04.07.2016

Úžasná jako všechny knihy od této autorky

Niva
22.11.2015

Úplně super knížka od Jaqueline Wilsonové, ale napsala i lepší.

Yalka
09.02.2015

Na pouhých pár dnů nakouknete do potřeštěné rodiny Diamantových plné nevycválaných švihlých holek (v čele s matkou, ta je z nich zdaleka nejhorší). Jak příběh začal, tak zase rychle skončí a vy se přistihnete, že i když vám Diamatovic holky pily krev, chtěli byste vědět, jak to u nich bylo dál... :-) Zajímavost: povahy čtyřlístku slečen jsou napsané podle holek Marshových (taktéž sester) z kultovních a klasických Little Women (z roku 1868, autorky L. M. Alcott).

Sabka123
24.08.2014

Hezká, ale jsou i lepší...

jolli
06.07.2014

opravdu drsná a super knížka

kristýnka007
03.07.2014

tohle jsem četla snad před třemi lety a nepamatuju si to úplně přesně, vím jen, že Wilsonová mě opravdu, ale opravdu baví!!:) když nevím co, je moje jasná volba:)

Mona.Lisa
23.04.2014

Wilsonová znova popisuje těžkou životní situaci,kdy je potřeba aby rodina držela při sobě - jak jinak než super!

Kyta
12.08.2013

Tahle kniha byla jako každá jiná od autorky skvělá! Skrývá trochu drsný a strhující příběh, k němuž říkám jediné: Jsem ráda, že to takhle dobře dopadlo a nakonec i s tou malou holčičkou od vedle. :) knihy Wilsonové se mi moc líbí!

pakoshka
22.05.2013

Milé a citlivé, tak, jak to JW umí.

Dep8
01.01.2013

Velmi povedený příběh o sestrách. Citově založený, každá žije svůj život a každá prochází spoustou strastí až se nakonec všechny spojí a zjistí, že jedině tak překročí životní překážky.

Verousek
15.07.2012

Další pěkná kniha od J. Wilsonové :) příběh se mi líbil, ale musím říci, že mě docela štvala mamina rodiny Diamantových

Lucka66
15.04.2012

Krásná knížka :) Moc se mi líbila, hlavně ten konec

Džizetka
18.03.2012

Sice její knihy byly pro mě biblí ale tahle se mi vůbec nelíbila.Až po několikáté jsem ji teprve dočetla a připadalo mi hrozné v jaké "díře" žijí.Koneckonců jsem byla překvapena na konci knihy a hrdinku jsem obdivovala,jak se dokázala se vším vyrovnat.

pajulka
24.02.2012

Nejoblíbenější kniha mého dětství, příběh se mi velice líbil, mám ke knize zvláštní vztah:) moc pěkné :))

219katka
21.12.2011

Tahle knížka mě tak dostala, že jsem jí přečetla za dva dny. Přijde mi, že Jacky se tentokrát inspirovala v knize Malé ženy a tu já naprosto miluji!

kajisek
25.11.2011

super,ale jacky má i lepší

lucinka.princez
10.11.2011

tu jsem přečetlka hned...byla tak napínavá že sem nemohla přestat..mno upe dobrá knížka :)

Karter9899
28.09.2011

Skvělá i když možná trochu taková no ne dost dramatická